828 Shares 8575 views

Kamera Sony HX50: opinii specjalistów

Podczas gdy sprzedaż aparatów kompaktowych gwałtownie spada, kompaktowy superzoom ze jest rynek niszowy, że nadal rośnie. Połączenie małego organizmu z dużym zoomem, który oferuje imponujący zakres ogniskowych, przyciąga wielu ludzi, którzy nie chcą, aby załadować siebie lub pół-profesjonalnych lustrzankach cyfrowych z ogromnymi soczewkami.


Sony Cyber-shot HX50 otwiera nowe horyzonty w dziedzinie – to najmniejsza kamera z niesamowitym 30x zoom optyczny. Jest tak mały, że pomimo poparcia typowym zakresie ogniskowych kamer mostowych, z łatwością mieści się w kieszeni spodni. To imponujące, ale niekoniecznie gwarantuje świetne zdjęcia.

parametry techniczne

Aparat Sony DSC HX50 jest wyposażony CMOS Exmor R Wydany 20.4 MN. Niestety, wielkość czujnika sobie stanowią tylko 1 / 2,3 cala, w przeciwieństwie do większych 1 / 1.7 „matryce konkurencyjne aparaty kompaktowe. Czujnik jest połączony z procesorem Sony BIONZ, który zapewnia imponującą szybkość fotografowania, w tym serialu w 10 K / s przy pełnej rozdzielczości. HX50 ma także czułość ISO w zakresie 80-3200, który w razie potrzeby może zostać przedłużony do ISO 12800.

Nie można zaprzeczyć, że kluczową cechą aparatu jest jego obiektyw. Powiększenie 30x optyczny działa w zakresie 24-720 mm, długości ogniskowej 35 mm ekwiwalentu. Wspomaga pracę obiektywu, co zapewne ucieszy wielu jego cech, Obraz systemu stabilizacji „Sony”. Soczewki powiększenia określone własności Sony G o maksymalnej odległości otworu f / 3.5-6.3. Kolejną miłą cechą HX50 – dostępność buta wielofunkcyjnego. Doświadczeni użytkownicy będą zadowoleni z tego, więc kontakt może być stosowany szereg akcesoriów, które rozszerzają funkcjonalność HX50, takich jak zewnętrzną lampę błyskową, wizjer elektroniczny lub mikrofon stereofoniczny do nagrywania wideo. Sony HX50 pozwala na przechwytywanie wideo w pełnej rozdzielczości HD 1920 x 1080 z szybkością danych do 28 Mbit / s, a także w kilku innych formatach. W ten pełni obsługiwane 30x zoom optyczny.

Jak to jest w przypadku większości aparatów kompaktowych na rynku, HX50 zapewnia połączenia Wi-Fi. Funkcja ta pozwala aparatu za pomocą specjalnej aplikacji do łączenia się z PC, smartfonie lub tablecie z Androidem lub iOS. Dzięki tej aplikacji, użytkownicy mogą zapisywać swoje zdjęcia za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia z chmurą, udostępniać je bezpośrednio lub zdalnie sterować aparatem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Sony DSC HX50 pozwala fotografom pełni kontrolować proces zapisu. Dla tych, którzy chcą mieć aparat wziął go w dłoniach, zapewnione jest automatyczny tryb konfiguracji, wraz z różnymi trybie zdjęciem oraz dziewięciu efektów wizualnych.

projekt

Opinie Sony HX50 fachowców nazywany dobrze zaprojektowany aparat, który posiada wszystkie cechy Sony Compact. Należą służąc gumowy uchwyt, który zapewnia pewny chwyt aparatu podczas fotografowania. Obudowa jest również zmontowane i wykończony jakości i na pewno wytrzyma próbę czasu. Pomimo stosunkowo niewielkich wymiarach, kombinacja plastiku i metalu zapewnia poczucie bezpieczeństwa, nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Jednak konstrukcja aparat posiada szereg problemów. Na przykład, przycisk nagrywania wideo znajduje się obok uchwytu, dzięki czemu łatwo jest wcisnąć, jeśli weźmiemy fotapparat w pośpiechu. Na tylnym panelu znajduje się pokrętło główne, który jest również używany do nawigacji. Niestety, jest to małe i niewygodne, więc po ustawieniu czasu otwarcia migawki lub przysłony jest łatwo przypadkowo zmienić ustawienia lampy błyskowej, lub wejść do menu aparatu. HX50 na górnym panelu jest kompensacja ekspozycji dysk, i chociaż jest to miły dodatek, nie można oprzeć się wrażeniu, że jego miejsce byłoby lepiej położony nad kołem sterującym. Ale ogólnie HX50 jest atrakcyjnym wyglądzie aparat kompaktowy, wiele konstrukcji jest zapożyczona z udanych kamer Sony RX100 i RX1, a to bez wątpienia przyciągnie wiele podziwu spojrzenia.

