834 Shares 9794 views

Tajemnice piramid: popularna hipoteza

Największa z piramid egipskich – Piramida Cheopsa – ostatni z siedmiu cudów świata, który przetrwał do naszych czasów. Jego wysokość wynosi 137.2 metrów, a długość jednego boku – 230 metrów. Do budowy tej konstrukcji użyliśmy bazaltowe i granitowe bloki o wadze około 2,5 tony.

Dokładna data budowy nie została ustalona, ale prawdopodobnie o nazwie XXVI wieku pne – okres panowania faraona Cheopsa, lub Cheopsa. Jednak pytanie nadal pozostaje kontrowersyjna i enigmatyczny do końca, a także powołania do budowy piramid.

Tajemnice piramid: wczesne hipotezy

Pierwsza hipoteza, która uważa, próbując rozwikłać tajemnicę Wielkiej Piramidy, było wykorzystanie piramidy jako grobowiec dla faraona. Współcześni badacze obaliły ten pogląd i twierdzą, że piramida Cheopsa nigdy nie służył jako grób – ma zupełnie inny cel.

Niektóre egiptologów wierzyć, że piramida jest model pomiarów liniowych i czasowych określonych na ziemi, a także skarbnicą dawnych standardów miar i wag. Dać dokładną odpowiedź na to pytanie jest nikt w stanie, można powiedzieć dość – budowa piramidy doprowadziło ten, który wiedzę, które zostały otwarte przez ludzkość znacznie później: średnia wartość orbicie ziemskiej , gdyż obraca się wokół Słońca, gęstość kuli ziemskiej, z prędkością światła , itp ,

Jest jeszcze inna hipoteza, ujawniając tajemnice piramid Cheopsa – konstrukcja jest oryginalny kalendarz. Wszakże naukowo udowodnione, że może służyć jako kompas i teodolit. I tak po prostu, że może być utożsamiane z najnowocześniejszych urządzeń.

dokładność astronomiczny

Tajemnica piramidy jako jest niesamowita dokładność ich budowy. Dwie strony Wielkiej Piramidy koncentruje się na linii osi ziemskiej. Jednak przy odrobinie odchylenia do 1/20 stopnia. Nawet teraz, w obecnej technologii, to wyrafinowana biżuteria i budowa wymagałaby użycia dokładnych mapach o wyższej rozdzielczości i urządzeń laserowych. Obwód Wielkiej Piramidy jest prawie idealna forma zasadniczo kwadratowy z niewielkim odchyleniem w kilku centymetrów.

Tajemnice piramid: powołania

Jak już wspomniano, przy założeniu, że piramida została zbudowana jako grobowiec faraona, jest bardzo kontrowersyjna. W Egipcie są stela, na której jest napisane, że piramida – jest stworzenie bogini Izydy, a faraon Cheops miał tylko jego naprawy. Jednak egiptologów nie uznają autentyczność tego starożytnego atrybutu. Wiele z nich nadal ujawniają tajemnice piramid i iść wewnątrz budynków ukrytych tajnego aparatu.

Jest możliwe, że piramidy ukryć tajne przejścia i komórki kapłanów, które mogą przyjść w dole piramidy i tajnych sposobów, aby dostać się na sam szczyt.

Tajemnice piramidy: popularna hipoteza

inżynier radiowy z Czechosłowacji Karla Drbal na podstawie eksperymentów doszedł do wniosku, że istnieje związek między kształtem wewnętrznej przestrzeni piramidy i odbywają się w procesach kosmicznych. Więc nie było założenie, że kształt piramidy gromadzi promieni kosmicznych lub jakiś inny, jeszcze nieznane nauce energii.

Jest jeszcze inna interesująca teoria, która twierdzi, że ścięta piramida kształt został zmielony do sadzenia obcych statków. Ale Herodot odrzuca go, ponieważ w żaden sposób potwierdzone.