271 Shares 2781 views

Panleukopenii – niebezpieczna choroba

Paneleykopeniya u kotów jest spowodowana przez parwowirus. Wirus wpływa na układ limfatyczny, jelita cienkiego i szpiku kostnego. Jest to wysoce zaraźliwa choroba, która ma wysoką zaraźliwość. Towarzyszy temu wysoka temperatura (gorączka) oraz zmian w przewodzie pokarmowym. Zwierzęta też cierpią z serca i układu oddechowego. W kotek ciężarnych wpływa tkanki łożyska. Tle kota choroby organizmu odwadnia się, co prowadzi do ogólnego zatrucia. Panlekopenii koty nie są niebezpieczne dla ludzi.

Patogeny dostać się do środowiska z wymiotami i kału wydzielin chorych zwierząt. Zakażenie może dostać się do organizmu poprzez kotów i przedmioty higieny. Parwowirusa wchodzi do górnych dróg oddechowych zwierząt oraz kropelek rozłożonych w środowisku. Panleukopenii kotów i występuje jako skutek zakaźną infekcją. owady wysysające krew, zwłaszcza pcheł są nośnik dla tego niebezpiecznego chorobę zwierzęcia.

Okres inkubacji trwa do dwóch tygodni. Zabójcza wynik możliwy w prawie 90% przypadków. Panleukopenii kotów największym zagrożeniem jest dla młodych zwierząt, chociaż choroba dotyka wszystkich grup wiekowych.

Wirus bardzo trwałe w wysokich temperaturach, to jest odporna na działanie trypsyny, chloroformie i eterze. Jej żywotność w środowisku mogą być przechowywane do jednego roku.

Plaga kotów, zapalenie żołądka i jelit, zakaźnego zapalenia żołądka i jelit, agranulocytoza parwowirusem zakaźnej i zarazy – wszystkie nazwy dla tej samej choroby – koty panlekopeniya. Ta infekcja ma swoje własne prawa. Początek występuje zwykle w okresie wiosennym. Szczyt obserwowano w miesiącach letnich, a tylko na zimę remisji ewentualnej epidemii. Charakter tej infekcji jest ogromny.

Keen dla panleukopenii widać ostrą zmianę stanu zdrowia. Zwierzę odmawia przyjmowania żywności, temperatura ciała może przekraczać 41 ° C Zwierzę wymiotuje. Po pierwsze, jest żółtawy, wodnisty, to pojawia się śluz zanieczyszczeń od żółto-zielonej na zielone lub brązu. Krwawe wymioty często zawiera zanieczyszczenia. Niemal równocześnie zaczyna się ciężka biegunka, w którym kału odchody o jasnym kolorze, z plamami krwi, z utrzymującym się smród. Suchość w ustach kot, niebieski i fioletowy. Na tle tych objawów nieżytu nosa i spojówek pojawiają.

Panleukopenii jest pragnienie zwierzę znaleźć fajne miejsce i prywatność. Dotknąć powodując mu nieznośny ból, tak że zachowanie zwierzęcia zmienia. W tej chwili dla niego charakterystyczna postawa – leżąc na brzuchu z nogami wyciągniętymi. Mogą one usiąść na misce z wodą, zgarbiony, ale jednak, aby nie pić wody. Wszystko to sugeruje, że zwierzę cierpi z pragnienia, ale nie może odbierać wodę z powodu nieznośnego bólu w jamie brzusznej. Koty w bardziej dorosłej może powodować świszczący oddech. W ciężkich przypadkach obrzęku płuc. Niektóre koty wpaść w śpiączkę, one zniekształcić drgawki ciała.

Panleukopenii mogą wystąpić ostre lub przewlekłe. Wiek i stan zwierzęcia będzie zależeć od wyniku choroby. Młode ptaki zostały zabite w 90% przypadków. Jeśli kot przetrwa efekcie staje się ona wirus. Gdy przepływ hiperostre dżumy jest nagła śmierć zwierzęcia.

Leczenie infekcji antybiotyki, izotonicznym roztworem soli w połączeniu z glukozą, witamina B, to jest konieczne, aby pełny cykl leczenia, bez względu na poprawę zewnętrznej, kociej panleukopenii jest zdolny do wywoływania nawrotów.