808 Shares 5522 views

PAN materiał – co to jest? Skład i właściwości

producentów odzieży w składzie materiału często wskazują na patelni. Co to jest – to jest znane każdemu. PAN stoi jak poliakrylonitryl, lub w języku prostym, akryl tkaniny. Ta nazwa jest bardziej powszechne i znane konsumentom.


Charakterystyka materiału PAN

Akryl tkanina – najtrwalszy wśród materiałów technicznych przeznaczenia. Są one dobrze tolerowane w bezpośrednim nasłonecznieniem i deszczem. PAN – są wysokiej jakości włókien syntetycznych surowiec do produkcji, w której są pochodnymi ropy naftowej, a mianowicie roztworów poliakrylonitrylowych. Na rynku takiej tkanki zwanej akryl, Orion, nitron i wiele innych nazw.

Właściwości materiału PAN-

PAN – skład materiałowy i wygląd podobny do wełny, tak akrylowy często zwanych sztucznych wełny. PAN – ciepły, miękki, lekki i giętki żarnik, który nie zaszkodzi mol. Należy zauważyć, opisując materiał Pan, że to akryl jakość, która jest w stanie utrzymać kształt pod wpływem mechanicznego i chemicznego oczyszczania kaprysami natury. Nie jest on niemal przedmiotem blaknięcie i przebarwienia, jest to łatwe do malowania, więc produkty otrzymywane są jasne i nasycone kolory.

Warto również zauważyć, opisując materiał Pan, że nie jest to idealne włókno, pomimo wszystkich zalet, ponieważ uformowane granulki, tkanina oddychająca złe, zelektryfikowana traci właściwości elastyczne w wysokich temperaturach i ma skłonność do tworzenia zanieczyszczenia tłuszczowe, które źle do czyszczenia.

produkcja materiału

włókien PAN wytwarzane zgodnie z następującymi sposobami:

 1. wytwarza się z włókien tworzących polimer.
 2. Włókna utworzone metodą mokrą lub suchą.
 3. Zregenerowany rozpuszczalnik (dimetylo-formamid lub dwumetyloacetamid).

Poliakrylonitryl charakteryzuje się termoplastycznego drugiej grupy, która teoretycznie może być skondensowany pod wpływem gorącego powietrza. Ale możliwe jest degradacja cieplna włókien – proces, w którym tworzą się rodniki. Poza tym oddziaływanie przepływu gorącego powietrza jest duża przyrodzie, która prowadzi do całkowitego stopienia materiału i jej zestalania. Dlatego, dla bezpiecznych połączeń tkaniny akrylowe stosowane gorące klejenia.

Zastosowanie włókien

PAN – materiału, którego właściwości pozwalają na szerokie zastosowanie sfery domowej. Jest on stosowany w produkcji:

 • przędza;
 • tkanina;
 • zasłony;
 • tapicerka;
 • Dzianina;
 • futra sztuczne;
 • wykładzina;
 • włóknin (geotkaniny).

PAN – materiału, którego skład tworzy elastyczną konsystencję i nie musi błyszczeć, jest optymalny do produkcji banerów reklamowych lub znaków, markizy lub baldachim.

Jasność i wytrzymałość włókien, który nie boi się ani zimny, ani ciepła, pozwalają na produkcję wysokiej jakości produktów, w tym dzianiny i bieliznę. PAN – materiał na ubrania po prostu doskonały, to jest często dodawany do powłoką Moher lub w celu poprawy wydajności. Połączony produkt nie tylko elegancki wygląd ma, ale ma również wysoką odporność na ścieranie bez utraty pierwotnych form.

Wykonane z akrylu firanki nie traci bogactwo kolorów, nawet z narażeniem długoterminowy jasnym słońcu.

Jak dbać o wyrobów akrylowych

Możemy śmiało powiedzieć, że badany materiał PAN że włókno nie wymaga specjalnych umiejętności w opiece. Produkty akrylowe nadają się do mycia i czyszczenia chemikaliów podlegających pewnych zasad.

 1. Maszyna do mycia rąk i zalecane w ciepłej wodzie i dodawane do wody płuczącej ostatniego. Wysokie temperatury mogą doprowadzić do utraty miękkości i kształtu produktu.
 2. Elementy z włókna PAN nie zaleca się prasowaniem i suszenie w pobliżu urządzeń grzewczych. Najlepiej jest, aby umieścić produkt prostowania na płaskiej powierzchni, na górze ręczniki.
 3. Rzeczy należy prasować przez wilgotną gazę.
 4. Nie wszystkie produkty akrylowe można poddać pralni chemicznej. Informacja o tym jest podana na etykiecie lub opakowaniu.

Pomimo tego, że materiał jest syntetycznym PAN jakość tego jest bardzo duża. A jeśli takie produkty z włókna używać prawidłowo i kompetentnie do opieki, będą służyć przez długi czas bez utraty ich cech jakościowych.