769 Shares 4681 views

Szewczuk Igor: o twórczości autora dziecięcego

Szewczuk Igor – pisarz dla dzieci, którego wiersze kochany przez młodych czytelników. Jego wiersze są łatwe do zapamiętania, wszystkie one mają dobrą atmosferę. Więcej niż jedno pokolenie wzrosła o wierszach Szewczuk.


biografia poety

Igor Szewczuk – rosyjski poeta i prozaik, dziennikarz i scenarzysta. Wiemy, że jest on również autorem tekstów. Szewczuk Igor urodził się 17 sierpnia 1960 roku. Po ukończeniu Leningrad State University na kierunku „dziennikarstwo”, wstąpił do Związku Pisarzy, a potem w Związku Dziennikarzy.

Początek jego kariery twórczej

Na samym początku swojej kariery Szewczuk dostał program telewizyjny miejscem Freelancer dzieci „Dobranoc, dzieci.” W 1985 roku bierze udział w produkcjach teatralnych Teatru „Eksperymentu” jako aktor. W 1987 roku Igor Szewczuk opuszcza teatr i staje się członkiem zespołu redakcyjnego czasopisma i autor „świnka i spółki.” Działania redakcyjne Szewczuk obserwowane w wielu znanych czasopism dziecięcych, takich jak „murziłka”, „Tramwaj”, „Fun” i tak dalej.

Słynny poeta był w 1980 roku, kiedy rozpoczął pracę jako dziennikarz w gazecie „iskrzenie Lenin”. Już w tej chwili nazwa Szewczuk stał się znany małymi dziećmi – jego wiersze zostały opublikowane w czasopiśmie dla dzieci „Tramwaju”. Krytycy twierdzą, że praca dzieci jest Igor na równi z wierszami Sobakin Usachev i szkodzi. Najbardziej znane wiersze poety zaczął działać „Shagalochka” i „infinite Caravan”.

Kreatywność w innych dziedzinach rozrywki

Przez długi czas Szewczuk Igor pracował z Evgeniey Zaritskoy, czyli muzyczna kompozytor. Wraz z nią, stworzył pracuje dla dziecięcej grupy muzycznej „Samantha”, która została założona w 1986 roku w Petersburgu. Szewczuk Igor jest autorem większości piosenek dla zespołu. On również współautorem teksty dla zespołu tak znanych dziecięcych, jak „Hurry”.

Oprócz swej poetyckiej aktywności Szewczuk Igor jest autorem powieści dla dzieci „Przygody Sherlocka i doktora Gavs Kvaksona” i „ktoś tam – na obcasach”.

W 2004 roku pisarz został złożyła propozycję wzięcia udziału w tworzeniu gier planszowych. Jedna z tych gier było „koło energia”, która jest następnie wykorzystywana do rozwoju myślenia uczniów szkół podstawowych w wielu szkołach Petersburgu.

Działalność poety w tworzeniu programów telewizyjnych

Oprócz sukcesu w karierze literackiej, Igor Szewczuk parał się w tworzeniu filmów animowanych dla dzieci. „Smeshariki” animowany serial stał się jednym z takich projektów. Ważną rzeczą jest to, że był autorem Szewczuk Igor nazwa pomysły. Wiele serii serii umiłowanego dziecięcej kreskówki nakręcono na skrypcie poety. Możemy już powiedzieć z pewnością – projekt został zwieńczony wielkim sukcesem, całe pokolenie młodych widzów rośnie w dobrym serialu animowanego, uczą się rozróżniać między dobrem a złem.

Oprócz uczestnictwa w tworzeniu projektu „Smeshariki” Igor Szewczuk, której wiersze są znane wielu, jest on aktywnie zaangażowany w pracę edukacyjną serialu animowanego Innym ulubionym dzieci. Jak powszechnie wiadomo, „Fixiki” lubiany nie tylko dzieci, ale także dorosłych, jak pewne fakty, które zaprasza widza do serialu animowanego, wielu ludzi zostało w pewnym momencie nie są znane. W każdej serii zawiły materiału naukowego jest prezentowany jest bardzo prosta, co jest ogromną korzyścią dla ogólnego rozwoju dzieci.

Oprócz tworzenia dzieł, które są przeznaczone dla publiczności dzieci, Szewczuk brał udział w tworzeniu rosyjskiego scenariusza serialu „The Streets of Broken Lights”. Jego wkład w pisaniu scenariuszy do serialu „SWAT”, „Mongoose”, „Rosja w sprawach karnych” i „Labirynty Reason” znacznie zmienił planowany przebieg wydarzeń w badanych. Stały się one bardziej widoczne i oryginalne.

Wszystkie jego prace na przestrzeni lat Szewczuk skierowanych do stworzenia dzieł, zarówno literacka i telewizji, które są w stanie zainspirować i pomóc w rozwoju dziecka. Oprócz składek do transmisji telewizyjnej dużej skali publiczności, Igor w 1998 roku rozpoczął pracę w audycji „Slogopyty” dzieci, które jest również kochany przez przedstawicieli młodszego pokolenia.

Igor Shevchuk: Wiersze dla dzieci

Wiersze, które autor poświęcone publiczności dzieci, są na równi z Siergieja Michałkowa i Agnes Barto kreatywności. Prace, które są pisane przez poetę Igor Szewczuk pomoc na rozwój dziecka, są one napisane w bardzo prostym stylu, a tym samym łatwe do zapamiętania. Głównym celem poematu że Szewczuk próbował osiągnąć było postrzeganie świata z pozytywnej strony. Jego kreacje uczyć dzieci postrzegają wszystkich wydarzeń życiowych z uśmiechem, aby przezwyciężyć trudności życia bez popadania w panikę lub apatii.

Wiele jego wierszy przypominają liczenie, które będą rozwijać się nie tylko pamięć, ale również uczy się poczuć rytm we wszystkich utworów poetyckich, które na pewno się przydać w przyszłości, szkoły dla każdego dziecka.