309 Shares 8722 views

morze krowa Steller – gatunek wymarły syren kadrze

Przez wieki istnienia naszej planety, wiele gatunków roślin i zwierząt, pojawił się i zniknął. Niektóre z nich zmarło z powodu niekorzystnych warunków bytowych, zmiany klimatu itp, ale większość została zabita przez człowieka. morze krowa Steller, czy raczej historię jej zniszczenia, stał się doskonałym przykładem ludzkiego okrucieństwa i głupoty, bo z taką prędkością, z jaką został on zniszczony przez ssaka, nie został zniszczony, nie żywe stworzenie na ziemi.

Oczekuje się, że największym krowa istniało wiele tysięcy lat temu. W tym samym czasie powierzchnia jego siedlisk obejmuje większość północnego Oceanu Spokojnego, w pobliżu zwierzę spotkał się z dowódcą i aleucki Wyspy, Japonia, Sachalin, Kamczatka. Północna Manatee nie może żyć, bo ona potrzebuje cieplej wody, a na południu zniszczył tysiące lat temu. Po topnienie lodowców poziom morza wzrósł, a morze krowa na Steller został skierowany do wysp z kontynentach, co pozwoliło mu pozostać aż do XVIII wieku, kiedy to dowódca Islands były zamieszkane przez ludzi.

Zwierzę jest nazwany po naukowiec-Steller naukowca, który odkrył ten gatunek w 1741 roku. Ssak był bardzo spokojny, niewinny i przyjazny. Jego waga wynosiła około 5 ton, długość ciała osiągnęła 8 m. Szczególnie cenione tłuszczu krowa, jej grubość była w szerokości ludzkiej dłoni, miał raczej przyjemny smak i popełnione nie psuje nawet w upale. Mięso wyglądało wołowiny, tylko trochę mocniej, on przypisać właściwości lecznicze. Skóra wykorzystywane do tapicerki łodzi.

morze krowa Steller został zabity z powodu jego łatwowierność i nadmiernego filantropii. Ona ciągle jeść glony, więc pływanie w pobliżu brzegu, trzymając głowę pod wodą, a górny korpus. Dlatego można bezpiecznie dopłynąć do niej łodzią, a nawet udaru mózgu. Jeśli ból spowodowany zwierzęciu, że wypłynął z brzegu, ale wkrótce powrócił znowu, zapominając przeszłe żale.

Polowali Cows tylko około 30 osób, ponieważ wypadki wypoczęty, i trudno było dostać się do brzegu. Kiedy rany ssaka ciężko dysząc i jęcząc, gdyby nie było krewni starali się pomóc, obrócił łódkę i uderzył ogony liny. To smutne, ale morze krowa na Steller został zniszczony w czasie krótszym niż trzy dekady od czasu odkrycia gatunku. Już w 1768 roku zniknął ostatni przedstawiciel tego dobrodusznego morza mieszka.

Między naukowcami i kontrowersje wokół siedliska tego ssaka kontynuują dzisiaj. Niektórzy twierdzą, że tylko w Steller morze krowa mieszkał niedaleko Copper wyspie i Bering, inni mają tendencję do myślenia, że spotkał się w obszarze Alaski i na Dalekim Wschodzie. Ale dowody drugiego założenia, nie jest tak dużo, to albo zwłoki wyrzucone przez morze lub spekulacyjnych mieszkańców. Jeszcze krowa szkielet został znaleziony na wyspie Attu.

Cokolwiek to było, ale morze krowa na Steller została zniszczona przez człowieka. Z rzędu syren dziś nadal istnieją manaty i krowy morskie, ale oni są na skraju wyginięcia. Stała kłusownictwo, zanieczyszczenia wód, zmiany w naturalnych siedlisk, ciężkie uszkodzenie ciała ze statków – to wszystko co roku zmniejsza liczbę tych wspaniałych zwierząt.