353 Shares 5229 views

Kiedy ślina pojawia się u dziecka?

Fenomen zapalenia w jamie nosowej prowadzi do wydzielania z nosa. Ten stan w medycynie nosi nazwę kataru lub przeziębienia. Śluzowanie dziecka jest dość powszechne, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie. W swoim przebiegu katar nie jest często ostry, rzadziej przewlekły.

Zapalenie nosa u dzieci może występować jako niezależna choroba lub jest wynikiem innych procesów zapalnych w nosogardzieli i drogach oddechowych, powodach wirusowych lub bakteryjnych. Czynnikiem predysponującym może być hipotermia, narażenie na działanie alergenów lub substancji chemicznych. U małych dzieci z ostrym zapaleniem błony śluzowej nosa, zarówno kanały nosowe są zawsze zaangażowane w proces patologii.

Zwykle początek choroby ujawnia się poprzez pojawienie się małego złego samopoczucia. Dziecko kicha, skarży się na ból gardła. Przezroczyste przebarwienie dziecka pojawia się w początkowym okresie choroby, zwykle z infekcją wirusową. U dzieci proces zapalny z reguły rozprzestrzenia się w dolnej części gardła, zatok przynosowych, a często infekcja penetruje do ucha środkowego, powodując zapalenie ucha środkowego. Dlatego konieczne jest leczenie snotów pojawiających się u dziecka, nie dopuszczając do tego sprawy. Niespotykany katar ma minę tydzień później.

Walka z przeziębieniem to przede wszystkim walka z infekcją. W początkowym okresie zaleca się obfite drinka, przeprowadzając procedury rozgrzewania, takie jak musztarda, na piersi, kąpiele stóp z ciepłą wodą. Z przekrwieniem nosa zastosowano leki przeciwwstrząsowe z powodu przeziębienia. Apteki oferują wiele takich leków, na przykład "Nazivin", "Naphtizin" w dawce dla dziecka, "Nazol" i wiele innych. Ale przesadzaj z tymi lekami nie jest konieczne, tak że nie ma nałogu i możliwego atrofii błony śluzowej. Wstrząsające krople z zimnej krążki nie dłuższe niż 5-7 dni. Lepiej jest, jeśli ich stosowanie jest połączone z kroplami na bazie oleju ("Pinosol"). Takie leki zmniejszają błonę śluzową nosa i nie pozwalają jej wyschnąć. Zawarte w olejkach eterycznych jodła i innych ziół mają działanie antybakteryjne. Wyjątkiem są dzieci uczulonych. Z użycia leków opartych na ziołach u dzieci podatnych na reakcje alergiczne lepiej porzucać.

W przypadku jakiegokolwiek nieżytu nosa zaleca się przenieść kanały nosowe słabym roztworem soli. Może to być woda morska w postaci aerozolu lub kropli, a także roztworu soli przygotowanego sztucznie. Procedura nawadniania błon śluzowych powinna być wykonywana kilka razy dziennie, najpierw uwalniając nos z śluzu. Sól ma szkodliwy wpływ na drobnoustroje patogenne.

Zakażenie bakteryjne powoduje, że dziecko jest zielone i gęste. Leczenie takiego nieżytu nosa należy prowadzić z lekami przeciwbakteryjnymi. Przepisano antybiotyki o szerokim spektrum działania. Bardzo dobre alkaliczne wdychanie.

Szczególną uwagę należy zwrócić na niemowlęta, których zapalenie błony śluzowej krążenia prawie zawsze przebiega z rozprzestrzenianiem się procesu do tchawicy, krtani i oskrzeli. Bardzo często ogólny stan zdrowia wzrasta. Dziecko staje się niespokojne, ze względu na problemy z oddychaniem z powodu zatrucia nosem, oddycha mu w ustach. Prowadzi to do wyschnięcia z błony śluzowej jamy ustnej, pojawienia się chrapania. Zasada leczenia przeziębienia dzieci jest taka sama, z wyjątkiem tego, że nie można ich przepisywać kropli mentolu i ziół.

Zapalenie nosa w przebiegu przewlekłego jest konsekwencją złego traktowania ostrego zimna. Może też dotykać alergenów lub innych drażniących. Podrażnienie alergiczne u dziecka nie powoduje poważnego pogorszenia stanu, temperatura ciała pozostaje normalna. W tym przypadku weź antyhistaminy i krople w nosie, a także staraj się chronić dziecko przed kontaktem z alergenem.

W większości przypadków korzystny rokowanie i ciągłe leczenie daje pozytywny wynik.