329 Shares 8073 views

Plan historia „rozczochrany wróbel”. "Disheveled wróbel" Paustovsky

W całej szkole antologii literatury obejmowały historię „rozczochrane wróbla” (Paustovsky). Plan historii i zasad jego wytwarzania są szczegółowo omówione w tym artykule, za zadanie pomagać dzieciom w czytaniu ze zrozumieniem nauczyciela. Napisana w 1948 roku, nie straciło na znaczeniu, chociaż opisane wydarzenia odbywają się w okresie powojennym. Realia epoki nie przeciążać produkt i nie przyćmić jego podstawowe znaczenie.


„Disheveled wróbel”: podsumowanie

Plan zaczyna się od wprowadzenia do tekstu. Jej na pewno trzeba odczytać pierwotne źródło, ponieważ retellings cudze mogą być niedokładne, a tytułowy animowany, jako szczególnego dzieła sztuki, dobrowolnie przekazuje treść.

Historia – gatunek literatury, konsekwentnie opowiadając o wydarzeniach. Jest on zazwyczaj niewielkich rozmiarów, które mogą poradzić sobie z zadaniem, nawet dzieci ze szkół podstawowych. W K.Paustovsky produkt „zaniedbany wróbla”, który plan zostanie przedstawiony w artykule opisuje wydarzenia w rodzinie dziewczyny o imieniu Mary.

Jej tata jest na półwyspie Kamczatka, z dala od domu, a mama prowadzi tancerka w lokalnym teatrze. Na premierze „Kopciuszka”, pierwszy raz obiecał zabrać córkę z niania. W pamięci męża aktorka przygotowywała się do pin na jej ubrać mu prezent – szklanka bukiet kwiatów skradzionych przypadkowo pilotowany córkę ok. Aby pomóc w trudnej sytuacji dziewczynka przychodzi wróbel, raz Masza jest zapisany w głodnych zimowy dzień. Zwraca ona cenną rzeczą prawo podczas pokazu przez wywołanie u matki samochodowego ze łzami radości w oczach.

Podstawowym produktem analizy: gatunek

Po przeczytaniu tekstu, pożądane jest, aby brać pod uwagę kwestie na zrozumieniu materiału. Wśród nich:

 • Jaki jest rodzaj pracy?
 • Kim są jego bohaterowie?
 • Co autor chce powiedzieć?
 • Co semantyczny części mogą być identyfikowane w treści?

Aby uczynić historię „rozczochrany wróbel” plan, odpowiedzieć na serię pytań zaproponowanych. Początkowo odpowiedź została już podana, ale czytelnik ma do czynienia z elementami, które pozwalają przenosić produkt do opowieści:

 • Sparrow rozumie ludzką mowę i jest w stanie wczuć się w nich.
 • wróbel życie plemię jest bardzo podobny do człowieka.
 • Crow myśli i marzenia.

bohaterowie

Tak, można przeczytać dzieło „zaniedbany wróbla” (Paustovsky). Plan historia nie jest możliwe bez zrozumienia, kto jest bohaterem dzieła. Prawdziwe postacie biorące udział w wydarzeniach kilka. To jest moja matka, a pielęgniarka, policjant, ale zwroty akcji wokół dziewczynki Maszy, co sugeruje, że głównym bohaterem była ona.

Opowieść jak żyć niezależnego życia w historii, ale ma też swój własny charakter – wróbel, który potwierdza nazwę produktu. Autor jest zawsze zwracać uwagę na tytuł, przynosząc przez główną ideą i przyciąga uwagę czytelnika.

Podstawowa idea: co autor chce powiedzieć?

Definicja „zaniedbany” nie przypadek charakteryzuje mały wróbel. Z jednej strony, jeśli to sprawia, że ruch i zwiększa tempo wydarzeń, z drugiej – pokazuje walkę, walkę z owcami, która poprzedza nadzór naprawczych trochę Masha. Sparrow imieniem Pasza chce podziękować dziewczynie za jego cudowne ocalenie, wykonując najpotężniejszym jej pragnienia. Skąd pochodzi jej?

Z doświadczenia wynika, że bez mama szkło gałązek nie pamiętam Papieża podczas występu, więc dlaczego płakała w nocy. Być może wszystkie te opowieści o wróbla Pasha – dziewczyna marzy o silnej miłości do matki. To właśnie historia K.Paustovsky „rozczochrany wróbel”, które będziemy wprowadzać plan.

