355 Shares 994 views

Wybory prezydenckie w Rosji: rok, kandydaci, wyniki

Staje się formą rządów prezydenckich w naszym kraju nie był to łatwy proces, stało się stosunkowo niedawno. Po pierwsze, Rosja była monarchiczny moc, kierowany przez króla, a władza była dziedziczna. Po Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej, władza w państwie, które nazywa się Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR), należał do partii komunistycznej. Głową państwa został sekretarzem generalnym.


Stanowisko to trwało aż do przyjścia do władzy Mihaila Sergeevicha Gorbacheva, który wprowadził na stanowisku państwowym prezydent Związku Radzieckiego. Stał się zarówno pierwszy i ostatni prezydent tego kraju. W przyszłości pozycja głowy państwa została określona przez wyborami prezydenckimi. Rok w Rosji, którzy wzięli udział i wyniki głosowania – tematem tego artykułu.

Pierwszy rosyjskiej wyborach prezydenckich

Już pierwsze wybory prezydenckie odbyły się w czerwcu 1991 roku, w wyniku której wysokiej rangi stanowisko Borys Jelcyn został wybrany. Należy zauważyć, że w tym czasie Rosja była republiką Związku Radzieckiego i nazwano RFSRR. Michaił Gorbaczow w wyborach nie uczestniczyło. Wybory prezydenckie zaplanowano zgodnie z wynikami referendum, które odbyło się w marcu tego roku.

kandydaci na prezydenta było sześć. Borys Jelcyn wygrał z marginesem z pozostałych kandydatów, wśród nich Władimir Żyrinowski, Nikolai Ryzhkov, Aman Tulejew, Albert Makashov, i Wadim Bakatin. Wszystkie te figury pozostawiły ślad w życiu politycznym kraju, w różnym stopniu. Na przykład, Żyrinowskiego w 1993 roku przybył do Dumy Państwowej, na czele swojej partii – Partii Liberalno-Demokratycznej – i pozostał tam do dnia dzisiejszego. Ryzhkov został również wybrany do Dumy Państwowej, i stał gubernator Tuleyev regionie Kemerowo.

Wybory prezydenckie w 1996 roku

Kolejne wybory prezydenckie odbywają się po upływie pięciu lat od daty pierwszego wyboru, przywódcy kraju. Ich wynikiem była reelekcja Borisa Eltsina.

Dziś wielu kłócą się, czy te wybory są uczciwe, czy nie było żadnych oszustwo i fałszerstwo. Fakt, że ocena urzędującego prezydenta był bardzo niski i wynosi około 3-6 procent czasu w 1995 roku. Również w tym roku odbyły się wybory w Dumie, a najwięcej głosów zdobyła Partia Komunistyczna (KPRF) prowadzony przez Ziuganow. Spodziewano się, że będzie faworytem wyścigu roku 1996 prezydenckich. W pierwszej turze wyborów 11 kandydatów otrzymał dwie zalety – Giennadij Ziuganow i Borys Eltsin. W efekcie został mianowany drugą rundę, w której Jelcyn został prezydentem Rosji.

Wśród zwolenników idei komunistycznej panuje przekonanie, że wybory zostały sfałszowane, ale prawdziwe zwycięstwo było Ziuganow, który odmówił „walczyć do samego końca.”

W 1999 roku, podczas noworocznych pozdrowienia Boris Jelcyn ogłosił kraj, który dobrowolnie wycofa. Działając został mianowany przez Władimira Putina.

Wybory prezydenckie na przełomie XIX i XX wieku: 2000

Wynikiem rezygnacji Jelcyna zaczęło przedterminowych wyborów prezydenckich przeprowadzonych pod koniec marca 2000 r. W momencie rozpoczęcia kampanii wyborczej, 33 wnioski zostały złożone, z których 28 zostało nominowanych przez grupy inicjatywnej cywilów, a pozostałe pięć – Organizacje polityczne, partie. Władimir Putin został nominowany przez partię polityczną nie jest osobą, ale w imieniu grupy inicjatywnej. Następnie uczestnicy mieli 12 – reszta nie zostały zarejestrowane z różnych powodów, ale tylko 11 osób wzięło udział w wyborach. Tuż przed dniem głosowania, jeden z kandydatów wycofał się z wyścigu.

