769 Shares 6596 views

Co jest Bursztyn? Określające pochodzenie i właściwości

„Co Bursztyn?” – to bardzo częste pytanie, a ludzie, żeby go zapytać, w niektórych przypadkach nawet na poziomie podświadomości, znają odpowiedź, przynajmniej słowo, które wydaje się bardzo znajome im. I nie jest to zaskakujące, ponieważ niewielu ludzi nigdy nie słyszał o bursztynie, co zostanie omówione to tyle.


Amber Nazwa: skąd ono pochodzi?

Teraz, gdy stało się jasne, co jest najbardziej Bursztyn, tłumaczenie nie jest wymagane, musimy tylko pamiętać, że słowo to pochodzi z języków ukraińskiego i białoruskiego. Ale im bardziej wspólna nazwa dla wszystkich „amber” wszedł rosyjski z Litwy, to brzmi jak Gintaras i wszedł do użytku stosunkowo niedawno. Ale oczywiście, nie Litwini odkrył i nazwał to piękny kamień, był znany wielu ludzi od czasów starożytnych, a cześć jego imienia jest przypisana do Arabów. Kiedy to nastąpi, nie wiadomo na pewno, ale to było pod nazwą arabskiego Anbar o nim dowiedział Rzymian, wyznaczając go jako Ambre, a nieco później przekształcony bursztynu, słowo to jest ujęte w innych językach europejskich.

Amber Pochodzenie: od legend na dowodach naukowych

Tak więc, aby zrozumieć, co się stało i gdzie Burshtyn jego nazwa, jest o tym mówić, skąd ono pochodzi, ale to jest jeszcze bardziej interesująca. Arabowie, którzy dali jej nazwy poważnie uważa, że bursztyn – to nic innego jak utwardzona w rosy słońce niebiańskich ogrodów, spadł z nieba w nagrodę sprawiedliwego człowieka.

Pierwszym, który zasugerował, że bursztyn jakoś wiąże się z żywicy drzew iglastych, była „nauka” mąż starożytnej Grecji – Arystoteles. Później, pomysł, że Bursztyn „kamień drewno”, została podchwycona Theophrastus i Pliniusz.

Jednak brak dowodów na to, ani żadnego uzasadnienia tej wersji żaden z nich prezentowane i nawet nie starają się zrobić. I nic dziwnego zatem, że na ponad 2000 lat i to wszystko było niczym więcej niż wersja, a ciemne umysły średniowieczu dał początek wielu legend i mnożyć. Idea wyrażona przez Arystotelesa, otrzymał dowody naukowe już w połowie XVIII w., Okazało najbardziej wykształconych ludzi swego czasu, Karl Linney, Mihail Vasilevich Łomonosowa.

Wygląd bursztyn: co to jest?

Można, oczywiście, i nie wiedział, co się Bursztyn, ale jest to niemożliwe, aby wiedzieć, jak on wygląda, wszystko kiedykolwiek widziałem go trzymali, to przymierzyć. Ale niewielu wie, że istnieje kilka odmian bursztynu, które są znacząco różne gęstości, jasność, kolor i wiele innych cech. Zazwyczaj bursztynowy kamień ma w swoim ciele mikroskopijne puste przestrzenie utworzone przez uderzeniem powietrza, co czyni go niejako porowata, a tym bardziej takich, tym gorsza jakość, choć wizualnie wygląda bardzo ładnie.

Istnieje 5 głównych typów tego wspaniałego kamienia, wszystkie z nich lub nie lubią się nawzajem, lub wyglądać bardzo odległa, ale jest to wciąż ten sam stary dobry bursztynu Bursztyn:

  1. Bone – forma najbardziej odporne bursztynu, jest całkowicie nieprzezroczysty i wygląda bardzo podobnie do kości słoniowej, dlatego otrzymał nazwę.

  2. Drop – wnęki sekund gęstości, również nieprzezroczyste i nie ma wiele wartości, ale jest idealna do polerowania i jest najlepszy wśród braci, ale dla wszystkich rodzajów rzemiosła.

  3. Cloud – to piękny kamień, ale nie są szczególnie cenne, ma półprzezroczystą strukturę, często „mgliste” żyły i jasny, nasycony kolor.

  4. Spieniony – najgorszy w jakości wszystkich odmian, całkiem ładne Dzięki obfitych rozsiewu powietrza, dzięki czemu jest bardziej podobna do pumeksu.

  5. Transparent – najcenniejsza spośród wyżej pozbawiony najmniejszych ubytków, wszystkich rodzajów bursztynu, odnoszące się do kamieni szlachetnych z wyższej klasy. Często w jego ciele są prehistoryczne owady takie kopie są cenione przede wszystkim.

bursztyn Zastosowanie: właściwości i produkty

nawet tak to jest teraz ważne, że ten Bursztyn i co to oznacza, a co ważniejsze – jej zastosowanie we współczesnym świecie, a to jest po prostu niesamowite, jak to jest ważne i uniwersalne. Amber całym świecie wykorzystywane do bardzo piękne, ale niestety nie są bardzo trwałe rzemiosła, problem, że kontakt z powietrzem następuje nieuchronny proces utleniania. Sformułowanie to wydaje się nieco dziwne zastosowanie do kamienia, ale nie zapominaj, że to jeszcze nie jest kryształem, w przeciwieństwie do innych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Przezroczysty bursztynowy wykonany piękną biżuterię, cenione przez nie mniej niż iloczyn rubinami i szafirami. Wyroby z bursztynu niższej jakości użyte do produkcji galanterii luksusowej biżuterii i elitarnej. W ograniczonych ilościach, jest on stosowany w produkcji elektroniki, to już dawno stały się integralną częścią produktów farmaceutycznych i perfum, ale to, co jest najbardziej interesujące, a nawet przemysł spożywczy!

Złoża bursztynu: smutne konsekwencje całkowitej produkcji

W rzeczywistości takie miejsca na świecie istnieje bardzo niewiele, a jego rezerwy są uszczuplone każdego roku, a cena za Kamienia Słońca stale rośnie. Zdaniem ekspertów tylko w ciągu ostatnich 70 lat jego nieustannej eksploatacji złóż bursztynu spadły o około 11%, i jest niepowetowaną stratą dla przyszłych pokoleń. I nie ma znaczenia, jak to nazywa – bursztyn, Bernstein, Bursztyn, tłumaczenie jest bez sensu – jego rezerwy są uszczuplone. Możemy wyróżnić tylko kilka miejsc na świecie, 80% wypełnienia tego rynku jest wspaniały kamień:

  1. Rosja – Kaliningrad, region Dalekiego Wschodu ..

  2. Ukraina – Równe i Wołyniu.

  3. Grenlandia – wyspa Chora.

  4. Alaska – port Barrow.

Niewielkie złoża bursztynu znajdują się na Sycylii, w Birmie iw Meksyku.