850 Shares 3725 views

Nawadniacz Waterpik WP 100 E2 Ultra: instrukcje, dysze, recenzje

Szczęśliwy uśmiech jest uważany za wskaźnik dobrego samopoczucia. Zdrowe zęby są odzwierciedleniem profesjonalizmu dentysty. Dzisiaj nie można uniknąć codziennych procedur przy użyciu tradycyjnych pędzli i past. Nowe urządzenia przychodzą na ratunek. Jednym z nich jest Irrigator Waterpik WP 100 E2 Ultra. Opinie klientów wskazują na wysoką sprawność tego urządzenia. Czy tak naprawdę jest?


O firmie Waterpik ("Waterpeak")

Amerykańska firma Waterpik powstała w połowie ubiegłego wieku. Specjalizuje się wyłącznie w produkcji wyrobów higienicznych jamy ustnej.

Przez kilka lat dentysta Moyer pod kierunkiem Inżyniera Mattingly stworzył urządzenie, które umożliwiałoby rzadziej odwiedzane wizyty w biurze dentysty. Jednocześnie urządzenie to miało utrzymywać higienę na wysokim poziomie. Nawet wtedy naukowcy wiedzieli, że nawadnianie jamy ustnej płynem pod pewnym ciśnieniem pomaga lepiej go oczyścić. Także ta procedura jest dobrą profilaktyką chorób stomatologicznych.

Najważniejsze dla firmy było w 1962 roku. To wtedy otrzymała patent na wynaleziony irygator. "WaterPic" nadal wytwarza takie urządzenia dzisiaj. Produkty firmy są okresowo poddawane badaniom, które zgodnie z wynikami zawsze otrzymują dobre oceny. Potwierdza to wysoką jakość i niezawodność wytwarzanych urządzeń.

Opis nawadniacza

Jednym z popularnych modeli wyprodukowanych przez firmę jest Irrigator Waterpik WP 100 E2 Ultra. Jest to kompletny kompleks higieniczno-sanitarny, z którego można korzystać bezpośrednio w domu.

To samo urządzenie wykonane jest z wystarczająco trwałego plastiku. Jego ciało jest również podstawą lub fundamentem. Zawiera część mechaniczną. Zdejmowany pojemnik na wodę jest zainstalowany na podstawie. Jego pokrywa jest również rodzajem ołówka do przechowywania załączników. Przednia część jest wyposażona w klips na uchwyt. Po lewej stronie znajduje się przycisk zasilania, regulator ciśnienia.

Oprócz wymienionych powyżej elementów standardowy zestaw wyposażenia obejmuje:

 • Podręcznik użytkownika z kuponem gwarancyjnym;
 • Kabel sieciowy;
 • Zestaw wymiennych załączników.

Model charakteryzuje ergonomiczny kształt, co znacznie upraszcza codzienne użytkowanie.

Główne zalety

Wielu konsumentów przed zakupem tego urządzenia ocenia jego zalety i porównuje je z innymi modelami. Nawadniacz Waterpik WP 100 E2 Ultra ma następujące zalety:

 1. Szeroki zakres wskaźników ciśnienia.
 2. Zwarta i doskonała konstrukcja.
 3. Możliwość wyboru jednej z 10 prędkości.
 4. Do czyszczenia można używać nie tylko wody, ale również terapeutycznych spłukiwaczy i ziół.
 5. Absolutnie bezgłośna praca.
 6. Okres gwarancji wynosi 24 miesiące.

W tym urządzeniu producenci próbowali połączyć kilka innowacji na raz. Na przykład strumień cieczy jest dostarczany nie tylko pod pewnym ciśnieniem, ale także z pulsacją. To podejście pomaga zapobiec traumatyzacji szkliwa i tkanek miękkich, a także do osiągnięcia większego efektu terapeutycznego.

Zestaw przynęt

Zestaw siedmiu przystawek uzupełnia nawadniacz Waterpik WP 100 E2 Ultra. Instrukcja dołączona do urządzenia zawiera szczegółowy opis każdego z nich.

 1. Dysza do czyszczenia języka. Nie wymaga stałej dostawy cieczy.
 2. Zwykła dysza (2 szt. Ze znacznikami o różnych kolorach). Jest używany do usuwania jamy ustnej. Zaleca się stosowanie go dwa razy na dobę w celu usunięcia resztek żywności między dziąseł i zębów.
 3. Dysze ortodontyczne. Wygląda jak jednocząca szczotka, która łatwo wnika w konstrukcję wspornika. Powinien być użyty do usuwania nagromadzonej płytki nazębnej na zębach.
 4. Okresowa dysza Pik Pocket. Głównym celem jest oczyszczenie kieszonek gumy. Dzięki miękkiej końcówce, procedura nie powoduje bolesnych odczuć. Płyn należy dostarczać pod niskim ciśnieniem.
 5. Poszukiwacz Płytek. Nadaje się do usuwania skumulowanej płytki nazębnej.
 6. Dysza w postaci szczotki. Specyfika tego zajęcia polega na tym, że z jego pomocą możliwe jest nie tylko wypłukanie jamy ustnej. Doskonale nadaje się do czyszczenia zębów.

Taki zestaw kompletny nie jest wyposażony we wszystkie urządzenia nawadniające Waterpik. Dysze wymienione powyżej mogą być używane tylko dla WP 100 E2 Ultra. W razie potrzeby zakup zestawu zapasowego w celu wymiany uszkodzonej części.

