96 Shares 1914 views

Wiszące lampy przemysłowe: cechy, rodzaje, charakterystyka

Tworzenie optymalnych komfortowe warunki pracy – jest głównym zadaniem oświetlenia przemysłowego. Regulacje prawne i akty są ściśle regulowane i ścisła kontrola nad oświetleniem stanowisk pracy w przedsiębiorstwach. Szczególne wymagania są również zażądał do lamp zainstalowanych w budynkach biurowych, obiektach handlowych, zakładów produkcyjnych.


Rodzaje oświetlenia przemysłowego

  • Razem.
  • Łączone.
  • Lokalny.
  • Awaryjnego.
  • Dom.

Podstawowe wymagania dla armatury przemysłowej

  • Jednym z warunków – wystarczająco jasne światło dla komfortowej pracy, ale nie cięcia oka i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie człowieka.
  • światła wisiorek przemysłowej nie powinny być zniekształcone przez strumienia świetlnego, nie powinno być miga i tętnienia światła, odbicie jest również muszą być zminimalizowane.
  • Oświetlenie powinno być jednorodne, ale obejmuje cały obszar roboczy.
  • Jeśli chcesz jaśniejsze światło, zaleca się, aby zmienić kontrast światła dzięki zastosowaniu lampy o kierunkowej wiązki światła.
  • Lampy zawieszone przemysłowej IPM (żarowe, lampa wisząca, do zastosowania przemysłowego) muszą posiadać wysoki poziom ochrony przed wpływem wilgoci, brudu, pyłu, cząstki. Modele uliczne muszą być odporne na zmiany temperatury, zmiany wilgotności, wahania ciśnienia atmosferycznego.

Oprócz właściwości technicznych, wiszące lampy przemysł powinien być oszczędny pod względem zużycia energii elektrycznej, w korzystnej cenie, mają niską masę całkowitą i długą eksploatację.

gatunek

Od konwencjonalnego oświetlenia, które używamy w naszych domach i mieszkaniach, wisiorek przemysł lampa znajdą więcej mocy. Między nimi, mogą różnić się w formie, rodzaj stosowanych lamp, przy czym sposób połączenia i funkcje techniczne. Najbardziej popularne i powszechnie stosowane są napowietrznych oświetlenia LED. Ścienne lub podłogowe warianty znajdują się w magazynach i zakładach produkcyjnych są niezwykle rzadkie. Z reguły są one wykorzystywane do lokalnej organizacji oświetlenia (biuro biurko, mała powierzchni roboczej).

fałszywy

Różne typy elementów złącznych podziału wszystkie źródła światła, stosowane w zakładach przemysłowych, sufity, ściany, sufit podwieszone i pulpitu. Najbardziej popularna i ma masę zasługi są wisiorek zapala przemysłowej.

Stanowią one lampę zamontowaną w zamkniętej obudowie. Proces instalacji powinien zaangażować doświadczonych specjalistów. Wynika to z faktu, że takie źródła światła są wyposażone w specjalnym urządzeniu rozruchu i sterowania. Przemysłowe montowane światła wisiorek na metalowych przewodów lub bezpośrednio do sufitu.

Większość z tych urządzeń jest bezpieczny ukryte w wytrzymałej aluminiowej obudowie i jest wyposażony w ochronną poliwęglanowe soczewki. Jest on wyposażony w specjalny proste lub Ex-powłoki.

LED

Dla organizacji oświetlenia w zakładach przemysłowych, magazynów i dużych hal zalecane oświetlenie LED. Charakteryzują się one wysoką efektywnością. Według ostrożnych szacunków, koszty energii elektrycznej banknoty są redukowane przez siedem do dziesięciu razy.

Oprawy LED przemysł mają bardzo długą żywotność. Po ich instalacji, może być dziesięć do dwunastu lat, aby zapomnieć o wymianie źródeł światła. Ponadto, takie urządzenia są dość obojętny reaguje na wahania zasilania. Nawet jeśli sieć jest duży skok, lampa LED gaśnie.

Jest to bardzo wygodne, aby wykorzystać je w czasach, gdy trzeba szybko wdrożyć instalację oświetlenia awaryjnego. Są one połączone za pomocą prądu stałego i zmiennego źródła. Na sprzedaż dzisiaj można znaleźć bardzo różne kształty i rozmiary, wygląd i lampy LED stylistyczną przemysł powieszenie.

halogen

System oświetleniowy, składająca się z lamp oświetleniowych z halogenów, powszechnie stosowane w przemyśle. Są trwałe, dają jasne światło ciągłe i mają wysoką sprawność. Są one zalecane do stosowania w tych obszarach, w których istnieje potrzeba światła kierunkowego.

fluorescencyjny

Jednym z najbardziej skutecznych i opłacalnych rozwiązań dla obiektów przemysłowych – stosowanie świetlówek. Wysoka sprawność – główną zaletą tego typu oświetlenia. Podczas pracy, mają prawie żadnego ciepła, mają długi okres eksploatacji, zapewniają dobrą transmisję światła. Krople i skokami napięcia je jako oświetlenie LED, nie straszne.

Ale pomimo tego, wisiorek świetlówek przemysłowych nadal gorsze modele LED. Jeżeli wybór i montaż lamp LED i może obsługiwać początkujący niedoświadczony, wybierz model władzy i świetlówek do pomieszczeń przemysłowych może być dokonana jedynie doświadczony zawodowy.

ulica

Źródła światła służące do oświetlania dróg, szlaków park, parki, tereny dojazdowe, parkingi i chodniki publiczne zwane oprawy uliczne zawieszony przemysłowej. Ich główne zadanie – stworzenie bezpiecznych warunków ruchu w celu uniknięcia wypadków, niebezpiecznych momentów na drodze dla pieszych i urazów.

Wszystkie światła uliczne powinny mieć wysoki stopień ochrony (IP65) często. Nie powinny one odpowiadają na uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatury, wilgotności i ciśnienia powietrza, zabrudzeniem i kurzem. Odróżnia je od innych źródeł światła, dłuższą żywotność i wysoką sprawność.