89 Shares 9950 views

Co to jest legitymacja: ciekawa lekcja

Wiele pojęć społecznych i politycznych naszych czasów jest pomysłem ciągu ostatnich kilkuset lat. Demokracja, wolność, kraj – wszystkie te pojęcia nie pojawił się tak dawno temu, jeśli nie brać pod uwagę przerwaną tradycję zapomniane przez wieki starożytności. Ale co to jest legitymacja ludzi zawsze znane. Niech ta koncepcja nie była dobrze urządzony, jak jest dzisiaj, ale to uznanie szukał jakiegokolwiek monarchy, bez względu na to, jak wielkie siły i samodzielność. Warto więc przyjrzeć się bliżej, co legitymacji. Termin pochodzi od rzymskiego słowa Legitimus (legalny) oznacza popularną opinię za zgodą w kraju dostępny do jej organu, politycznej jednostki, instytucji państwowych. Że jest uzasadniony moc – to jest moc, z reguły, które według większości z osób. Jest to kolejny punkt w tej koncepcji. Legitymacja – to także uznanie władzy warunkowego jako pełnomocnik z odpowiednimi organami granicą. To, po pierwsze, to znaczy, że przepisy wydane przez rząd, będą realizowane przez zdecydowaną większość społeczeństwa, a populacja ta jest zgodna z prawem, ponieważ zgodnie z rządu. Po drugie, oznacza to, że taki organ ma prawo do wypowiadania się w imieniu swoich ludzi na arenie międzynarodowej, a opinia ta powinna być brana pod uwagę. Po prostu, jak widzieliśmy.

Historia pojęcia

Teraz, aby odpowiedzieć na pytania o to, co jest zgodne z prawem, możemy mieć pewność, że zawsze było konieczne dla wszystkich rządów, nawet jeśli jeszcze nie istnieje definicja pojęcia w jego obecnej formie. Starożytni faraonowie i cesarzy Wschodu zajmuje jego pochodzenie od narodowego panteonu bóstw, potwierdzając tym samym ich regularne pobyt na tronie. Prawo do orzekania greckich członków Areopagu została ustalona przez wyborami. Europejscy monarchowie renesansu udowodniły swoją wyłączności szlachetny rodowód, bardzo miłe z długo pozostać u władzy oznacza, że legitymacji. Jak widać, nawet nie wiedząc, co legitymacji we współczesnej terminologii naukowej, rządzący zawsze wyraźnie czuł potrzebę, aby uzasadnić swoje roszczenia. W końcu, słowo „legitymacja” urodziło się po Rewolucji Francuskiej. Jego koncepcja została wreszcie jasno przedstawione przez monarchistów, którzy zalecał powrót na tron prawowitego króla zamiast oszustów, przywłaszczonych kontrolę nad krajem.

cechy terminologia

Istnieje wiele legalnych form władzy. Polityka określa trzy główne:

  1. Tradycyjny. Ten typ jest oparty na przekonaniu większości ludzi w nieunikniony składania i zmusić ten rząd na długoterminową przyzwyczajenia. O tym legitymacja powinna pamiętać, jeśli chodzi o najbardziej starożytnych faraonów, królów i cesarzy.
  2. Racjonalne. Jest również nazywany legitymacji demokratycznej, i to jest najbardziej popularne w dzisiejszym świecie. Tak czy inaczej, wszyscy szefowie pośpiechu państwowej zadeklarować to. To zaczyna się od uznania zasadności większości ludzi demokratyczny wyborów rządu.
  3. Charyzmatyczny. Rozwija się w wyniku przekonania ludzi w idealny obraz jego władcy. Przykładem takiej legitymacji mogą być przywódców religijnych, częściowo totalitarnych dyktatorów, propagandowa, która zamieniła się w półboga, i które zyskały fanatycznym poparciem ludu.

Jednak nie należy mylić legalności i legitymizacji władzy między nimi. Jeśli pierwszy mamy już zorientowali się legalność – to jasne odniesienie do norm konstytucyjnych i prawa krajowego. To jest tylko pojęciem prawnym.