261 Shares 6583 views

Hard Drive Error 301: jak to naprawić?

Niestety, błąd 301, który na początku system komputerowy tworzy twardą Błąd inicjalizacji dysku – problem jest na tyle poważny, i okazało się, że jakoś większość notebooków HP. Oczywiście, pojawienie się tego błędu może oznaczać początek awarii dysku twardego, ale w niektórych przypadkach błąd może zostać rozwiązany bez konieczności wymiany dysku twardego.


Laptop HP: Błąd 301. Co to znaczy?

Tak więc, przed rozpoczęciem bezpośredniego rozwiązania problemu, trzeba dowiedzieć się, co jest jego istotą.

Hard Drive Error 301 wskazuje, że dysk zawiera tak zwane łamane sektorów dzięki czemu, gdy dostęp do systemu zaczyna drastycznie spowolnić i spędzać czas, czasami nawet dając niebieski ekran. Ale dotyczy to tylko operacji, gdy system operacyjny jest już załadowany.

Na starcie systemu operacyjnego, po sprawdzeniu sprzętu w systemie BIOS, gdy ładuje składniki niezbędne do jego pracy, do leczenia uszkodzonych sektorów w taki sam sposób, to prowadzi do tego, że system nie może odczytać informacje z nich. Po pierwsze, jak wynika z informacji zwrotnych wielu użytkowników do stałej wiadomości występowanie startowych, można się przyzwyczaić. Ale możliwe jest, że błąd 301 w przyszłości okażą się śmiertelne, gdy stary dysk twardy trzeba po prostu wyrzucić. Dlatego konieczne jest, aby walczyć.

Przyczyny awarii i jej konsekwencje

Ale niezależnie od tego, jak naprawić błąd 301, wszyscy właściciele notebooków HP są zainteresowani przede wszystkim pytanie, dlaczego sektor dysku twardego pojawia złamany.

Prosta odpowiedź na to jest niemożliwe. Ale najczęściej jest to spowodowane błędami na dysku twardym, które zazwyczaj występują na skutek nieprawidłowego funkcjonowania układu chłodzenia.

Istnieją przypadki, gdy temperatura procesora podczas próby uzyskania dostępu do uszkodzonego sektora osiągnął około 90 stopni Celsjusza. Nietrudno się domyślić, że jeśli likwidacja awarii pozostawić przypadkowi, może dochodzić do tego, że procesor i płyta główna nie powiedzie.

Sprawdź dysk

Teraz bezpośrednio, w jaki sposób rozwiązać ten błąd twardych 301. Pierwszym krokiem w systemie, należy sprawdzić połamanymi sektorach, przy użyciu standardowych narzędzi systemu we właściwościach ziemi i wirtualną partycję na karcie Narzędzia. Pożądane jest, aby określić automatyczną korekcję błędów.

Ale ta metoda może nie działać, więc najlepiej jest użyć konsoli poleceń za pomocą polecenia chkdsk z dodatkowych opcji, takich jak / x / f / r. Jeśli to nie daje pożądanego efektu, można spróbować uruchomić system z dysku instalacyjnego lub odzysku, a następnie wykonać tę samą operację w linii poleceń, spowodowane przez kombinację Shift + F10. W przypadku awarii systemu, aby uzyskać dostęp lub próbować zainicjować, zostanie poproszony o sprawdzenie następnym uruchomieniu systemu operacyjnego. Pozostaje restart laptopa i czekać na zakończenie procedury.

Używanie programu Victoria

Jednak, aby zidentyfikować uszkodzone sektory wszystkie powyższe metody nie mogą. Głównym narzędziem, aby wyeliminować problemy, gdy kod błędu 301 jest to, że jeśli nie zostaną skorygowane, a następnie wyizolować bad sektorów, jeśli dysk twardy zaczęła się rozpadać.

W pierwszym etapie będzie musiał poświęcić przestrzeń, kolejność 5-15% całości. Ale jest to konieczne w celu identyfikacji, z niektórych sektorów zacznie hamowania.

Aby to zrobić, należy użyć programu powszechnej Victoria. W swoich wynikach i statystykach odniesień do niej będzie można poznać dokładną ilość dysku twardym, który trzeba wyciąć do systemu w przyszłości dla nich po prostu nie jest skierowana. Nawiasem mówiąc, można spotkać dość często opinie, że błąd jest związany bardziej z wirtualnych partycji zamiast z systemem.

