506 Shares 5926 views

Jack London "Love of Life": podsumowanie głównych bohaterów

Dzhon Griffit Chaney (lepiej znany światu jako Dzhek Londynie) napisał wiele jego niezbyt długiego życia. Tematyka wszystkich jego prac są bardzo podobne: pisał o życiu i miłości do niej.

Ten artykuł będzie koncentrować się na dobrze znanej historii wielkiego pisarza Jack London – „Miłości Życia” Podsumowanie produktu, informacje o historii jego twórczości, a także o tematach ujawnionych w nim można znaleźć w artykule.

Biografia pisarza

Dzhon Griffit urodził się w San Francisco w 1876 roku. Nazwisko, które jest obecnie znany na całym świecie, to ze względu na matkę, która poślubiła rolnika John London gdy mały Janek nie był jeszcze letni.

Życie młodego Johna nie było łatwe: podczas jego szkolnych lat, zaczął pracować, rozkładanie gazety rano. I mam Cannery w wieku 14 lat. Po przepracowaniu tam trochę, Dzhek Londyn szybko idzie do morza i zostać rybakiem ostrygi. Wiadomym jest, że w tej chwili pisarz mocno nadużywał alkoholu, a jego pracownicy wierzyli, że z takiego sposobu życia, nie będzie trwał długo.

Fatalny rejs

W 1893 roku, w życiu Cheney był wydarzeniem, dzięki któremu cały świat już wie o takich pisarzy jak Dzhek Londynie. Miłość do życia i do wszelkiego rodzaju romantyczne przygody przyniósł go do szkunera, który miał jechać do Morza Beringa do połowu fok. Ta podróż była pod wrażeniem Londynu i, w rzeczywistości, był impulsem dla rozwoju swojej pracy, w oparciu o które było marynistycznym. Napisany przez niego podczas esej „Typhoon poza Japonią” nie tylko przedstawia Londynie pierwszą nagrodę, ale także stał się początkiem jego kariery literackiej.

To było śledzone przez inne opowiadania, powieści, powieści i opowiadań, które są przekształcane w zwykły marynarz wielkiego pisarza. O dwa tuziny powieści i powieści, ponad 200 opowiadań – jest wynikiem działalności literackiej Jack London.

W ostatnich latach swego krótkiego życia Dzhek Londyn cierpi na chorobę nerek. Pewnego wieczoru, aby być zapisywane z ciężkim ataku bólu, John wziął przedawkowanie tabletek nasennych. W ten sposób zginęło wielkiego pisarza Dzhek Londyn, którego miłość jest bezgraniczna życie. Stało się to w dniu 22 listopada 1916 r.

Jack London historia "Love of Life"

Praca ta została napisana w Londynie w 1905 roku. Fabuła jest dość małe, tylko dziesięć stron i można go bardzo szybko czytać. Dzięki jego podróżach Dzhek Londyn był dobrze zorientowany w geografii. We wszystkich jego pracach można znaleźć fascynujące i szczegółowych opisów geograficznych. W szczególności, w tej historii główny bohater robi długą podróż z Big Bear Lake do ujścia rzeki Coppermine w kanadyjskim Oceanu Arktycznego.

Fabuła „Love of Life” pozytywnie oceniana przez wielu krytyków i znanych osobistości. Tak, świat proletariat przywódca Vladimir Lenin kochał tę pracę, nazywając go „bardzo potężny sprawa.” Wiadomym jest, że Nadieżda Krupska, Lenin czytać tę historię, na dwa dni przed śmiercią.

"Love of Life": podsumowanie

Warto przypomnieć, że sama historia nie jest duża, więc może być bardziej odpowiednie, aby je natychmiast odczytać i nie trochę czasu, aby przeczytać jego krótką szlaban. Niemniej proponujemy zapoznanie się z retelling produktu „Love of Life”.

Streszczenie fabuły w następujący sposób: dwóch przyjaciół udał się w poszukiwaniu złota, bez obliczania rezerw żywności i amunicji. Zaczęli głodować i stracić więcej swoich sił. Pewnego dnia jeden z nich podwinąć noga, przechodząc przez strumień. Zaczyna w tyle swojego kolegi z zespołu, a on postanowił nie pomóc komuś, idzie dalej.

