836 Shares 2092 views

Układ moczowo-płciowy męski: struktura. Choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn

Męski układ moczowo-płciowy zawiera dwóch różnych morfologicznie i funkcjonalnie podobne do siebie struktur. W każdym z nich istnieją pewne organy, które wykonują określone zadania. Następnie przyjrzeć się bliżej, jaka jest struktura układu moczowo-płciowego męskiego. Ten artykuł opisuje zadania, które on wykonuje, jak również niektóre choroby.


Przegląd

System zawiera korpusów kształtowania, a następnie wyciągania moczu. Jest to jeden z istniejących struktur. Drugi – seks. Jest on odpowiedzialny za funkcje rozrodcze. Struktura układu moczowo-płciowym mężczyzn jest podobna do samicy częściowo odpowiedzialny za oczyszczania krwi zgromadzonych toksyn. W tej dziedzinie istnieją 2 nerki. Organy te mają kształt fasoli. Znajdują się one na poziomie z lędźwiowego kręgosłupa (górnego). Ponadto nerki są zaangażowane w oczyszczaniu krew miedniczki nerkowej, moczowodu, pęcherza moczowego i cewki moczowej.

jądra

Układ moczowo-płciowy męski obejmuje sparowane narządy odpowiedzialne za produkcję spermy i hormonu testosteronu. W związku z tym powstaje skłonność. Ponadto, hormony wpływają na kształtowanie cech płciowych. Organy są już utworzone w okresie życia płodowego. Początkowo są one utworzone w obrębie jamy brzusznej (górna część). Następnie stopniowo ciała iść do moszny. Zdolność do poruszania się, jednak zachowane przez nich przez całe życie. Jest to możliwe na skutek skurczu mięśni. Zdolność ta zapewnia niezawodną ochronę przed ostrymi oddziaływań zmian temperatury i wysiłku fizycznego. W niektórych przypadkach zaniechanie ze strony jądra nie jest zakończona w momencie urodzenia. Sytuację tę można skorygować chirurgicznie. Jeśli nie podjąć interwencję i korekty do pięciu lat, jest obarczona niepłodności. Skóra jest siedzibą moszny jąder. Zapewnia ochronę przed ewentualnymi urazami. W najądrza, zilustrowane w postaci małych kanałów, znajduje się plemników. Tutaj nadal ich dojrzewania i stopniowo nabyć pożądaną mobilność.

Cewkę moczową (nasieniowód)

Formacja ta jest kontynuacją najądrza. Wraz z naczyń krwionośnych dużego kalibru nasiennych postaci przewodów liny o stosunkowo dużą długość. Pochodzi z moszny, znajduje się na gniecenie pachwiny do brzucha do podstawy prostaty. W obszarze liny prostaty rozwija się, przechodząc do fiolki. W tej dziedzinie istnieje nagromadzenie spermy do wczesnego wytrysku.

prostata

Organ ten prowadzi generacji szczególną tajemnicę. Pomaga plemniki, aby utrzymać swoją działalność. W prostaty ponadto nasieniowodu i cewki są połączone. Ze względu na wysoki stopień elastyczności mięśniowej pierścienia znajduje się przy wylocie prostaty, jest wykluczone penetracji nasienia do pęcherza podczas wytrysku. To samo odnosi się do innego procesu. Podczas wytrysku mocz zdobywa cewkę moczową.

Pozostałe komponenty

Męski układ moczowo-płciowego obejmuje pęcherzyków nasiennych. Są to małe gruczoły wytwarzają cieczy zawartej w nasieniu i wynosi około 95% jego objętości. Bubbles mają wydalnicze kanalików. Są one połączone z nasieniowodu. Cooper żelazo smar następne pokolenie, aby ułatwić przemieszczanie się plemników podczas kontaktów seksualnych. To jest cała anatomia układu moczowo-płciowego człowieka. Gdy napięcie jest wykonywana krocza muskulatura pełnego wytrysku.

Niektóre choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn

Ten chorób takich:

 • BPH.
 • Spermatoschesis.
 • Obrzęk moszny.
 • Zapalenie układu moczowo-płciowego u mężczyzn (balanoposthitis, na przykład).
 • Wodniak (wodniak).
 • Cavern.
 • Torbiel powrózka nasiennego.
 • Kriptozoospermiya.
 • Krótkie wędzidełko.
 • Spodziectwo.
 • Niepłodność.

Oto ta lista. To nie wszystkie choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn. Te i inne choroby powodowane przez wiele różnych przyczyn. Rozważmy niektóre z nich poniżej.

Głównymi wyzwalacze

Zakażenia układu moczowo-płciowego u mężczyzn są uważane za najczęstszą przyczyną wielu schorzeń. Oni z kolei podzielone są niespecyficzne i specyficzne. Były to paciorkowców, gronkowców, E. coli, wirusy opryszczki (ostre infekcje układu oddechowego, wirus cytomegalii, wirus grypy, opryszczki, półpaśca), Chlamydia, Mycoplasma, i innych. Wśród konkretnych infekcji pojedyncze Trichomonas, gonokoków blady treponemu Mycobacterium tuberculosis. Wszystkie te mikroorganizmy wywołują zapalenie cewki moczowej, zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie układu moczowo-płciowego u mężczyzn i innych patologii.

onkologia

Należy wspomnieć też. Te choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn są spowodowane przez brak równowagi w krążeniu hormonów płciowych. Zaburzenia te z kolei wywołało zmiany związane z wiekiem. Wśród innych czynników, które zwiększają ryzyko rozwoju schorzeń onkologicznych, należy zauważyć, predyspozycje genetyczne, duża ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych. Najczęściej, nowotwory złośliwe są wykrywane w czarnych. Jednak należy zauważyć, że z przyczyn, która rozwija gruczolaka prostaty, wymienionych powyżej czynników, jak palenie tytoniu, aktywność seksualną, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby wątroby nie mają zastosowania.

Inne choroby

Czynniki strącające nowotworów jąder, – wnętrostwo, uraz, promieniowanie (jonizujące i mikrofale), phimosis i chronicznego procesów zapalnych. Powinna ona zawierać zagęszczenia spowodowane zmniejszoną lub zwiększoną aktywność seksualną. W tym przypadku, ten ostatni może towarzyszyć przerwania stosunku, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu. Patologia innych struktur i narządów może również wywołać choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn. Te obejmują nadciśnienie, miażdżycę tętnic, cukrzycę (cukrzyca), depresji, chorób układu nerwowego, otyłość, urazu i uszkodzenie rdzenia kręgowego i kręgosłupa. Zmniejszona aktywność seksualna może być również spowodowane przez podjęcie szeregu leków.

Układ moczowo-płciowy męski: objawy patologiczne

Znaki łamania struktury działalności ekspertów umownie podzielić na kilka kategorii.

Do pierwszej grupy należy zaliczyć zmiany w zewnętrznych narządach płciowych, ujawnionych przez kontrolę i badania palpacyjnego. Tak więc, na przykład, w trakcie badania w prosty sposób znaleźć mikropianki (wielkość ciała wyprostowany mniej niż 9 cm) megalopenis (jako objaw nadpobudliwości w korze nadnerczy), patologiczną wzrost prącia (tło priapizm, jeśli badanie palpacyjne towarzyszy zachorowalności prawdopodobny uraz) krzywizna korpusu (na ból możliwym zespołem Peyroniego). W badaniu mogą być również wyraźnie istotną zmianę w wielkości moszny. Wzrost w szczególności, jest dwu i jednostronna. Gdy ból w procesie odczuwania należy wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo zapalenia jąder lub najądrzy. Jeśli ból nie występuje, może to oznaczać wodniak lub słoniowacizny. W przypadku braku obu jąder w mosznie lub agenezji prawdopodobnej wnętrostwa.

Kolejna kategoria objawów – częstym objawem. Mogą to być, na przykład, obejmować gorączkę. W tym stanie, temperatura wzrasta na tle stanu zapalnego. Wspólne cechy obejmują redukcję masy ciała (na podstawie nowotworów), ginekomastię (może działać jako konsekwencja estrogenu w raku gruczołu krokowego). Poniższy dość częstym objawem – ból. Na tle niektórych patologiach, to może być zlokalizowane w okolicy pachwiny (w narządach zewnętrznych i krocza). Gdy cewki moczowej ostry ból towarzyszy proces oddawania moczu. Z reguły jest to bolesne i ma ostry charakter. Na tle włóknistej stwardnienie ujawniła dokuczliwy ból i krzywiznę członka. Innym częstym objawem choroby jest zaburzenie procesu oddawania moczu. W szczególności, w nocy przeszkadzać częste parcie pacjentów (w porównaniu do raka prostaty), nietrzymanie moczu (gruczolak), trudności w opróżnianiu, wielomocz. Innym objawem jest zmiana przezroczystości i kolor moczu. To może stać się mętny. Z reguły taki objaw jest charakterystyczny patologii zapalnych. Na tle nowotworowym mogą wystąpić podczas opróżniania krew. Zmiany w nasieniu lub nieprawidłowej wylocie z cewki jest uważana za symptom. Ropa pojawia się gdy zapalenie cewki moczowej. Istnieje ciągła lub częste uwalnianie nasienia cewki bez wytrysku orgazm, erekcję (nasieniotok). W patologii gruczołu krokowego często pojawia się po akcie defekacji lub oddawania moczu tajemnicy prostaty, ale bez domieszki plemników (prostatoreya).

