745 Shares 9651 views

Dokumenty, które należy wymienić paszport musisz wiedzieć przed wywołaniem FMS

Wielu ludzi wierzy, że po otrzymaniu paszportu w 14 latach, w obliczu tej procedury nie jest już konieczne. Pogląd ten jest w błędzie: ludzie małżeństwa, rozwód, zmiana wyglądu, a nawet podłogi, a czasami do czynienia z tak uciążliwe jak utraty lub kradzieży dokumentów. We wszystkich tych przypadkach konieczne będzie zastosowanie do służby migracyjnej dla uzyskania nowego paszportu. I to musi być zrobione tak szybko, jak to możliwe, ponieważ bez niej człowiek może powiedzieć, aby być ograniczony w swoich prawach nie będzie mógł wziąć pożyczkę, dokonać większych zakupów, więc nawet nową kartę SIM w telefonach sklepach telefonów do zakupu.


Wykaz dokumentów, aby wymienić paszport różni się nieco w zależności od przyczyny, żeby zadzwonić. Ma jednak we wszystkich przypadkach:

 • uiszczenia opłaty państwa;
 • Dokonaj 2 fotografii, format, który musi być zgodny z ustalonym wzorem (w przypadku utraty / kradzieży 4 szt.);
 • wypełnić wniosek o / paszportu zastępczego;
 • przedstawić oryginał aktu urodzenia;
 • przedłożenia oryginalnych dokumentów niezbędnych do ustalania obowiązkowych znaczków paszport.

Poniżej papier wymagane w każdym konkretnym przypadku.

Dokumenty na wymianie paszportu w przypadku utraty / kradzieży

Jeśli potrzeba, aby ponownie nabyć podstawowy dokument tożsamości spowodowana taka jest dodatkowo wymagany nieprzyjemne zdarzenie oryginały:

 • dokument potwierdzający rejestrację zdarzenia alarmowego (kupon);
 • deklaracja utraty / kradzieży paszportu;
 • potwierdzający obywatelstwo rosyjskie.

Dokumenty na wymianie paszportu w przypadku uzyskiwania obywatelstwa rosyjskiego

W tym przypadku, do powyższej listy należałoby dodać tylko papier, potwierdzając otrzymanie obywatelstwa rosyjskiego.

Dokumenty dla paszportu zastępczego, jeśli nie nadaje się do dalszego użytku, okaże się błędne lub nieprawdziwe dane wprowadzone w przypadku zmian zewnętrznych lub po wystąpieniu w wieku 20 lub 45 lat.

W takich przypadkach konieczne będzie złożenie oryginalny paszport, który musi być zastąpione, a potwierdzenie obywatelstwa rosyjskiego.

Trzeba też pamiętać, że jeśli paszport zostanie zmieniona na 20 lub 45 lat, złożenie wniosku jest możliwe jedynie w następujących dniach od daty urodzenia.

Dokumenty, które należy wymienić paszporty spowodowanych zmianą nazwy, drugie imię, nazwisko, miejsce lub datę urodzenia

Jeśli paszport jest zmieniany z tego powodu, będzie również musiał dostarczyć oryginały:

 • ważny paszport;
 • Świadectwo aresztu lub rozwodu;
 • Re aktu urodzenia ;
 • zaświadczenie o zmianie nazwy.

W tych rzadkich przypadkach, gdy wniosek o rejestrację nowego paszportu z powodu zmiany podłogi, należy dostarczyć zaświadczenie o zmianie nazwy.

Po dokumenty dotyczące zastąpienia rosyjskich paszportów złożone, będzie czekać 10 dni, a następnie przyjść do FMS, aby go uzyskać. Jednak dla tych, którzy nie ponownej rejestracji w miejscu zamieszkania, termin wynosi 2 miesiące.

Aby wymienić paszport obywatela jest niezbędna nie więcej niż 30 dni. Kod administracyjne przewidziane kary za zwłokę, których minimalna wielkość jest równa 1,5 tys.