Wyróżnij części semantyczne

Opowiedziany bez ścisłego przestrzegania sekwencji czasowej, więc przydział semantyczne jego części muszą być brane pod uwagę. Aby napisać plan, trzeba zbudować fabułę, a tym samym odtworzyć wszystkie zdarzenia w kolejności, w jakiej rzeczywiście miejsce. Historia zaczyna się opisem godzin i jak Maryja stała przy oknie, ale to było poprzedzone cudownym wróbla zbawienia dotkniętej wrony. Pod Treści w przeszłości, obecne i przyszłe zdarzenia mogą być identyfikowane w tekście z czterech części:

 • rodzina maszyna.
 • Życie wróbel Paszę.
 • Zdarzenia związane z kradzieżą oddziałów szklanych.
 • Szczęśliwy rozdzielczości sytuacji.

Aby opowiadania opowieść o planie „zaniedbany wróbla”, konieczne jest, aby dzielić każdą część na mniejsze (2-3 pkt w rozumieniu) poprzez znalezienie nagłówek. Im bardziej dokładny będzie podniósł, tym łatwiej jest odtworzyć treść takiego planu.

Część pierwsza: „Rodzina samochód”

Historia zaczyna się od opisu na zimowy wieczór, w pomieszczeniu, w którym okno powinno Masza. Wszystko wydaje się żywy: zegar porusza żelaza Smith, szczęk swoje bułki w pokoju, a ćwierkania ogrzewania ciepłym piosenka. Dziewczyna pomyślała o matce, która tańczyła w teatrze, o papieża, który służył jako marynarz i jego prezenty – mały bukiet z cienkiego szkła. Mama rozmawiała z nim, jakby żywcem, a następnie w lewo na stole, nakazując jej córkę, aby nie dotykać rzeczy delikatnych. Miała zamiar nosić broszkę na premierze „Kopciuszka”.

Więc powoli snuje historię jego pracy K. G. Paustovsky ( „rozczochrany wróbel”). Plan pierwszej części tej historii jest następujący:

 1. „Live” zegar ścienny na zimowy wieczór.
 2. Dom Mama.
 3. Papież Masza.
 4. Mama i szkło bukiet.
 5. Trąd wrony.

Część druga: „Życie wróbla Pasha”

Paustovsky Constantine ( „rozczochrany wróbel”) opisuje życie kruk w stajni, gdzie trzymane skradziony majątek, ratując ich od wróbli. Marzyła straszne sny: brakuje jej ulubione owijarki z słodyczy i mrożonych kawałkami kiełbasy. Płakała w nocy, przerażający policjanta. Obywatele nie jeździć w kabinach, a w przypadku braku owsa na wróble przyszły ciężkie czasy. Ledwo znaleźć pożywienie dla siebie, więc Pasha zanurkował do wrony na straganie w nadziei na zysk. Dmuchać na czele dziób był tak silny, że wróbel spadł na śniegu.

Możliwe „rozczochrany wróbel” plan historia (część druga):

 1. Kruki dom.
 2. Wróble Życie w zimie.
 3. Złapany wrona Pasha.
 4. Policjant przyszedł na ratunek.
 5. Zbawienie w domu samochodem.

Część trzecia: „Zdarzenia związane z kradzieżą szklanego gałązki”

Dzień Masha Pasza wyszedł z domu, ale codziennie poleciał jeszcze raz, bo zostawiła okruchy dla niego. Podziękować Przywraca Sparrow skradziony majątek owiec: kawałki ciasta, opakowania cukierków, a nawet gąsienica. Wcześniej był świadkiem, jak wrona przez okno ukradł głowę ryby. Gdy pielęgniarka spała, Maria zdecydowała się podążać za owce i otworzył górną część okna, ukryty za szafą. Przyleciał ptak przeciągnięty bukiet szkła pozostają na stole. Mary miała czas tylko krzyczeć. Wieczorem mama płakała gorzko, a wraz z nim, rozpłakała się i Maszy. Rano wypadku znaleziono Paszę.

Plan historia „rozczochrany wróbel” (trzecia część) może być wykonane w następujący sposób:

 1. Pashkina wdzięczność.
 2. Masza błędem.
 3. Spuścić wrona szkło bukiet.
 4. Wiadomość o kradzieży.
 5. Droga do teatru.

