759 Shares 4240 views

Co powinien zawierać dietetyczne matki karmiące?

Wszystkie mamusie chcą, aby ich dziecko rośnie idealnie zdrowe, ale również zależy od mleka, którą zjada. Po tym wszystkim, co dzieje się w żołądku, jakiś czas później, a dziecko otrzymuje wraz z mlekiem. Dlatego nigdy nie można zapomnieć o menu matek karmiących.


Wiele z tych substancji z produktów spożywczych, które można jeść, wchodzą w mleku i mogą powodować u dziecka reakcję alergiczną, wysypka lub samochody GAZ w brzuchu. Dlatego trzeba zrezygnować z wielu ich gustów i radykalnie zmienić swoją dietę. Głównym problemem w doborze menu karmiących matek jest to, że różne dzieci różne żołądki, i różnych substancji, mogą różnie reagować. W związku z tym menu będzie musiał wybrać metodę prób i błędów.

Więc jak można jeszcze wprowadzić do menu?

Posiłki karmiących piersią w pierwszym miesiącu powinien być zrównoważony i zróżnicowany. Najpierw trzeba zdecydować, ile razy dziennie jeść. A to zależy od tego, ile razy dziennie czy karmić dziecko. To najbardziej potrzeba jeść dokładnie ten sam czas.

Postaramy się, aby menu karmiącej matki na tydzień. Przedtem trzeba nauczyć się kilku zasad: trzeba pić co najmniej dwa litry dziennie, w każdym razie, nie pić alkoholu i nie palić, spróbuj zrezygnować z konsumpcji kawy lub pić jak najmniej, i, oczywiście, reszta postaci możliwe.

Często zdarza się, że mleko matki dziecko nie jest mało, albo nie dostanie go w ogóle z powodu jego braku wykształcenia. Aby temu zapobiec, trzeba całkowicie jeść. Zwróćmy się do produktów.

Wielu lekarzy zaleca, karmiące matki jeść około 200 gramów mięsa dziennie. Może to być chudej wieprzowiny, lub język, gotowane mięso i białą ptaka. Można mieć wiele niskotłuszczowych gatunków ryb , takich jak dorsz czy karpia. Będzie to przydatne do jedzenia około 100 gramów sera, 30 gramów sera. Należy spożywać dużo owoców i warzyw, które nie powodują wzdęcia.

Wiele kobiet chce kupić specjalne rozpuszczalnych zboża, które są wzbogacone minerałami i witaminami. Zwykle można je kupić w działach żywności dla niemowląt. Również wiele gotować owsiankę lub pieczone naleśniki, stosując preparat dla niemowląt. Jeśli takie kursy będą zawarte w menu matek karmiących, a potem powinno być żadnego problemu.

Należy pić dużo mleka, a nie mniej niż jeden litr dziennie. Użyteczne są także i produkty mleczne: ser naleśniki, różne zapiekanki z serem, skondensowane mleko bez cukru. Nadmiar mleku krowim może powodować reakcję alergiczną u dziecka, tak dalej picia kefiru Rjażenka jeść jogurt. Ideałem będzie naprzemiennie produkty mleczne i mleko.

Twoja dieta powinna zawierać dużo błonnika, które pobudzają aktywność ruchową jelit. Aby to zrobić, trzeba jeść dużo warzyw, zarówno świeżych jak w korku. Musimy również jagody i owoce, pić jak najwięcej różnorodnych soków. Soki z miąższem lepiej jest pić i mogą być świeże i konserwy. Jednak nie zaleca się jeść owoce tropikalne i egzotyczne, ale to nie stosuje się do bananów. Nie jest konieczne, aby jeść czerwone lub pomarańczowe owoce. Różnorodność błonnika pokarmowego bogatego kasze: gryczana, owies, proso. Bardzo przydatne suszone owoce.

Na podstawie powyższego można stwierdzić, że matki karmiące powinny obejmować wszystkie menu, które zawiera witaminy, białka, błonnika i tak dalej. Jeśli chcesz wprowadzić kilka nowych produktów, powinno się to odbywać stopniowo, stale obserwując jak dziecko reaguje. W rzeczywistości, jak wspomniano wcześniej, nowy produkt może powodować alergie lub kolki w swoim dzieckiem. Aby uczynić go bardziej wygodne, wiele matek rodzą pamiętnika, w którym odnotowują fakt, że jadłeś i reakcji dziecka do tego produktu.

Ale nie zapominajcie, że najważniejsze – nie przesadzaj. Czasami nadmierne diety fascynacja może zranić bardziej niż wiele szkodliwych produktów.