Instrukcje użycia

Poniższe instrukcje opisują procedurę irracjonowania irygatora.

 1. Najpierw musisz podłączyć urządzenie do sieci.
 2. Zbiornik powinien być starannie usunięty z podstawy i napełniony płynem. Na przykład specjalny środek nabłyszczający lub zwykła woda o temperaturze komfortowej. Po wszystkich manipulacjach zbiornik musi być ustawiony z powrotem na podstawę.
 3. W następnym kroku instrukcja zaleca wybranie dyszy i zainstalowanie jej w złączu uchwytu. Jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, kolorowy pierścień powinien być zbliżony do zatrzasku.
 4. Regulator ciśnienia, umieszczony po lewej stronie, pozwala wybrać żądaną siłę przepływu. Lepiej jest kierować się zaleceniami lekarza, a nie próbować wybrać akceptowalną opcję.
 5. Po wszystkich procedurach przygotowawczych można przejść bezpośrednio do środka oczyszczającego. W tym celu dysze muszą być zainstalowane w jamie ustnej, kierując końcówkę do zębów. Aby uniknąć rozpryskiwania wody, lepiej zamknąć usta. Z drugiej strony usta nie mogą być całkowicie zamknięte, ponieważ woda nie wypływa swobodnie.
 6. Po zakończeniu czyszczenia należy opróżnić zbiornik i odłączyć urządzenie od sieci.

Jeśli istnieją trudności lub dyskomfort w procesie higieny, zaleca się skonsultowanie się z dentystą.

Wyniki po aplikacji

Możliwa jest znaczna poprawa stanu zębów, ale przy regularnym użyciu irygatora Waterpik WP 100 E2 Ultra. Opinie klientów potwierdzają to oświadczenie. Przeprowadzenie higienicznych procedur przy użyciu tego urządzenia przyczynia się również do normalizacji zdrowia stomatologicznego. Jakie inne wyniki można oczekiwać po dłuższym użyciu irygatora?

 1. Dokładne czyszczenie jamy ustnej dwukrotnie dziennie. Nawadniak usuwa płytkę nazębną 3 razy bardziej niezawodną niż konwencjonalna szczoteczka do zębów.
 2. Zmniejszenie krwawień dziąseł. Masaż tkanek miękkich za pomocą strumienia wody poprawia mikrokrążenie w naczyniach.
 3. Usuwanie zaparowania. Natychmiastowe i jakościowe usuwanie pozostałości pożywienia nie pozwala intensywnie rozmnożać drobnoustrojów. Wszakże jest to istotna czynność flory chorobotwórczej, która powoduje wydzielanie zapachu z ust.

Aby zapobiec wystąpieniu negatywnych konsekwencji, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Ograniczenia w aplikacji to prawie wszystkie modele urządzeń, a nawadnianie waterpik WP 100 E2 Ultra nie jest wyjątkiem.

Możliwe przeciwwskazania

Urządzenie do czyszczenia zębów z płytki nazębnej i resztek żywności ma szeroki zakres zastosowań. Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Odpowiednie jest daleko od wszystkich nawilżaczy jamy ustnej. W jakich przypadkach lepiej je porzucić?

 • Zaostrzenie zapalenia ozębnej.
 • Ostatnia interwencja chirurgiczna w ustach.
 • Okres przywracania po instalacji systemu wspornika.
 • Krwawienie dziąseł przez co najmniej dwa tygodnie po zastosowaniu urządzenia.
 • Patologie onkologiczne jamy ustnej.

Niektóre przedstawione ograniczenia mają charakter tymczasowy. Dlatego po wyeliminowaniu problemu można bezpiecznie pozyskać nawilżacz jamy ustnej.

Koszt urządzenia

W porównaniu z innymi urządzeniami z Waterpik, model ten jest dość drogi, co kompensuje wiele zalet. Różnica w kosztach nie jest jednak tak duża – około tysiąca rubli. Z drugiej strony, nawadniacz Waterpik WP 100 E2 Ultra nie jest najdroższy na rynku.

Nie można powiedzieć dokładnie, ile to kosztuje. Cena końcowa zależy od kilku punktów: miasta sprzedaży, dostępności statusu oficjalnego dystrybutora itd. Szczególną uwagę należy zwrócić na oferty promocyjne oferowane przez dystrybutorów. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, można kupić irygator Waterpeak na kwotę 4.300 do 5.200 rubli.

Opinie klientów

Na czas, kiedy ten model nawilżacza jest produkowany, udało jej się uzyskać wiele entuzjastycznych opinii od konsumentów. Większość z nich jest zadowolona z jakości procedury i doskonałego efektu terapeutycznego.

Oczywiście, nie bez negatywnych opinii. Niektórzy nie są zadowoleni z ceny Waterpik WP 100 E2 Ultra nawadniacz. Jest to nieco wyższy w porównaniu z poprzednimi modelami. Producenci uzasadniają jednak wysokie koszty wielu przynęt. Innym negatywnym punktem jest niemożliwość przymocowania urządzenia do ściany. Wielu ludzi nie jest zadowolonych z krótkiej długości kabla sieciowego.

Decyzja o zakupie tego modelu zależy od konsumenta. Wobec poważnych chorób stomatologicznych lub ustalonego systemu wsporników, specjaliści uważają za celowe zakupienie tego. Jeśli te problemy nie są przestrzegane, można skorzystać z konwencjonalnej szczoteczki lub tańszego irygatora.