Część czwarta: „Szczęśliwe rozwiązanie sytuacji”

Masza elegancki wieczór udał się z pielęgniarką na pokaz, a Pasha zaczął działać. Zebrał wszystkie wróble miasta, aby zniechęcić cenny prezent Masza matka wrona. Znajomi opracowali plan, aby zachęcić ptaki stoisku. Gdy to nie działa, ale gorączkowo rzucił się do budki, zrobić prawdziwą „wręcz”. Tak, tak, że policja musiała interweniować w nim. W tym czasie, urzeczony publiczności przedstawia historię Kopciuszka, a nawet starsi asystenci nie mógł powstrzymać płacz cicho przeniknął do sali. Znakomicie tańczy matkę Masza była córką jednego z ich kolegów. Podczas szczęśliwym zakończeniem na scenie nagle zatrzepotała rozczochrane wróbla w locie spadła w ręce małej kiści szkła o Kopciuszku.

Teraz, napisać plan opowiadania „rozczochrany wróbla” (część czwarta) nie jest trudne:

 1. Dyskusja wróble plan działania.
 2. "Melee".
 3. „Kopciuszek” sukcesu wydajności.
 4. Powrót szkło bukiet.
 5. Łzy radości.

wartość produktu

Dlaczego historia poszła do antologii literatury? Ponieważ chodzi o prawdziwych uczuć. The Glass grono dróg matki Maszy, nie ze względu na jego wysoki koszt. Jest to pamięć ukochanej osoby – samochód ojca. Jako żeglarz, walczył dzielnie na froncie z Niemcami, aw czasie pokoju, służył na dalekiej Kamczatce. Poprosił matkę przypiąć bukiet samochód do sukni w dniu premiery ważnego dla niej, aby mieć pewność, że pamięta o nim. To jest tak ważne – pamiętać drogiego osobą w moim najszczęśliwszy dzień.

Mamo, złowione rozmowę z bandą, wierzę, że jej córka nie zrozumie. Bolało dziewczynę, która wydawało się, że jest w stanie pojąć tajemnicę dorosłych uczuć i ich złożoności. W rzeczywistości, Mary jest po prostu nauczyć się je rozumieć, zastanawiając się, dlaczego szczęście nie tylko śmiech, ale także płakać. Osiągnięcie uniwersalny radość została możliwe dzięki opiece wróbla dziewczynki. Zrobiła to bezinteresownie, który sprawia, że myślisz o znaczeniu życzliwością i troską o innych.

K.Paustovsky – wspaniałym pisarzem, rodzenie dzieci przez swoich bohaterów prawdziwe emocje i uczucia, mówiąc o lojalności, wdzięczności i prawdziwej miłości. Urodzonych przed rewolucją, on dużo podróżował i widział wiele w jego życiu. Nawet w młodości nauczył ból straty. Jego rodzice mieli czworo dzieci: córkę i trzech braci. Młodzież wzięła udział w pierwszej wojnie światowej. W rezultacie, przeżył tylko brat Galina Paustovsky (GP) – Konstanty.

Fabuła „Rastropany wróbel”: plan notowań dla prezentacji materiału

Prosty plan, aby stworzyć podparcie dla retelling tekstu. Na bardziej rozwiniętych i dowodach odpowiedzi na pytania, eseistyki i prezentacji notowań trzeba zaplanować. Charakteryzuje się tym, że sens podpisy tekstowe są w formie cytatów, transmitowanie podstawową ideę przejścia i ujęta w cudzysłów. Używaj tylko dosłownego tekstu samej pracy. Taki plan „rozczochrany wróbel” historia przyczyni się do rozwoju mowy. Jako przykład rozważmy plan dla pozycji „wrony trąd.” W formie cytatów będzie wyglądać następująco: „The Raven chwycił pierwszą rzeczą, która przyszła do rąk, i … uciec.”

Wykonując prace mogą być agregowane części semantyczne. Następnie otrzymujemy następujące:

 1. „Maryja stała przy oknie.”
 2. „Mamo … gotowe do tańca po raz pierwszy o Kopciuszku.”
 3. „Moja matka wyjął szybę bukiet”.
 4. „Raven znaleźć w stajni trochę rozczochrana wróbel imieniem Pasza”.
 5. „Masza Pasha przyniósł do domu.”
 6. „Pasza myślał … niż podziękować Masza”.
 7. „Raven … złapała bukiet i szkło wyleciał przez okno.”
 8. „Pasza … usłyszał historię o skradzionym bukiet”.
 9. „Wróble … jeden po drugim zaczęły się ślizgać w boksie.”
 10. „Zakończona show. Wróbel w locie … wyrzucił małą kryształową bukiet”.
 11. „Od małego śmiechem radości, a od dużego -. Okrzykiem”

Tak, aby właściwie przygotować plan historii, należy:

 • Przeczytaj tekst.
 • Podzielić ją na części, zidentyfikować główną ideę przejścia.
 • Uprawnia go.
 • Sprawdź i zapis.