750 Shares 3139 views

Obowiązkowe etykietowanie wyrobów futrzarskich

Na terenie naszego kraju obowiązkowego etykietowania wyrobów futrzarskich jest ważna od 12 sierpnia 2016 r. Producentów, importerów, sprzedawców, realizując takie ubrania powinny być wyposażone w produkty specjalne znaki. Mają kontrolować ich obecność. Informacje dotyczące produkcji, sprzedaży, wysyłki produktów mają być przekazywane do systemu informatycznego, który jest odpowiedzialny za urzędników podatkowych.


Zasada legalności

Oznakowanie wyrobów futrzarskich stało się obowiązkowe w związku z przyjętym prawem. można podzielić na 2 etapy, projekt podstawowy:

 • Pilot (1 kwietnia 2016): to było możliwe do przeprowadzenia oznaczenia, ale odpowiedzialność za zaniedbania w tym względzie nie było;
 • Głównym (12 sierpnia): Zasady staną się obowiązkowe dla wszystkich.

Po podpisaniu dokumentu jego standardy stają się obowiązkowe dla wszystkich. Niespełnienie przychodzi odpowiedzialność.

Koncepcja oznakowania

Prawo na etykietach wyrobów futrzanych zawiera szereg prostych krokach. Przedsiębiorca przychodzi obowiązek przyłączenia do znaku kontrolnego produkt lub sprawdzić jego obecność w produkcie.

Ważne jest również, aby dostarczyć informacji na temat zakupu, przywozu lub sprzedaży towarów w specjalnej zasobu informacyjnego, zwanego „oznakowanie”. Monitorować ten proces urzędników podatkowych.

Które produkty są oznakowane?

Jest to lista towarów, które podlegają oznakowaniu. Są to produkty z:

 • norek;
 • nutrii;
 • lisa;
 • królik;
 • szop;
 • kożuch.

Dla każdego rodzaju futra używane swój kod. W praktyce nie zawsze jest jasne, czy oznakowanie stosowane, czy można zrobić bez niego. Na przykład, czy jest to reguła, jeśli norek kołnierz? Znaleźć te informacje w dziale notatek. Tam jest napisane, że mankiety i kołnierzyki są przedmiotem dekoracji, które nie są uważane za futro, więc etykietowania takich produktów nie jest konieczne.

Kiedy oznakowanie nie jest wymagana?

Prawo na etykietach wyrobów futrzanych zawiera informacje o produkcie, dla których nie jest wymagane procedury. Należą do nich produkty eksportowane z Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, transport pod nadzorem celnym, sprzedaż w sklepach wolnocłowych. Obejmuje to towary przeznaczone do badań w dziedzinie norm i przepisów technicznych, a także dostawy i przechowywania eksponatów gatunków międzynarodowych wystaw.

Oznakowanie wyrobów futrzarskich nie jest konieczne, a jeżeli towary są importowane jako pomoc humanitarną. Lub jeśli został skonfiskowany, zatrzymany, aresztowany. Procedura nie jest wymagane w przypadku tych produktów, które są przechowywane lub używane przez producenta. To samo odnosi się do przypadków, w których ludzie używają rzeczy do własnych celów. Oznakowanie nie jest wymagane w przypadku towarów, które zostały zwrócone do sprzedawcy.

Jaki jest wskaźnik znak?

Etykietowania wyrobów futrzanych zakłada istnienie konwencjonalnej postaci ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Jest stworzony z materiałów włókienniczych, papieru lub tworzyw sztucznych. Znak jest mrozoodporna, ponieważ może wytrzymać do -40 stopni. Takie elementy są podzielone na trzy rodzaje:

 • przyszyte;
 • klej;
 • napowietrznych.

Szyte szwem się w produkcie, więc jest zabezpieczona nawet na etapie produkcji. Klej jest zamontowany na specjalną etykietę i górny umieszczony w pętli lub wieszaku. Wszystkie znaki nie mogą być użyte ponownie, ponieważ odłączenie powoduje uszkodzenie. Pochodzą one w kolorze czerwonym i zielonym. Pierwszy kolor jest dla zagranicznych produktów, a drugi – po rosyjsku.

Oznakowanie wyrobów futrzarskich jest przystosowany do krytycznych informacji. Etykieta musi być nazwa grupy produktów, kod kraju i numer. Również znak zawiera informacje, które są tylko do odczytu za pomocą specjalnych urządzeń.

Tworzy znaki tale jedną organizację – Gosznak. Wszyscy uczestnicy rynku muszą mieć kontrakt, w którym nie jest kolejność skrótów. Cena szyte i znak klej 15 rubli, a nakładka – 22.

Potrzebny sprzęt

Ważne jest, aby monitorować wszystkie szczegóły dotyczące produktów, ponieważ następuje Federalnej Służby Podatkowej. Oznakowanie wyrobów futrzarskich wymaga użycia specjalnych czytników RFID. Muszą czytać kody kreskowe z haczykiem. Ponadto, procedura identyfikacji towarów małżeństwa.

Aby przeprowadzić wszystkie prace nad RFID urządzenie ustawione jest specjalny program. To jest swobodnie dostępne do pobrania na stronie FNS.

Zasady znakowania na różnych etapach

Znakowanie futro systemie IFTS jest obowiązkowa dla wszystkich importerów i producentów. Każdy znak zawiera numer seryjny, informacje na temat importera. W „znakowania” w ciągu 3 dni po dostawie jest ważne, aby przesłać dane do systemu. Procedura ta jest wykonywana przed towaru wystawienniczej na sprzedaż.

Importerzy do podjęcia towaru od osób prywatnych, trzeba zamówić i dołączyć znaki, a następnie przesłać informacje w „Oznaczenie”. Terminy w tej sprawie. Procedura ta musi być wykonana do hurtowników i sprzedawców. Podczas transportu produktów klienci potrzebują, aby informacje w „Oznaczenie” przez 3 dni. Gdy towary są transportowane na Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, konieczne jest przeniesienie danych.

odpowiedzialność

Wszyscy uczestnicy rynku muszą być zgodne z obowiązkiem etykietowania, w przeciwnym razie istnieje odpowiedzialność. Osoby naruszające musi zapłacić odszkodowanie:

 • 50-100 tysięcy rubli – dla organizacji .;
 • 5-10 tysięcy rubli. – Dla urzędników i przedsiębiorców.

Zakup i sprzedaż wyrobów bez oznakowania grozić również rozładować grzywny. Kwoty mogą się różnić w zależności od formy prowadzenia działalności gospodarczej.

Oprócz grzywny, możliwej konfiskaty towarów. W przypadku odmowy oznakowanie jest i karna, więc każdy zakładów detalicznych, te zasady muszą być przestrzegane. Gdy grupa łamanie prawa w dużej ilości kara może być surowsza.

Oznaczenie produktów jest konieczna do zapewnienia wysokiej jakości produktów, jak również do kontroli towarów przychodzących. Nabyć rzeczy powinny być w zbadanym sklepach, jako solidna firma wszystko działa zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami.