510 Shares 4471 views

Elshad Babayev, autor „Sin City”: Biografia i ciekawostki

Elshad Babayev – znana osoba publiczna, działacz społeczny, twórca „Sin City”, aktywnego blogera i bardzo kontrowersyjną osobą. Większość informacji na jej temat można wywnioskować z jego opowieści o sobie stron na portalach społecznościowych oraz liczne szczerych wywiadów, głównie mediów opozycyjnych.


Służba w organach

To nie jest znana, jednak nie było to życie dzisiaj, nasza historia bohatera i tworzą jego obywatelstwa, jeśli nie wcześniej, wydarzenie „Sin City”.

Po Elshad Babayeva błyskotliwie ukończył studia w Akademii Policyjnej Niżny Nowogród, wrócił do rodzinnej Astrachania i rozpoczął służbę w MSW. Jego uprawnienia i obowiązki obejmowały sprawdzenie robotniczego miasta jednostek dostawczych (muszą działać przejrzyście w ramach prawnych i przepisów). Ta praca nie jest ani spokojna, ani dzięki. Według większości Elshad, wielu jego kolegów właśnie wychodzić z siebie, bo wiernie wykonywał swoje obowiązki starannie udokumentowanie stwierdzonych uchybień. Jego korozyjność w małych rzeczach, chęć osiągnięcia sprawiedliwości, bezkompromisowość i młody wiek nie przyczynił się do tego, że to miejsce będzie stały serwis dla niego. I tak się stało.

Elshad stopniowo zaczął odczuwać presję władz. W wyniku uporczywego przewodnictwem konflikt AMIA postanowił pozbyć się upartego i upartego pracownika i zainicjował osiem urzędowe kontrole, starając się znaleźć powód, aby go zwolnić za rozbieżności usług. Facet ogłosił dwie nagany. Pierwszy – za brak wpisów w notebooku wykład, drugi – jeszcze bardziej śmieszne. Władze byli niezadowoleni, że Babayev wziął jedzenie w porze lunchu ich prawnych w cywilnym ubraniu, a nie w mundurze policyjnym. Ale nie jest to zwolnienie zostało sporządzone. Pozbądź potrącenia przez Babayev podstawie artykułu nie działa, ale jeden z przełożonych Elshad może sprowokować konflikt, uderzające podwładnego w twarz. Młody policjant wiedział, że jeśli odpowie ciosem, to nie tylko zwolniony, ale również zavedut sprawę.

Baba napisał oświadczenie Komitetu Śledczego Rosji, która informuje o tym, nadużywania i nadużycia władzy ze strony kierownictwa i przełożonego. Ale nigdy nie został otwarty. Za radą ojca, który dokładnie zapoznać się z pracą w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Elshad Babayeva złożył raport o zwolnienie.

Poprzedzony „Sin City”

W tym samym okresie nastąpił incydent na drodze, które mogą mieć wpływ na późniejsze wydarzenia w życiu Elshad, I pchnął go do działania. Nocą droga ledwo udało się uniknąć zderzenia czołowego z samochodem napędzanym przez pijanego kierowcę. Sprawca wskoczył do nadjeżdżającego pas, cudem uniknął zderzenia, samochody opuścił zaledwie centymetra od siebie.

To wtedy do Babayev i postanowił zacząć walczyć z pijanego kierowcę za kierownicą samochodu. Elshad uważa, że problem ten stał ogromny ze względu na wysoki poziom korupcji w policji.

zajęcia na świeżym powietrzu

Co podjęła Elshad Babayeva? „Sin City” – projekt, który się jej autor dobrze znany w 2012 roku. Elshad, złapany 102 pijanych kierowców za kierownicą, w tym 10 policjantów, nazywa się dawny policjant i burza „wilkołaki”. Jego działania publiczne wraz z otwarciem oddziału Astrachań projektu „StopHam”. W ciągu sześciu miesięcy 2012 Elshad miał obsesję na punkcie tego pomysłu, aw lipcu tego roku, stworzył własną i nazywa go wielkim i nawet trochę żałosne – „Sin City”

Jesienią Babayeva przedstawił swoje dzieło na forum innowacji „Selias”. Dla realizacji „Sin City” Fundusz „Krajowe Perspectives” zostało przydzielone w sumie 25 000, ponadto, że o maksymalną możliwą dotację w wysokości 100 000 rubli. Jednak to nie powstrzymało działaczy, choć uznane przez organizatora, kosztowną częścią projektu jest znacznie wyższa: bardzo duże sumy przeznaczane są na tankowanie samochodów wolontariuszy.

