565 Shares 6893 views

Tuła pierniki – przepis od niepamiętnych czasów

Tuła pierniki, historia toczy się dalej, znany od wieków ze swoich tradycji kulinarnych. Pierwsze wzmianki o tym kulinarnych znalezionych w kronikach XVII wieku. Smakowity kąsek i prawdziwa pamiątka stary rosyjski był piernik Tula. Przepis tego oryginalnego produktu było sekretem kulinarnych mistrzów i nigdy nie reklamują.

Pierniki – jest przede wszystkim rosyjski słodyczy z smaczne wypełnienie konfiturą lub mleko skondensowane, z góry ozdobiona jest nadrukowany wzór. W nowoczesnej wersji, zamiast drukowania może być napis lub postać fantazji, wykonane z oblodzenia. Tuła piernik przepis jest pokazany poniżej, jest dość prosty produkt kulinarny. W arsenale każdej gospodyni pewien, że będzie to konieczne kombinacja produktów dla tego przysmaku. Potrzebuje 3 filiżanki mąki, 100 g miodu gryczanego (lepsza), 100 g masła. Potrzebny będzie również 2 jajka, ½ łyżeczki sody oczyszczonej, 3 g cynamonu, filiżanka cukru, gałka muszkatołowa, ziele angielskie, goździki naziemnych.

Na szkliwie wymagane są następujące składniki: 50-70 g wody, 100 g cukru pudru i 1 (2 możliwe) łyżeczki soku z cytryny. Do napełniania będzie użyć gęsty dżem lub marmolady. Jeżeli cukier zastąpiono przez kolejne 100 gramów miodu, pierniki Tula, których receptury zawiera miód będzie więcej powietrza i światła i okres przydatności wzrosła do 13-15 dni. Co ważne jest, aby pamiętać, że w ciągu zaledwie pierniki miód, cukier lub melasa wiążą mąkę i jaja, a nie płynne, których wysokość jest ograniczona do minimum.

W dużej misce (PAN lub miski), należy umieścić miód, cukier i masło. Wszystkie te składniki ugniatać do stanu jednorodnego i do ich całkowitego rozpuszczenia. Odporny na 10-12 minut (może być trochę więcej) w łaźni wodnej w celu zwiększenia karmelizacji, który jest ciemniejszy kolor powodu zwęglania cukru. Mąka jest lepiej dodanie do ochłodzonej masy, a jego zużycie jest zmniejszona, a ciasto będzie bardziej giętki i łatwy. Mieszaninę wstępnie dodać ubite jajka i seyannuyu przez mąki pszennej, dobrze wyrobić i ostrożnie, aby uniknąć grudek.

Ciasto podzielić na dwie w przybliżeniu równe części, każda rolka z mąką w tabeli, aby ciasto nie przykleja się do powierzchni tocznej kołka tabeli. Dwie warstwy o grubości 4-7 mm należy włączyć. Obie części muszą być jednakowej wielkości, więc wybrać żądany kształt i wielkość kij, na podstawie ich wielkości. W klasycznej wersji jest prostokątem lub kwadratem. Na kartce papieru pergaminu układać jeden na niej formacja równomiernie gęsty dżem lub marmolady, lepiej jeśli są lekko kwaskowaty smak. Napełnianie górną pokrywę z drugiego testu formacji, po czym zaschipyvaem krawędzi. Ponadto, można je wyciąć ostrym nożem zorientowali dla bardziej estetyczny wygląd kija. Pozostałą ciasto wałkuje się do grubości 5 mm i tworzyć symulowanym widmem druku, to znaczy wzór lub napis cięcia i ułożona na górnej warstwie. Wyciągowych Piernik na blasze i umieścić w piekarniku. Piec w temperaturze 220 ° C przez 3 minuty i 10 minut. na 180-190 ° C, Odbywa się to w szczególności do większego pieczenia i brązowienia schemat na pierniki Tula.

Recepturę w tym słodyczy obejmuje przygotowanie szkliwa: w garnku mieszać ze sproszkowanym cukrem zimnej przegotowanej wody, dodanie soku z cytryny. Aż mieszanina zaczyna gęstnieć, trzeba gotować wszystko na małym ogniu. Glazura muszą być stosowane na górze kija, który ostatecznie będzie odblaski jako prawdziwy charakterystycznej Tula pierników.

Rozłożone na płaskiej naczyniu na lnianej haftowanej tkaniny i służyć, na przykład, Tula pierniki pieprz jak rafinowanego deser.