produktywność

Sony HX50, z pewnością ma wiele dobrych stron, chociaż aparat i nie jest bez wad. Autofokus jest imponująca, a przy maksymalnej szerokokątnym zoomem HX50 skupia się natychmiast. Im większa bliżej przedmiot, tym więcej czasu zajmie, a prędkości w słabym świetle AF znacząco spada, mimo że nie jest niczym niezwykłym dla tych kamer. Kamera Sony HX50 trwa zwykle bardzo szybko, nawet jeśli zaczynają się 30x zoom optyczny wiele hamulce, bo trwa około 3 sekund od off przygotować się do strzelania. Następnie, jednak czas pomiędzy wychwytywania ramki staje się akceptowalne i wynosi około 1 s, co odpowiada średniej wartości dla kompaktów.

Runtime

Pojemność baterii jest jeszcze ładne cechą aparatu. Według producenta, bateria pełne naładowanie wystarcza na 400 zdjęć lub 200 minut filmu, a użytkownicy donoszą, że po około 300 strzałów testowych i dużej liczby obrazów widoki aparat nadal pokazuje pełne naładowanie.

braki

Jednak, jak wspomniano wcześniej, aparat nie jest bez problemów. Sony HX50 jasność ekranu LCD opinii użytkowników zwanych niewystarczające do działania w warunkach dużego natężenia oświetlenia. Glare w jasnym świetle słonecznym wyświetlacz sprawia, że praktycznie nie nadają się do użytku w takim środowisku, co jest bardzo irytujące.

Istnieją również problemy z szerokiego zakresu ogniskowych i pracy funkcji SteadyShot. tyle na drugim końcu zoom skuteczny, jest nadal trudne do tłumienia drgań aparatu. Nie mógł pomóc dużą rączkę, ale to wpływa na rozmiar aparatu.

wysokiej jakości zdjęcia

Jakość obrazu Sony HX50 powinny być traktowane bardzo ostrożnie, ze względu na duży zakres ogniskowych i czujnik 1 / 2.3 cala. Jeden potencjalny problem stosunkowo małą wielkość sensora obrazu jest metoda przetwarzania szumów dla wysokich czułości ISO. Niestety, jest to obszar, w którym HX50 pokazuje niskie wyniki. Szczegółowe obrazy z ustawieniami do ISO 800 jest umiarkowany, ale jest ona wyższa niż w relatywnie niskim poziomie, gdy detal naprawdę zaczyna cierpieć. Ale nawet przy ISO 1600, znaczna część drobnych szczegółów jest stracone.

System tłumienia szumów Sony Cyber-shot DSC-HX50 nazywa profesjonalne opinie są bardzo agresywne i przy wyższych ustawieniach czułości, natomiast redukcja szumów ISO 6400-12 800 osiągnie limit jego zdolności, i ciężkie, ziarnisty szum staje się oczywista. Im mniejszy rozmiar czujnik budzi również obawy o zakres dynamiki kamery, pomimo faktu, że HX50 pokazuje całkiem imponujące wyniki w tej dziedzinie. Nawet w obszarach o aparacie szczególnie wysokim kontraście udaje się uchwycić szczegóły w cieniach. W teorii, czujnik 20-megapikselowy powinny stanowić bardzo ważny szczegół, ale aparat może rejestrować obrazy do formatu JPEG. Obrazy cierpią z powodu kompresji i zawierają artefakty nawet przy niskiej czułości ISO, których można było uniknąć, jeśli korzystanie z RAW.

Jednym z obszarów, gdzie HX50 ma się dobrze – to przetwarzanie koloru. Sony czuł doświadczenie w tej dziedzinie, jako że odwzorowanie kolorów przy dobrym oświetleniu jest prawie idealny, a automatyczny balans bieli jest dokładna w różnych warunkach fotografowania. System Sony HX50 Metering w dobrych warunkach oświetleniowych jest doskonała, udowadniając taką samą niezawodną pracę w tradycyjnie problematycznych sytuacjach, takich jak zachody słońca fotografowania lub odbicia.

Czy nabyć HX50?

Ci, którzy szukają kompaktowego aparatu z długim zoomem, w podobnych cenach można znaleźć urządzenia o wyższej wydajności niż HX50. Te aparaty Fuji F900EXR jak i Samsung WB800F, koszt około samo, ale mają krótszy zoom i Samsung WB2100 oraz Fujifilm S8500 oferuje ogniskową, ale w znacznie większych budynków. W związku z tym, HX50 wygląda dobra okazja, nie jest bez wad, ale jeśli duży zoom nie jest krytyczna, to jest możliwe, aby znaleźć lepszą opcję. Panasonic Lumix LX7, na przykład.

wniosek

Nie ma wątpliwości, że kombinacja dużej 30x zoom i kompaktowym korpusie jest imponująca, ale uzyskane w tej fotografii raczej zadowalający niż piękne. To jest przyzwoity aparat, ale tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebują długiego zoomu.