737 Shares 3602 views

Anioł (hak): wzór dziania. Figury aniołów, szydełkowane: diagramy i opisy

Szydełkowany wystrój stał się już znany w życiu wielu dziadków. Poduszki, koce, stoi pod gorącymi, potholders – lista ta jest nieograniczona. Wśród pięknych ozdobnych rzemiosł są delikatne anioły, szydełkowane. Schematy do ich wytwarzania można łatwo odnaleźć lub rozwinąć niezależnie.


Zakres aniołów

Najczęściej te produkty są wykorzystywane do dekoracji choinek lub jako głównego elementu dekoracyjnego na Walentynki. W zależności od stylu, wydajności i rozmiaru, kilka aniołów zawiesza się w jednej linii na wstążce, jeden po drugim lub grupach, umieszcza się na stołach i parapetach.

Elegancki anioł (haczyk), którego wzór dziania może być bardzo różny, jest świetny do prezentu. A zwłaszcza te małe rzeczy, proszę dzieci.

Wybór przędzy i właściwości produkcyjne

Aby zachować elegancką stylistykę podczas dziania, pożądane jest unikanie stosowania jasnych barw i kolorowych rysunków. Tradycyjnie aniołowie są przedstawiani w białych szatach. Można też używać innych pastelowych odcieni: brzoskwini, żółtego, różowego, niebieskiego.

Dobra przędza bawełniana jest najlepsza do wykonania tych figur. Jednak zbyt cienka nitka znacznie komplikuje szydełko aniołów. Schematy są często ukierunkowane na gwint o grubości 400 m / 100 g. Im więcej pasa w szpalerze, przędzy jest cieńsza. Optymalne dla wymienionego produktu można uznać za grubość gwintu – 550 m / 100 gramów.

Oprócz bawełny można używać lnu, wiskozy, jedwabiu, poliamidu lub mikrofibry. Akryl jest absolutnie nieodpowiednia. Na wątkach zawsze są villi, a na tę figurę potrzebny jest idealnie gładki materiał.

Aby uzyskać naprawdę wysoką jakość anioła, haczyk, wzór dziewiarski i przędza muszą pasować do siebie. Narzędzie lepiej wybrać rozcieńczalnik – od 0,9 mm. Wtedy gęstość płótna będzie wysoka. Ścisła tkanina charakteryzuje się dokładnymi, identycznymi pętelkami i sztywnością.

Najprostszy anioł szydełkowy: schemat i opis

Najprostszym sposobem na zrobienie płaskiej figury dekoracyjnej. Zajmie to trochę czasu, wysiłku i materiału. Ponadto, tego rodzaju prace nad siłami dzianin z dowolnym doświadczeniem i doświadczeniem.

Anioł (hak) przedstawiony na tym zdjęciu jest bardzo szybki. Wzór dziania jasno dowodzi, że początek produktu jest środkiem głowy. To, jak widać, można wiązać solidnym okrągłym kawałkiem i wiązać drewniane pierścienie o odpowiedniej wielkości, jak pokazano na zdjęciu. Włosy w tym przypadku są wykonywane przy użyciu picot pętli powietrza.

Pnia i dwa skrzydła połączone są jedną ściereczką, po czym zaczynają robić sukienkę. Na końcu krawędzi krawędzi krawędzi skrzydła i halos, aby prawdziwy anioł szydełka. Program sugeruje przeprowadzenie tych działań w procesie dziania okrągłego opasania. Przechodzi wzdłuż krawędzi sukienki do skrzydła, a następnie na jej ramię, tworzy aureolę, a następnie przechodzi do drugiego skrzydła.

Adaptacja wzoru

Dziewięć płaskiego anioła może używać dowolnego znanego kształtu kołowego. Zasada poszerzenia tkaniny jest taka sama jak w dowolnej serwetce. Aby uzyskać postać z okrągłego fragmentu, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Zliczyć liczbę rapports w motywie.
  2. Zacznij dzianiny według schematu. W pierwszym rzędzie dzianina połowa pętli na wykresie.
  3. Odwróć płótno i przejdź do trzeciego rzędu. Celem jest uzyskanie czystego półkola.
  4. Uruchom tyle wierszy, ile potrzeba, aby utworzyć skrzydła.
  5. Mentalnie podziel się płótno na trzy części, a następnie dzianinę tylko w połowie trzeciej.

