731 Shares 1553 views

wiertarka ręczna własnymi rękami

wiertarka ręczna może być bardzo pomocne podczas pracy na terenie swojej stronie. Ten projekt można kupić w sklepie, ale byłoby taniej stworzyć własną. Schemat tej konstrukcji jest bardzo proste, a poza tym, dokonując go, można dokonać zmian. Urządzenie składa się ze zbiornika przeznaczonego do nasion, jak również uchwyt. Dość często, konstrukcja stalowa uzupełniają urządzenia przypominający kij. Siewnik może być jedno- wiersza lub wielorzędowe. W przykładzie wykonania będzie ona uznana struktury pojedynczego rzędu.


Preparat przed rozpoczęciem prac

Jeśli potrzebujesz wiertarki, a następnie do jego produkcji muszą przygotować niektóre z narzędzi i materiałów. Wśród nich jest zdolność do nasion, które korzystnie powinny być wykonane z tworzywa sztucznego. To może być zwykłym banku. Zastosowanie produktu z tworzywa sztucznego jest wygodne z tego powodu, że jest przejrzysty i pozwala kontrolować ilość materiału siewnego.

Musimy inny i śrubę, która będzie pełnić funkcję osi. Bank w nim z nasion będzie obracać się w trakcie użytkowania urządzenia. wiertarka ręczna będzie produkowany za pomocą rury z tworzywa sztucznego, długość powinna odpowiadać głębokości banków. Jest również przygotowanie rury stalowej, których średnica może być mniejsza, w porównaniu z tworzywa sztucznego.

Do mocowania banki będą musiały skorzystać z pralki. Do napełniania banków nasion będą musiały dokonać okno. Dokonywanie drzwi mogą być wykonywane przy użyciu puszki puszki.

up Zdjęcie i kawałek drutu aluminiowego. Do ręki wiertarka była łatwa w użyciu, przygotuje drewniany uchwyt jest niezbędne dla niego.

Charakterystyka urządzenia fabrykacji

W celu uniknięcia trudności w procesie, konieczne jest zbadanie dzieła techniki. Na brzegu należy zaznaczyć środek. Oznakowanie jest wymagane w przypadku wiercenia otworu przelotowego. Od zespołu dokładność zależy od stabilności całego urządzenia. Następnie należy zdjąć pokrywę i dokonać boku drugiego przez otwór, który musi być prostokątny. Będzie ona potrzebna, aby móc wypełnić nasiona. Zapobiec ich wytrącanie, jak to możliwe w przypadku puszek stalowych przygotować zawór, którego wymiary musi być większy niż otwór. Ten element będzie służyć jako pokrywa.

zespół konstrukcja

Ręczny siewnik punktowy musi być wykonany z pewnej technologii, która w kolejnym etapie wymaga mocowania zaworu przygotowane przy użyciu drutu aluminiowego. To musi być zrobione w taki sposób, aby móc otworzyć i zamknąć okno.

W centralnej części banków trzeba umieścić plastikową rurę, która będzie zapobiegać nasiona opadowych. Rura z tworzywa sztucznego powinny być instalowane stali. W tym przypadku, można uzyskać pewien rodzaj łożyska, dzięki której bank będzie obracał się podczas ruchu do przodu. Gdy wytwarzane ręcznie Siewnik, rury stalowe wkłada się długą śrubą do następnego etapu produkcji. Będzie trzeba dokręcić śruby z góry znajdujące się na obu końcach podkładką puszek. Taka konstrukcja zapewnia możliwość swobodnego obrotu.

Zalecenia dotyczące wykonania robót

Gdy ręcznie wiertarka swoje ręce, z boku pojemnika trzeba robić notatki ołówkiem. Usunąć je z sobą potrzebę 3 centymetrów. Hot paznokci z góry, zrobić otwory w wyborze paznokcia należy wziąć pod uwagę wielkość nasion. Oczywiście, jeśli korzystanie z małymi otworami, duże nasiona są zablokowane. W tym można założyć, że większość prac wykonywana.

Dokonywanie uchwyt

Aby wzmocnić uchwyt na końcu drewnianego elementu, aby wywiercić otwór zainstalować śrubę. Następnie ten wałek jest przymocowana do wiertła. W następnym etapie będziemy potrzebować tylko upewnić się, że nasiona złowione w ziemi były pokryte ziemią. Będzie to zautomatyzować ten proces.

wiertarka ręczna z ich rąk może być uzupełniony przez niektórych elementów. Wśród nich są Chopper, które powinny być wykonane z kawałka stali. Obrabiany przedmiot zginać do kieszonkowe gleby przeprowadzone łatwiejsze. Następnie przygotował chopper powinna być ustalona na uchwycie, znajduje się nieco powyżej banków. To wszystko – teraz możesz skorzystać z narzędzia.

Inny przykład wykonania wierteł produkcyjnych

Instrukcja może być wykonana i inne sadzarka technologia dla marchwi. Proces ten jest uważany za nieco bardziej skomplikowana. Do pracy potrzebnej aluminiowej tubie, którego średnica wynosi 28 mm. Jest to konieczne do wytworzenia otworów umieszczając je w trzech rzędach. Teraz możemy przystąpić do produkcji zbiorników na materiał siewny.

Dla tego zastosowania ocynkowanej blachy stalowej, której grubość wynosi 0,5 metrów. Ten element będzie pudełko 80×70 milimetrów. Wysokość zbiornika wynosi 40 milimetrów. W dolnej części, która jest przeznaczona do nasion, które mają być wytworzone w postaci trapezu, z otworem. Wszystkie połączenia trzeba lutować.

W następnym etapie leja jest przymocowany do ramy, wyposażony w koła i uchwytu, sworzni i śrub. Jeden z wkrętów będzie działać, aby zacisnąć szczotki, który jest umieszczony w dolnej części obudowy. Z jego pomocą można regulować gęstość siewu. Instrukcja sadzarka do nasion może mieć obudowę wykonaną z pleksiglasu. Pozwoli to łatwo kontrolować ilość nasion.

Pokrywa powinna być ustalona na przedniej części bunkra, używając zawiasy mebli, może być wyposażony w element zatrzaskowy, aby móc pozostawić zamknięte.

Jeśli zastosujemy się do zaleceń podanych powyżej, będzie w stanie stworzyć konstrukcję, która pozwoli Ci szybko dokonać wysiewu nasion na dość imponującej powierzchni. To przyspieszy pracę i zaoszczędzić czas.