717 Shares 3566 views

Kategoriach środków przeciwpożarowych i bezpieczeństwa

W lesie, trzeba przestrzegać zasad pożaru i środków ochrony przeciwpożarowej. Nawet mała iskra może spowodować pożar niszczący że zniszczy nie tylko kilometry terenów zielonych, ale także pozbawia wielu zwierząt zwykły siedliska, a nawet przynieść im śmierć.


Kindle ogień?

Zasady ognisko zacząć z procesem rozpalenia ognia. W pochmurny lub deszczowej pogody, tylko dolne gałęzie drzew są podejmowane w tym celu. Ale tylko martwe i suche. Wzbudzania odpowiedniego wiąz. Ale to nie może być zgrane z żywych drzew. Kora na tyle leżącego na ziemi. Do rozpalenia ognia przy użyciu rozpalenia suche kłody, pnie, kora żywicznych i tak dalej. D. Przed pójściem do lasu, można wziąć świece suche alkoholu lub przyciąć pleksi.

Wiele sklepów sprzedaje specjalny płyn do paliwa do ognia. Mecze przed pójściem do lasu są pakowane w wodoszczelnym pojemniku. Do szybkiego rozpalenia ognia może zostać pominięty zapakowane w pudełkach papierowych w roztopionym parafiny lub wosku.

Jak rozpalić ogień w lesie?

Istnieją zasady bezpieczeństwa ogniskach. Byłoby tylko dla dorosłych. Pożary nie może spalić podczas silnych wiatrów, obok sosny, suchej trawy i torfu. Do paliwa do ognia, należy najpierw przygotować witrynę. W tym celu niewielką łopata usunięto warstwę gleby, zawierający korzenie i owadów.

Przez pożar nie może łamać gałęzie drzew żywych. Używaj tylko suche gałęzie leżące na ziemi. Przed wyjazdem, ogień obficie wypełnione wodą do chłodnych węglach. Następnie pokryte warstwą ziemi usuniętej początkowo.

Jak utrzymać ognia ogień?

Zasady ognisko zaczyna się od zbierania martwego drewna dla niego. Jest to niemożliwe, aby zniszczyć i wyciąć żywych drzew. Zbierać tylko suche gałęzie, które znajdują się na wiele naziemnych. Ognisko można stosować pioruna rozbity drzew. I żyć zerwać suche gałęzie. Czasami łamiąc drzewa wiatr, który może być również używany do ognia, jak zgniłe pniaki. Także to będzie Deadwood martwych drzew iglastych i drzew liściastych. Obok stoi na bagnach lub leży na wilgotnej ziemi.

Surowe dzienniki są stosowane, gdy ogień jest w pełni rozgrzana. W tym przypadku, drzewo będzie świecić przez długi czas. Tundra jest używany do krzewu ognia. Z brzegów dzieje fin. Są to drzewa, przyniosły powodzie, leżące na ziemi, i wyschły pod słońcem. W pół-suchych i terenach górskich do sygnalizacji pożaru suszy odchody zwierząt.

Bezpieczeństwo w ognisku

Istnieją pewne zasady ognisko w lesie i obserwował pożar. To podstawowe wyposażenie bezpieczeństwa, który nie tylko chroni, ale także życia zwierząt i roślin ludzkiego. pożary palące nie powinny być pozostawione bez opieki w nocy. Ponieważ płomienia gdy nagle podnieść wiatr może rozprzestrzenić na sąsiednie roślinności. Ugaszenie pożaru trzeba to dopiero początek senny. Inaczej zasnął człowiek może wpaść w ogniu i doznał poważnych poparzeń i urazów. Iskra z ognia może zapalić się nie tylko ubrania i namioty, ale również sąsiednie roślinności.

Ogniska należy rozcieńczyć w odległości 10 metrów od namiotu. W kierunku wiatru. W tym namiocie jest cofnięty ściany tylko do ognia – wejście. W górach, należy pamiętać, że wiatr wieje rano z doliny, a wieczorem – od góry. Dlatego, ogień musi być zlokalizowany w pobliżu rzeki.

Zasady określone zakazu rozcieńczania ogień na wykorzystaniu jodły pożaru lub gałęzi świerkowych, w celu uniknięcia dużej liczby dużych iskier. Poza węgle drzewne „zwolniony” ogień na długich dystansach. Brzoza kora służy tylko do rozpalenia ognia. Sosna i cedr utworzyć gładką spalania. Bez iskry, ale z sadzy. Ona nie używa drewna olchowego. I palą się równomiernie, nie ma dymu. Drewno brzozowe dużo iskrę, ale daje duże ciepło.

Jeśli jednak ogień zapłonął w lesie iglastym, nie można zbudować wielki pożar. Sparks wznoszące się, może prowadzić do poważnych pożarów koronnych, który jest uważany za najbardziej niebezpieczne. Dlatego też w miejscu pożaru iglastych rozcieńcza się co najmniej 15 metrów z drzew.

Co jest zabronione w okresie ognia niebezpieczne?

Zasady ognisko w okresie ognia niebezpieczne mają wiele ograniczeń. Nie można (nawet z silną potrzebą), aby ogień w lasach w okresach wysokiego ryzyka pożarowego. Taka sytuacja może wystąpić, od maja do września. Polityk surowo zakazać ogniska:

 • w sosna iglastych i zaroślach;
 • na nadzwyczajnych;
 • w parawany;
 • na stronach logowania, gdzie istnieją pozyskanie drewna lub zalogowaniu pozostałości;
 • z uszami na polach uprawnych;
 • w stepy z suchej trawy;
 • polany suchej trawy;
 • w pobliżu trzcin, mchu i trzciny;
 • torfu lub w pobliżu;
 • uprawy drzew;
 • w starej spalonego lasu.

Ogniska powinny znajdować się tylko w otwartym polu, w przyzwoitej odległości od gęstwiny roślin i krzewów. A przede wszystkim – z dala od suchej trawy. W czasie pożaru niebezpiecznych zabrania się korzystać z grilla w lesie lub innego urządzenia do gotowania posiłków.

Brak niedopałki papierosów rzucanie palenia i palenie i mecze, wytrząsnąć popiół z tuby. Nie używać fajerwerków i strzelać z broni palnej. To nie powinno być pozostawione w lesie impregnowanych materiałów palnych i olejowanych. Nigdy nie napełniać zbiorników paliwa i pozostawić otwartą przestrzeń, szklane butelki, ich fragmenty i inne zanieczyszczenia.