789 Shares 3551 views

Filmy z Korei Południowej – Ciągłe eksperymenty

Pierwszy Korei Południowej filmu w kinach w Rosji od ponad 15 lat temu, nie był dramatyczny thriller „Shiri” w reżyserii Kang Je-gyu. Raz w filmie krajowego wykazywały niemal cała praca Kim Ki Dok i Park Chan-wook (detektyw thriller „Oldboy” była jeszcze popularna, ponieważ głównym antagonistą wyraził Gosha Kutsenko), wydany w Korei Południowej filmu Lee Chang Don Bong Joon-ho, Lee Myung-se i Hong Sang-soo. Ale w większości przypadków, to przemysł filmowy w lewo dla widza-rodaka tajemnicze i nieznane. Po 2013 rosyjskich widzów miał możliwość oceny dokonań kina.

Poza radarem mediów

Ale południowokoreańskie filmy nie poszły w dowolnym miejscu i po prostu naprawdę nie stała się gorsza, stale bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, ale są dostępne do wglądu tylko w Internecie, w rosyjskich kinach coraz sporadycznie. Paradoksalnie, cechuje je upartego lekceważenie rosyjskich krytyków filmowych, krytyków i dziennikarzy. W czasach, filmy z Korei Południowej działając rosyjski głos nagle uderzył radar prasy krajowej (jeśli twórca otrzyma nagrodę festiwalu międzynarodowego). W tym przypadku obraz pisanie, ale przede wszystkim opowiadać ustanowić zbiór mitów i stereotypów zaczerpniętych ze źródeł zachodnich. Ta percepcja i postawa bardzo niesprawiedliwe, bo w Korei Południowej – jednym z niewielu państw, w których w 21 wieku jest rozwijających się film, a nie pogorszyć.

eksperymenty stymulacja

Cała struktura koreańskiego kina zachęca do eksperymentowania. Sukces obrazu jest całkowicie nieprzewidywalne efekty specjalne nie są potrzebne, udział gwiazdy filmowe nie może zagwarantować kasie. Występuje, gdy formuła producenta na sukces lub „wysokim” koncepcji jest raczej wyjątkiem niż regułą. W związku z tym, producenci mają po prostu pracować z autorów, które mają indywidualny styl, nawet jeśli usunięty konwencjonalnego filmu gatunku. Znamiennym przykładem udanej twórców sojuszu może służyć jako fantastyczny melodramat „Boy-wilkołaka” reżysera Cho Sung Hee.

nasyca się emocjami

Film Cho Sung Hee naprawdę wspaniały. podtekst moralny jest jasne, bez słów. Profesjonalne dziełem reżysera, sprawdzone historii, wysokiej jakości nagrywania i edycji – to nie wszystkie laudatory cechy filmu „Chłopiec wilkołak”. To zachwyca organiczny i obsady, wszyscy aktorzy są wybierane i wspaniały jako jeden poradził sobie z tym zadaniem. Główny bohater grany przez Piosenki Dzhun Ki – utalentowany młody aktor, który ma nie tylko dobry wygląd, ale również dramatyczny potencjał. Jego partner, Park Bo Young, który pełnił rolę kobiecą, miłą dziewczyną, początkujący, ale obiecującą aktorką, nie jest pozbawiony talentu. Działka nie jest czymś z innowacji, ale imponujące. Cały film jest przesiąknięty emocjami, podobnie jak reszta południowokoreańskich filmów o miłości. Koniec tej historii jest tragiczny, ale to logiczne, że zasmuca i podbija noc.

Łzy i krew

Kilka innych emocji jest przystosowany do publiczności, „poza Azją” dramacie kryminalnym thrillerze „Ajeossi”. W reżyserii Lee Jeong beom dał światu rzeczywisty dramat nasycony sporo akcji. W kinie światowym ma sporą liczbę filmów o podobnej działki na której znajduje się samotny bohater, a tłum złych facetów. Lee Jeong Beom osiągnięcie należy uznać, że przyniósł do poznania czegoś nowego, interpretacji autora, więc to był wielki sukces nie tylko w domu, ale również w światowym box office. „Ajeossi” niezwykle okrutne, ale uderzająco piękny film. Obfitość trupów i krwi nie powoduje uczucia obrzydzenia z powodu albo „taniec” styl walki, czy spektakularnych ruchów kamery. W filmie nie ma nadmierny patos, pochwała od głównego bohatera, nie ma ziarna wulgarności i hipokryzji. W to wszystko poprawnie, delikatnie i lakonicznie – na wschodzie. Casting z udziałem aktora stoi wykonawca Won Bin (poprzedni model), które obecnie nie mogą być usunięte z nieznanego powodu. Kim Sae-Ron doskonale odsłonić obraz dziewczynki, nie pożądany jednej, nawet jego matka. Hee-won Kim i Kim Song O zawarte braci na ekranie, powodując podrażnienie. Tanaong Vongtrakul grał rolę sentymentalnej zabójcy.

Rolą autora

Rola dyrektora w Korean Cinema paradoksalnego – auterizm tam nie degradują się w nowoczesnym i degenerat, a w jego pierwotnej formie. Autor walczą o ich wizji autorskiej pracowni i producentów, udaje się strzelać Korei Południowej filmy dla widza. Przykładem jest dziełem Joon-ho Bong „o zamordowaniu Memories”, który został zaliczony w sposób dorozumiany przez krytyków i kinoizdaniyami w top 10 najlepszych filmów ostatniej dekady. Większość prac są hity Park Chan-wook walcowane. Szef południowokoreańskiego przebój 2012 naśladowcą Davida Mameta, Choi Don Huna „złodziei” – jest również ściśle autor rolka filmu z gatunku klasycznego Marque.

Oni zasługują na uwagę i badania

Filmy z Korei Południowej – to nie jest film z Trzeciego Świata, a cały przemysł filmowy. To film, który w chwili obecnej wśród „trzeciego świata” kraje nie mają. Jest w niej, oprócz uznanej Zachodzie, innych autorów, a „Zagadka zbrodni” i „Oldboem” cała zabawa się nie kończy. Korei Południowej filmu godne badania i uwagi, ponieważ stale się zmienia i ciągle szuka jego sposób, styl, przerabianiu wszystkie ważne i znane gatunki filmowej na świecie.