Wraz z podobnie myślącymi Babayeva patrolował ulice Astrachania, zidentyfikować podejrzane samochody z pijanych kierowców, ścigali ich tak długo, jak sprawcy nie zostaną zatrzymane przez policję drogową. Cały proces koniecznie ustalona na kamery, nagrywanie to błyskawicznie rozprzestrzeniać się w sieciach społecznych. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba ofiar na drogach rośnie z każdym rokiem, a nie wszystkie przypadki spowodowanej wypadkiem, strona, która opowiada się za pijanego kierowcę, iść do sądu, sprawców wypadków w mundurach często unikają kary, działalność działacza obywatelskiego został natychmiast obsługiwane pierwszy publiczny w Astrachaniu, a następnie dalej.

Elshad Babayeva: "Sin City". Efekty

Początkowo planuje Elshad Babayeva nieuwzględnione zwalczanie korupcji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Ale wśród gwałcicieli, którzy dostali w obiektywie działacze „Sin City” aparatu, a robotnicy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, prokuratorów, inspektorów DPS.

Ze względu na jeden z tych filmów człowieka publicznego i dostał w kłopoty. Kasety wideo pokazuje, że lokalna policja jechał po pijanemu, próbował uciec, ale został złapany przez wolontariuszy, natychmiast wezwać policję. Sprawca próbował „negocjować”, aby rozwiązać obecną sytuację, ale działacze i pracownicy policji drogowej sporządziła sprawozdanie i kamera „Sin City” stałe wszystko. Ale po tym incydencie, ochotnicy, którzy współpracowali z nimi pracowników policji drogowej Babayev i zaczął odczuwać presję ze strony prokuratury. W tym przypadku Próbowałem interweniować, nawet szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Generalnego. Elshad Babayev nie zrezygnować. Przeciwko niemu sprawie karnej na podstawie artykułu 213 kodeksu karnego. W wielu miastach Rosji odbywają się pikiety wspierające osoby publicznej, szeroka kampania informacyjna rozłożeniu na stronach sieci społecznościowych.

Elshad Babayeva chciał

Policjant, który był pijany za kierownicą z organów ścigania zostało oddalone, ale kilka dni później złożył skargę, że Babayev rzekomo zaatakował go i groził na muszce. Brak dowodów na ten fakt nie jest sama Elshad kategorycznie zaprzecza takich oświadczeń, ale prokuratura wciąż wydały nakaz jego aresztowania.

10 lipca 2013 w domu Babayeva był przeszukiwany, chwycił dysku twardym komputera.

Elshad Babayeva twierdzi, że środek ten jest skierowany przede wszystkim do faktu, że zmienił swoje obywatelstwo i działania społeczne przestały. Człowiek aż postanowił zaprzestać prób przywrócenia sprawiedliwości w swoim kraju i już psychicznie przygotowany, aby go opuścić.

Dziś działacz jest wszystko Rosja chciała. Ale taka jest rzeczywistość naszej rzeczywistości, to nie przeszkadza mu prowadzić bardzo aktywny tryb życia w przestrzeni wirtualnej. Jest on regularnie występuje we wszystkich sieciach społecznych, prowadząc jego LiveJournal blog i blog wideo na YouTube. W wywiadzie dla Deutsche Welle Elshad powiedział, że nie żałuje swojego wyboru, mimo wszystko, co się z nim stało.

Spotkanie z Prezydentem

Jakiś czas później, po wszczęciu postępowania karnego przeciwko Babayev chodzi do stolicy, aby odwołać się do prezydenta. Dalsze wiadomo tylko ze słów Elshad. Jak powiedział w wywiadzie dla „Radio” Wolność „spotkanie odbyło się w Twerze na forum” Seliger”. Już pod koniec wakacji, kiedy V. V. Putin wyszedł z pokoju, Babayeva musiał go podejść i wręczył kawałek papieru, który został napisany przez wniosek: „uratować życie” Putin uważnie słuchał Babayev, Elshad pokrótce przedstawił sytuację w Astrachaniu, skarżył nielegalne molestowanie i sfałszowanych sprawach karnych. Prezydent podobno chwalił działacz, ale nie mógł natychmiast dostarczyć dowód swoich dokumentach programu Word. Po tym spotkaniu, Elshad Babayeva wysłał oficjalny apel do Administracji Prezydenta.

Efekty

Zaczęło się postępowanie. Sprawa została przeniesiona z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Komitetu Śledczego. Po pewnym czasie doszliśmy do kadry Astrachań Komitetu Śledczego Rosji z Stawropol. Aktywna korespondencja, biznes zszedł „z góry”, „w dół”, ale skończyło się banalne. W końcu przyszedł formalnego wypisywanie, sprawiedliwości, zgodnie z Babayev nie zwycięży.

Po tym, E. Babayev, którzy używali całkiem lojalny wobec polityki Kremla i na czele kraju, zmienia swój pogląd na świat. Przed tym wydarzeniem, według samego Elshad, że nie jest zainteresowany polityką i politykami. On „nie wiedziała o” Naszych „ani innych sekt publicznych, ani o tym, kim my w opozycji.” Głównym opozycji uważał Żyrinowskiego i Ziuganow. Babayev nie brał udziału w spotkaniach zwolenników Putina czy wieców antyrządowych. Teraz uważa się członkiem opozycji.