Kiedy wszystkie rzędy obwód są połączone, można narysować rondo rysunku.

Anioł 3D szydełka: schemat i opis

Następny rodzaj rysunku wymaga więcej mistrzów umiejętności. Jego dzianie jest skomplikowane przez fakt, że trzeba dokładnie obserwować proporcje.

Zafascynowani dzianiem niektórych szczegółów można zauważyć, na przykład, że skrzydła są nierozsądnie duże, a głowa jest za mała.

Podczas wykonywania takiej sylwetki można również zastosować motyw kołowy lub samodzielnie zaprojektować obwód. W każdym razie otrzymasz oryginalnego i oryginalnego anioła. Hook, wzór dziewiarski i przędza powinny być wybrane na podstawie zaleceń przedstawionych powyżej.

Głowica może być podłączona w dowolny wygodny sposób. Dopuszcza się wiązanie drewnianego pierścionka, dużego kulek lub użycie jako sinteponu wypchającego.

Aby połączyć ciało, możesz użyć schematu okrągłego oszalowania, ale trzeba go nieco zmodyfikować.


Zasada poszerzenia okrągłej wstęgi doprowadzi do powstania idealnie okrągłej części płaskiej. Jednakże, aby stożek wyłonić się, a anioł okazał się haczykiem, obwód musi być wykonany 50% lub 25%. Oznacza to, że podczas dziania pierwszego rzędu liczba prętów powinna zostać zmniejszona. Następnie zamknij dzianinę w ringu i wykonaj tylko część rapports do końca obwodu.

Jak wiązać skrzydła

Główną dekoracją dzianiny jest skrzydło. Powinny wyglądać lekko i przewiewnie. Dlatego też należy je szczególnie starannie przeprowadzać.

Jako wzór, wszystkie rodzaje sieci i bardzo delikatne klinowe fragmenty idealnie pasują. Jako przykład można rozważyć raczej popularny wzór "ananasów".

Schemat oferuje kilka opcji elementów szalunkowych, z których każdy nadaje się do dziania skrzydeł. Aby dodać dodatkową ozdobę, możesz użyć wiązki zawierającej pico z pętli powietrznych.

Kiedy wszystkie szczegóły są gotowe, muszą być szyte i nadawać im sztywność.

Przetwarzanie wykańczające

W wyniku powyższych etapów uzyskuje się miękkie elementy obrabiane. Ale nie są to szydełkowane anioły . Schematy, wzór i przędza nieznacznie wpływają na stopień sztywności tkaniny, ale można uzyskać naprawdę stabilną postać dopiero po specjalnym przetworzeniu przedmiotu obrabianego. Włóknista tkanina jest wymagana do impregnowania roztworem zawierającym żelatynę, skrobię lub klej PVA. Stężenie spoiwa w roztworze musi być wysokie.

Kęs jest zanurzony w pojemniku z roztworem, nasączony we wszystkich częściach tkaniny i wyciera nadmiar. Następnie umieść obrabiany przedmiot na wstępnie przygotowanej formie, rozciągnij i przypnij wszystkie krawędzie tkaniny za pomocą kołków.

Forma do suszenia preformy jest wykonana z kartonu. Złóż go do stożka i przymocuj krawędzie. Aby mokre płótno nie było nasączone kartonem i nie nabrało koloru, formę należy wkładać do torebki, a następnie umieścić na obrabianym przedmiotze.

Ostateczna dekoracja anioła powinna być wykonana po wyschnięciu.

Kierując się instrukcjami opisanymi powyżej, każdy wykwalifikowany pracownik będzie mógł kroić anioły (diagramy, opisy i zdjęcia podane w artykule pomogą w tym).