zmiana spermy

W 1 ml ejakulatu zwykle stosuje się nie mniej niż 20 milionów plemników. Ponad połowa z nich są ruchome. Kiedy występuje zatykanie nasieniowód brak ejakulacji podczas kontaktów seksualnych – aspermia. Przy niewystarczającej ilości (mniej niż 20 MN) zdiagnozowano oligozoospermia. Schorzenie to może rozwinąć się w wyniku infekcji, wnętrostwo, jąder niedorozwój lub niedorozwoju. czynniki obciążające są nikotyna, narkotyki i alkohol. W przypadku mniejszej liczby ruchliwych plemników jest diagnozowana astenozoospermii, w obecności komórek rozrodczych ze słabą morfologię odsłonić Teratozoospermia. W przypadku braku plemników w ejakulacie na tle żylaków, zanik kanalików nasiennych, zapalenia rozpoznaną azoospermia. W obecności normalnej spermy (ale brak mobilności) i bez możliwości przywrócenia im mówić o nekrospermii. Na tle zdiagnozowano raka prostaty gemospermiya vezikulita. W tym przypadku krew zostanie wykryty w nasieniu.

diagnostyka

W obecności patologii zapalnych powołany kilka badań. Jednym z nich jest badanie krwi. Na tle stanu zapalnego będzie zaobserwować zwiększone stężenie leukocytów, zwiększenie ESR. analiza moczu będzie zidentyfikować drobnoustroje – czynnikami sprawczymi patologii. W diagnostyce chorób prostaty zajmuje szczególne miejsce przezodbytniczej badanie palcem. Podczas tej procedury, przy czym wymiary są zdeterminowany dławika, a ramka obecność / brak ognisk zmiękczających / uszczelnienie. Jednocześnie ekspert otrzymuje tajemnicy prostaty, który również badał później. Techniki endoskopowe pozwalają kontrolować błony śluzowej cewki moczowej. Szeroko stosowanym MRI, CT, metody rentgenowskie dochodzenia. USG układu moczowo-płciowego u mężczyzn zdiagnozować zmiany patologiczne w prostacie, jądra i jej przydatków. Identyfikacja dysfunkcji erekcji, jest wykonywane przy użyciu Seksuologicznego testy laboratoryjne testy hormonów gonadotropowych, związek. Również skontrolować statki członkowskie spędzić cavernosography, elektromiografii. Terminowa i prawidłowa diagnoza pozwala na leczenie układu moczowo-płciowego u mężczyzn jest najbardziej efektywne.

Środki terapeutyczne i profilaktyczne

Co tu powiedzieć? Leczenie układu moczowo-płciowego u mężczyzn ściśle dobrane indywidualnie w każdym przypadku. Środki terapeutyczne mające na celu eliminowanie przyczyn i przejawów zwolnienia chorobowego. Kiedy ciężkie bóle specjalista może przepisać leki przeciwbólowe i przeciwskurczowe. W przypadku infekcji u lekarza zaleci antybiotyk. Lek jest dobierana w zależności od wyników analizy, które identyfikują patogenu i czułość. W niektórych przypadkach, operacja może być konieczna. W powinny być wyłączone z życia codziennego negatywne czynniki jako profilaktyki, w tym przyczynianie się do rozwoju raka (mikrofale, na przykład). Potrzebuje do przeglądu jego reżim porzucić złe nawyki, wyeliminować patologię innych narządów i układów. Po 40 latach zalecanych corocznych profilaktycznych badań kontrolnych, w tym instrumentalnych czynności diagnostycznych i laboratoryjnych.