Elshad Babayeva: biografia

Co jeszcze wiemy o takiej kontrowersyjnej osoby jako Elshad Babayev? Astrachań – miasto, w którym urodził się i zyskał popularność. Na swoim życiu poza samą działalność społeczną Elshad nie stosuje się. Ojciec – major milicji, a później pracował w urzędzie celnym, emerytowany dziś MSW. Elshad Babayev (narodowość – etniczne azerski) – rosyjska i rosyjskojęzyczna. Jest absolwentem Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Niżnym Nowogrodzie, który, nawiasem mówiąc, ukończył z wyróżnieniem i został zachęcony przez masę listów pochwały.

Po studiach pracował w policji, w departamencie sprawiedliwości wobec nieletnich. Później przeniósł się do tłumaczenia Urzędu Przestępstw Podatkowych. Rekord toru i wydaje się pracy inspektorów w siedzibie Departamentu Policji.

Elshad Babayeva wobec Sołowjowa

Działacz i osoba publiczna przyniosła mu popularność nie tylko ze względu na walkę z pijanymi kierowcami i korupcji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Opinia publiczna Internet jest on znany jako sarkastyczny, sarkastyczny i bardzo ostry w języku społecznościowego użytkownika. Jaskrawym tego przykładem jest niedawno pojawiły wymiany słownej między nadawcą i Babaevym Vladimirom Solovevym. Skandal wybuchł na Twitterze, kiedy dziennikarz na swojej stronie skarżył, że nie może być kupiony w jednym z elity produktów w supermarketach kapitału, które nie zawierają w swoim składzie laktozy. Babayeva surowo polecić Sołowjowa „aby przejść do Krymu i Rosji pod dźwiękach hymnu trzeba łopata dżdżownic”. Takie stwierdzenia są oparte na Babayeva kilku szczególnych przypadkach, które miały miejsce nieco wcześniej: mieszkańców regionu Stawropol na jednym z festiwali publicznych miasta karmione … naleśniki z łopatą, a grupa naukowców z Tomska oferowane rodaków jeść dżdżownice.

Raczej nie wiadomość Sołowjow spowodowało taką reakcję Elshad Babayev, jeśli nie sztywna postawa pro-Kremlin Vladimira Soloveva i przed tymi wydarzeniami, konflikt między Rosją a Ukrainą. Sam Baba bierze pro-ukraińskiej pozycji, popiera pomysł Majdan i uważa, że rosyjskie media manipulują świadomością ludzi.

Więcej – więcej. Słowiki żyć radia „Wiesti FM” i wyraził wątpliwości co do przydatności społecznej aktywności Babayev i prawdziwości sytuacji sprzed zwolnienia Elshad MVD. Konflikt przeniósł się w ramy jadowity potyczek i wzajemnych obelg, która jest ledwie stosowne środki. Hipokrytą – jest to najbardziej łagodny obraza dla dziennikarza, który rzucił Elshad Babayev. Sołowjow, z kolei, nie zatrzymać się z odpowiedzią.

Poza Sołowjowa, drwiny z Babaev dostał i inne znane postacie polityczne, takie jak Sidyakina, Degtyarev, Pushkov.

Elshad Babayev – zdrajca?

Dziś Babayev – zagorzałym przeciwnikiem dziennikarzy i urzędników, którzy posiadają oficjalnego stanowiska Kremla, i sprawia, że ostrą krytykę tych wszystkich, którzy wspierają prezydenta. Dowodem na to jest jego posty na Twitterze i sieci społecznych „VKontakte”. Wielu ludzi, którzy wcześniej z wielkim szacunkiem dla działań społecznych mężczyzny oskarżonego dzisiaj go o zdradę.

W wywiadzie dla Radia „Liberty” E. Babayev powiedział, że nigdy nie wierzył w rosyjskiej propagandy, i podkreślił, jak bardzo był rozczarowany Prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Według Babayev, Rosja stała się patrząc szkło, a teraz jest w porządku rzeczy zadzwonić swobodę niewoli. Były policjant, były działacz, były osobą publiczną dzisiaj jest gotowy opuścić Rosję, aby wyrzec się obywatelstwa rosyjskiego, bo był „głęboko rozczarowany, że nie tylko w MSW, w państwie, ale także w całym kraju.”

W kwestii środków, przez które żyją Elshad, on odpowiada, że pomaga ludziom z Internetu. Ostatnio sprzedał swój samochód. Więc Elshad Babayeva żyje dzisiaj. Wiadomości o nim, prawdopodobnie nie długo czekać.