600 Shares 9840 views

Ponowna instalacja Mac OS na nowoczesnym komputerze

Jeszcze kilka lat temu, system operacyjny Mac OS X prawie nie był znany szerokiej gamy użytkowników sprzętu komputerowego. Zasadniczo, ta sytuacja była ze względu na wysoki koszt sprzętu w ramach tego programu, i, odpowiednio, i rzadkość trafić go na naszym rynku. Zazwyczaj były to komputery, edycja wideo oraz zarządzania plikami obrazu w dużych przedsiębiorstwach. Ale ostatnio liczba gadżetów, które korzystają z tego systemu operacyjnego (OS) znacząco wzrosła.

Niemal co roku pojawiają się nowe wersje tych programów do aktualizacji. I to nie zawsze działa na instalację systemu operacyjnego poprzez aktualizację. Często wymagają ponownego zainstalowania Mac OS od zera. Będziemy zrozumieć więcej.

Kiedy trzeba ponownie zainstalować Mac OS?

Chociaż Mac OS jest jednym z najbardziej niezawodnych w tej chwili obecny program kontroli komputerów, jednak jest postrzegana przez swoich użytkowników od czasu do czasu będzie jeszcze przeinstalować. Dlaczego muszę ponownie zainstalować Mac OS? Istnieje kilka powodów. Po pierwsze, system operacyjny ma pewien wpływ na stan wewnętrznego komputera. A to prowadzi do faktu, że system operacyjny zamusorivaetsya i spowalnia ich pracę. Nawet wtedy, gdy kolejna aktualizacja tego gruzu pozostaje w systemie i znaczące ulepszenia w tych działaniach nie.

Po drugie, po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania użytkownika, a następnie po wyjęciu powinien również pozostać w komputerze. I ten problem nie leży w niedoskonałości systemu operacyjnego, to jest ludzki wpływ na pracę programu. Wiele zależy od użytkownika. Jeśli on ma dobre szkolenie, to będzie trwało bardzo długo. A jeśli takie szkolenie nie jest dostępna, użytkownik może szybko, jak to mówią, „wprowadzenie administratorów systemu.”

Gdzie należy rozpocząć ponownie zainstalować system?

Wszyscy ci, którzy zaczynają ponownie zainstalować system operacyjny Mac OS X trzeba pamiętać o dwóch ważnych punktów. Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby zachować kopię zapasową poprzedniego systemu operacyjnego do nieudanej instalacji byłby w stanie „wycofać” z powrotem. Firma Apple dostarczane w zestawie dobrych narzędzi programowych, które właśnie może rozwiązać ten problem. Narzędzie to nazywa się Time Machine. Za pomocą tego programu można wykonać kopię zapasową systemu operacyjnego, a nie jest to konieczne, aby zapisać na dysku systemowym, który będzie sformatowany podczas instalacji od podstaw, i gdzie indziej.

Drugim, równie ważnym zadaniem – aby zapisać informacje o koncie, które mogą obejmować kontakt-mail, ustawienia wyszukiwania, zakładki, zdjęć i plików multimedialnych. Zwykle informacja ta może zająć dużo miejsca. I programy, które pomagają spełniać tę funkcję – wszystko znajome iCloud. Po tej operacji, użytkownik może mieć pewność, że ważne informacje są przechowywane, aw skrajnych przypadkach może odzyskać system.

rozruchu produkcji błysk

Następną rzeczą do zrobienia jest, aby przygotować bootowalny dysk flash USB. Jak to zrobić? Ponowna instalacja Mac OS przy użyciu bootowalnej pamięci flash wymagają pewnej wielkości dysku. To powinno być nie mniej niż osiem gigabajtów więcej – tym lepiej. Twórcy Mac OS dostarczyły narzędzia, które będą potrzebne do stworzenia takiego napędu. To narzędzie dysku po podłączeniu do komputera kij, automatycznie uruchamia i pyta, co zrobić z dwóch dysków, które odkryła.

Wraz z nim, sformatować dysk flash w formacie Mac OS Extended i nadać mu odpowiednią nazwę. I po tym USB dysk jest gotowy do zalewania systemu informatycznego.

Napełnić instalację do kija

Istnieje kilka sposobów, system wypełnia USB-drive. Pierwsza metoda jest dla kochanków do pracy z terminalem, jego realizacja wymaga pewnej wiedzy o systemie operacyjnym. Druga metoda jest przeprowadzana za pomocą narzędzi DiskMaker X oraz w jaki sposób użytkownicy są uważane za „bułka z masłem”. Te pliki do pobrania aplikacji App Store i instaluje DiskMaker X program, który znajdzie pakiet instalacyjny w podanym katalogu i własne zestawy go na dysk flash.

Ostateczna ponownie zainstalować Mac OS z dysku USB do komputera

Przygotowany USB-drive (opisane powyżej) z zatopioną OS podłącza się do komputera i uruchom go. Komputer wykrywa rozruchowego dysku flash USB, rozpoczyna Disk Utility, który czeka na użytkownika rozwiązań, że nadal to robić. Na ekranie komputera będzie widoczna dla wszystkich dysków, które są obecne na komputerze, w tym bootowalnego dysku USB. Jeśli użytkownik wybierze rozruchowego dysku flash USB, narzędzie dysk uruchamia pakiet instalacyjny, który prosi, które należy umieścić na dysku systemu operacyjnego. Po określeniu pakietu instalacyjnego dysku na początku będzie to sformatować, usuwając wszelkie wcześniejsze dane i przystąpić do instalacji systemu od zera.