163 Shares 9910 views

Ogrodnicy Uwaga: niektóre kwiaty można sadzić przed zimą

Łamanie jego bramkowe, każdy ogrodnik chce sadzić kwiaty, dzięki czemu są one miłe dla oka od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Dlatego kupują nasiona lub sadzonki, właściciele starają się wybierać te odmiany, które mogłyby zostać posadzone przed zimnem w glebie, a wraz z nadejściem wiosny pogodne denochkov czekać śmieszne zielone pędy.


tęczy wielobarwny

Przekonajmy się, co można sadzić kwiaty przed zimą. Po pierwsze, bardzo skromny stokrotki i pierwiosnki. Jednak dla nich, jak również innych sadzonek jesienią, ważne jest, że gleba nie jest włączona zbyt mokre. I byłoby dobrze zmielony promorznut lub na pierwszym roztopów nasiona lub sadzonki zaczynają kiełkować, a potem, kiedy mrozy uderzyć ponownie, po prostu zginie lub zostanie uszkodzony. W ogóle, jeśli mówimy o tym, co można sadzić kwiaty przed zimą, to większość roślin nie jest bardzo dobrze tolerowany temperatura spada poniżej -30 ° C. Konieczne jest, aby rozważyć, łamiąc w swoich łóżkach ogrodowych. Ale niech nam kontynuować listę. Po drugie, jest to bardzo miłe zakorzenić rumianku różnorodne bratków. Po mrozach siać je śmiało wznieść się do ocieplenia Ziemi dobrze, kwitnące doskonale. Po trzecie, nawet niektóre kwiaty można sadzić przed zimą, więc jest floks i aksamitki, petunia, a Majors. Dobry rośnie i altówka. Jednak to wymaga specjalnej izolacji termicznej w zimne i kibicowania pożądane stało więcej podczas pięknej jesieni. Cóż, „gwiazda” Kwiaty – astry. Oni też starannie tendencję, posadzone pod koniec listopada i na początku grudnia. Zabezpieczenie może być na górze zamrażania, pokryte trawą. Więcej rada: przy podejmowaniu decyzji, które można sadzić kwiaty przed zimą, należy zwrócić uwagę na teren. Jeśli zima spiętrzone dużo śniegu, okres topnienia lub wiosenne deszcze od stoków z wiosennej wody może być zaczerwieniona, a nasiona. Więc spróbuj złamać łóżka na płaskiej ziemi. A jednoroczne rośliny nie zapomnieć o jeszcze jeden bardzo miły i nieskomplikowany kwiat – Calendula (nagietka). Plus ostróżka, lwie paszcze, chabry.

Porady sadzarki

Wybierając kwiaty roślin przed zimą, konieczne jest, aby dbać o przygotowaniu gleby. Kilka uwag na ten temat już zrobiliśmy. Należy również pamiętać, że przy wyborze miejsc do lądowania właściciela zastanawiał się czy istnieje cień latem, najlepiej rozproszone lub ziemia będzie otwarty dla wszystkich palących promieni słońca. Oczywiście, te ostatnie nie mogą być akceptowane. I nasiona, oczywiście, w sypte gruntów grubszej – kiełkują, niestety, nie wszystkie. A gdy śnieg zejdzie, konieczne jest pokrycie gryadki przezroczystą folię. W przeciwnym razie rośliny ptak koniecznie sklyuyut! Rostochku pojawił – wszystkie ptaki drapieżne nie boją „kamuflaż” shoot! Ale niech nam kontynuować historię o tym, jak zorganizować kwiaty. Sadzenie przed zimą wymaga, że już w końcu września, grunt został wykopany i otrzymał swój udział nawozów. Potem zrobić wycięcie – łóżka. Chłodne, mróz są wypełnione kompostu nasion w mieszaninie torfu, piasku i próchnicy. I aż do wiosny! Jeśli kiełkowane kwiaty zbyt gęsta, można je rozcieńczać i kapusty. Jeśli chodzi o ten oddech łubin, dzwony, dziecka. Sadzenie się lepiej, że jest produkowany w połowie października lub później.

Wspaniały jesteś Scarlet kwiaty w ogrodach!