Wybory prezydenckie 2000 przyniósł zwycięstwo Vladimiru Putinu. Drugie miejsce zajęła Giennadij Ziuganow, lider Komunistycznej.

wybory 2004

Po czteroletniej kadencji rozpoczął nową kampanię w wyborach prezydenckich. W połowie marca 2004 roku odbyły się wybory prezydenckie. w rzeczywistości kandydaci nie przedstawia żadnej poważnej konkurencji dla urzędującego Vladimira Putina czele kraju, co pozwoliło mu zostać ponownie wybrany na drugą kadencję. Należy zauważyć, że tym razem, partia komunistyczna została nominowana Nikolai Kharitonov zamiast niezmienny Giennadij Ziuganow. W ten sam sposób, a Partia Liberalno-Demokratyczna otrzymała – zamiast Władimira Żyrinowskiego udział w wyborach Oleg Malyshkin. Były też takie kandydaci jak Irina Chakamada Siergiej Mironow, i Siergiej Glazyev.

Wybory 2008. Nowy prezydent

Według rosyjskiej konstytucji, prezydent nie ma prawa do kandydowania na trzecią kadencję. W związku z tym faktem, opinia została omówiona w społeczeństwie, który jest kandydatem do „następca” Vladimir Putin. Początkowo zakładano, że „kandydat Putina” będzie Siergiej Iwanow, Dmitrij Miedwiediew, ale wtedy postać pojawiła się na arenie politycznej. Był nominowany przez „Jedna Rosja” partii politycznej. Oprócz niego, wzięli udział w partii komunistycznej Giennadij Ziuganow, Władimir Żyrinowskiego Demokratycznej Partii Liberalnej i Andriej Bogdanow – przedstawiciel Demokratycznej Partii Rosji, ale który prowadził jako self-promowane. Tak więc głosowanie było tylko cztery nazwiska.

Na początku marca, numer 2, która odbyła się wybory prezydenckie. Wyniki były przewidywalne – zwycięstwo protegowanego Putina, Dmitrij Miedwiediew. Drugie miejsce zajęła Ziuganow, trzeci – Żyrinowskiego, odpowiednio, ten ostatni okazał się Bogdanow.

Trzeci termin Władimira Putina

Kolejne wybory prezydenckie w Rosji odbyły się w marcu 2012 roku. Władimir Putin, który stał za pokładzie podczas Miedwiediewa premier postanowił uczestniczyć w nich. Następujący tekst konstytucji został zinterpretowany, w którym stwierdza się, że prezydent nie może być wybrany więcej niż dwie kolejne kadencje. W rezultacie, nie było zdania, że po Miedwiediewa przewodnictwo trzeci raz okazuje się nie „prosto”, a Władimir Putin cicho ogłosił swoją kandydaturę do wyborów. Oprócz niego, wzięło udział czterech kandydatów – Ziuganow, Żyrinowskiego, Mironow oraz Michaił Prochorow, mianowanych przez siebie nominacji. Rezultatem było zwycięstwo Putina, który jest prezydentem dzisiaj.

Należy zauważyć, że wiele osób publicznych i politycznych uznania wyborów za nielegalne, ponieważ w tym udział Putina, który pełni funkcję Prezesa dwukrotnie. W przeddzień inauguracji w dniu 6 maja w Moskwie odbył się wiec protestacyjny wzrosła do zamieszek. Jednak brak wyników nie jest włączone, oprócz aresztowań i więzienie dla członków.

Kiedy będzie następne wybory?

W 2008 roku została uchwalona ustawa, zgodnie z którą termin urząd prezydenta nie 4 lat, a aż 6 lat. W rezultacie, kolejne wybory prezydenckie w Rosji odbędą się dopiero w 2018 roku. W tym momencie nie wiadomo, kto będzie po prostu wziąć w nich udział. Will Władimir Putin, aby uruchomić dla „drugi” raz, czy partia komunistyczna i Partia Liberalna mianowany jej lidera, lub wybrać nowych kandydatów – Pytania, które nie mają jeszcze odpowiedzi.