231 Shares 6299 views

Krotnie kotów szkockie – ciche i oddaną zwierzę

W 1961 roku szkocki żona Maria i Uilyam Ross zobaczył swoich sąsiadów zwykłym kotka. Susie – tzw baby – znacznie różni się od swoich braci i sióstr, nietypowe uszy obwisłe. Później miała dwa kociaki. Kot Snooks przesiedleni w Rosji, jakiś czas później urodziła dziecko Snowball. William został zarejestrowany w jego imieniu przedszkola i poświęcił swoje życie dla rozwoju tej rasy.


Rozwój rasy

Światowej sławy „Szkocka” otrzymał po uderzeniu w USA. Amerykańscy hodowcy nadal pracować nad poprawą rasy. W 1974 roku znalazła się w CFA. Początkowo otrzymał status pilota, a w 1977 roku został mistrzem. Krotnie kotów szkockim (Scottish Fold) dziś jest to odmiana amerykańska. Jest to łatwiejsze z idealnie okrągłą głowę i duże okrągłe oczy zwierząt.

Fold kot szkockie: zewnętrzne znaki

Scottish Fold odnosi się do krótkich włosach ras kotów. To średnie zwierzęta z zaokrąglonych linii. Trzon umiarkowanie rozwinięte. Muskularne ciało, krótkie, okrągłe, równe szerokości do zadzie i klatce piersiowej. Kończyny średniej. Łapy okrągłe, schludne. Ogon może mieć średnią wielkość na długości, grubości co Zwężająca się równomiernie na całej długości.

Scottish Fold: znak

Szkocki fold kot jest ulubionym wśród wielu ludzi. On jest bardzo przywiązany do domu do swojego właściciela. Jest to rasa, która jest łatwo oswoić, dzięki naturalnej inteligencji. Scottish fold ma bardzo zrównoważoną psychikę. Występuje również na wystawach, nie mylić gromadzeniu się dużej liczby ludzi i kotów. To jest niesamowite zwierzę wpada w depresję w związku z jakimkolwiek podróżniczych,. Najważniejsze jest to, aby być w pobliżu ulubionego gospodarza. Ale długa rozłąka z nimi może powodować zwierzę doświadcza samotności i czuć się opuszczony.

Zdrowie i pielęgnacja

Charakter Scottish Fold kot jest obdarzony dobrym zdrowiu. Jednakże, zwierzęta te mogą mieć zaburzenia kostne ze względu na gen odpowiedzialny za krotnie. W rezultacie, koty Rock „Scottish Fold” jest podatny na takie choroby jak osteohondrodistrofiya. The „na ryzyko” oznaczają zwierzęta, które są sztywne, sztywne ramiona i krótki grubości ogon. Takie objawy mogą wskazywać na możliwe nieprawidłowości szkieletowych.

Krotnie kotów szkockie: żywność

Pożądane jest, aby do czterech miesięcy świeżej żywności ciągle leży w kotka misce. W tym wieku, jedzą mało, ale często. Następnie przenieść zwierzę do czterech posiłków. Dorosły Scottish Fold kotów powinni otrzymywać jedzenie dwa razy dziennie. Wielu właścicieli tych zwierząt, wiem, ale, niestety, nie są zgodne ze złotej zasady: zwierzę, nie należy karmić od stolika. Koty szkodliwe wieprzowiny. Można ją podawać surowe mięso i ryby, ale wcześniej muszą zostać zamrożone się dobrze w zamrażarce. Następnie zalać wrzącej wody i silnie Czop. Możesz podać swój koci wołowina, indyk, wołowina serce i wątrobę. Wszystkie produkty mięsne muszą być zamrożone na zewnątrz lub wywar.