Usuwania i ponownego tworzenia partycji wirtualnego

Teraz, aby odpowiedzieć na pytanie, jak naprawić błąd dysku twardego 301 wirtualną partycję, którą chcesz usunąć, a następnie odtworzyć go, biorąc pod uwagę, że po odjęciu objętości ujawniła program Victoria.

Należy pamiętać, że dostępność zakłóceń nie jest w partycji systemowej, można sformatować dysk wirtualny, ale w celu uniknięcia utraty informacji na temat napędu głównego na którym zainstalowany jest system, to nie o to chodzi.

Wykonać te operacje mogą być w sekcji sterowania napędem, który znajduje się w menu sterowania (administracja) spowodowane RMB na ikonę komputera. Nawiasem mówiąc, w systemie Windows 10, to jest w „Explorer”, a nie na „pulpicie”.

Następnie należy utworzyć nowy wolumin prosty (wirtualnych partycji), ponownie biorąc pod uwagę odliczenie uprzednio zdefiniowanej przestrzeni, i dokonać jego rezerw i aktywację.

Wyłącz plik stronicowania

Inną metodą, która jest czasami error 301 jest wyeliminowane, to jest, aby wyłączyć plik stronicowania i dla systemu i wirtualne partycje jak pamięć wirtualną, gdy układ wykorzystanie dostęp Pagefile.sys pliku, ale może też znajdować się w obszarze o złych sektorów lub zarezerwować ten obszar w nieudanej sekcji.

Aby wyłączyć komputer za pomocą RMB na ikonę o nazwie menu Właściwości systemu przenosi się do zaawansowanych ustawień i na karcie tytułowej. Należy użyć przycisku zmienia rozmiar pliku stronicowania, odznacz automatycznie wykryć i zainstalować pole wyboru w wierszu wyłączenie jego stosowania. Operacja ta jest wykonywana dla każdej sekcji reprezentowanego na powyższej liście.

defragmentacja

W końcu, kiedy wszystko jest zrobione, że błąd prawdopodobnie ponad 301 ponownie nie pojawi, trzeba defragmentacji systemu i wszystkie partycje wirtualne.

Ta operacja może być wykonana przy użyciu standardowych narzędzi z systemami Windows, które są dostępne na karcie serwisowej właściwości partycji dysku.

Pod warunkiem, że system może być używany przez dowolny program do optymalizacji i przyspieszenie, utrzymania zespołu (defragmentacji) może być włączone bezpośrednio do menu PCM „Explorer”. Muszę powiedzieć, że w takich narzędzi defragmentator wygląda o wiele bardziej korzystne niż wbudowany w Windows narzędzia. Dlatego, jeśli to możliwe, lepiej dać optymalizujące uprzywilejowanych (używają nieco inną zasadę przywrócenia porządku w systemie, a zwłaszcza na twardym dysku).

Po zakończeniu całego zestawu działań, można uruchomić tę samą użyteczność Victoria and make check jako środek kontroli. Praktyka pokazuje, że 99% „cut” złych sektorów 100 będą ignorowane, a test nie wykazuje błędów.

zamiast wynik

Jak widać z powyższego materiału w celu usunięcia błędu kod 301 może być całkiem proste. Jednak tutaj trzeba pamiętać, że jego wygląd – pierwszy dzwonek ostrzegawczy o tym, że dysk zaczął się kruszyć i wkrótce musiał zostać zmieniony po zapisaniu najważniejsze informacje na nośnikach wymiennych lub innego twardego. Nie angażować się w zresetowaniu systemu, można utworzyć jeden obraz ze wszystkimi danymi i miejscu, na przykład na zewnętrznym dysku HDD USB. To wygląda dużo bardziej wydajny niż kopiowanie pojedynczych plików i folderów na dysku flash, nawet jeśli dostatecznie dużej objętości. Nadal spędza czas na to potrwa dłużej.

W skrajnym przypadku, jeśli robimy wszystko inne zawiedzie, można użyć unikalny program o nazwie odwrócenie magnesowania dysku twardego HDD Regenerator. Ale dla przeciętnego użytkownika jest to zbyt trudne do zrozumienia i zastosowania, co więcej, będzie komplikować proces braku rosyjskiego interfejsu i pracy w trybie DOS-only.