Zdrada przyjaciela i walce z głodem

Główny bohater zostaje sam i kontynuować drogę naprzód. Ze każdy kilometr przebytej przez sposób myślał więcej o jedzeniu. Po drodze spotkał jelenia, ale nie miał naboi do zabicia co najmniej jeden z nich. Kiedy już prawie złapany kuropatwę, ale odsunęła się od jego uścisku w ostatniej chwili. Wydawało się, że on nie miał szans na przeżycie, ale coś doprowadziło go, aby przejść dalej. To właśnie była ta sama miłość życia. Szybkie mgła mózgu ponownie zastąpione gorącym pragnieniem, aby przetrwać, a nowe siły były.

Bohater zjada wszystko, co przychodzi do niego w drodze: jagody, rośliny, żarówki … Wkrótce opuścił tylko jedno pragnienie – do jedzenia! I przysłania wszystkie inne myśli w głowie.

Ale raz spotkał na drodze niedźwiedzia. Zbierając swoje ostatnie siły, wstał, wyjął nóż i niedźwiedź spojrzał mu prosto w oczy. Ku naszemu zdziwieniu, zwierzę jest dotknięta przez człowieka.

Konfrontacja z wilkiem

Najbardziej uderzające strony historia rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater spotyka wilka – tak samo słaby i wyczerpany, jak był. Konfrontacja między człowiekiem a wilkiem trwa wystarczająco długo. Ani jedno, ani drugie nie ma siły do ataku na wroga. A wilk tuż pełzają, czekając umiera samotnie, i można go jeść. Ale główny bohater nie poddaje się, a poza tym był zdegustowany myśleć, że jego ciało może jeść to obrzydliwe, niemal już martwego zwierzęcia.

W rezultacie, główny bohater grał martwy i czekał, aż zwierzę się bliżej niego. Kiedy to się stało, przycisnął jego waga wilka. Nie miał siły, by udusić wilka, a on zacisnął zęby w jego szyi. Najstraszniejsze i niewiarygodna historia epizodu – ten, w którym dana osoba zabija wilka zęby, pijąc jego krew, aby przetrwać.

W końcu bohater idzie do morza, gdzie zauważył marynarzy na statku wielorybniczego. A oni nie byli pewni, że jest to człowiek. Poklepał go tak bardzo wyczerpany i walczyć o życie.

Głównym bohaterem opowieści

Walka o byt, przetrwanie – to jest to, co leży u podstaw tej historii „Love of Life”, bohaterów, którzy walczą do ostatniego dla samego życia. Tak, to jest znaki. Po tym wszystkim, wilk po prostu prowadził tę walkę, a także ludzi.

W swojej pracy widzimy dwie ludzkie postacie: Główny bohater (który nie wspomina nazwisko autora) i Bill – jego partnerki. Ten ostatni postanowił zrezygnować przyjaciela w kłopoty, ale to nie jest pożegnanie jego worek złota. Dalszy los ustawy jest nam nieznane. Ale bohater, wręcz przeciwnie, bardzo szybko zdaje sobie sprawę, że jego złoto nie zbawi i łatwo się z nim rozstać.

Najwyraźniej to nie przypadek Dzhek Londyn opuścił jego głównego bohatera bez nazwy, bo to nie ma znaczenia w tym kontekście. On zostaje sam ze swoim głodem i bliski śmierci, walcząc o życie.

Główną ideą pracy

W rzeczywistości, główną ideą pracy leży w jego imieniu – jest to miłość życia. Zawartość tej historii pomaga nam zrozumieć bardziej szczegółowo w tym zakresie.

Dokładniej, podstawowa idea tej historii – walka człowieka z naturą o prawo istnienia. I do niego, dzięki odwadze i wytrwałości (i, być może, tylko dlatego, że jest on – people), możliwe jest, aby wyjść zwycięsko z tej walki. Tak, to jest siła i wyższość człowieka nad naturą próbuje tutaj pokazać Dzhek Londyn.

Ale jeśli będziemy kopać głębiej, możemy bezpiecznie założyć, że pisarz w swojej następnej pracy stara się odpowiedzieć na pytanie odwieczne: „A jaki jest sens życia” Ten problem filozoficzny biegnie przez całą jego pracę.

Głównym bohaterem tej historii, aby przezwyciężyć strach i głód, że zapomniał o kontuzji, pewnie wszedł do walki o własne życie z surowym i bezkompromisowym charakterem. I wygrał. To nie może powodować szacunek dla bohatera pracy oraz osoby jako całości. Mimo wszystko, był on w stanie przetrwać. Zatem Dzhek Londyn starał się pokazać czytelnikom, że dana osoba jest w stanie pokonać najbardziej straszliwe próby, aby przetrwać, i że życie jest warte lubić to walczyć.

Jeden z najbardziej znanych dzieł w literaturze światowej XX wieku to historia Dzhona Griffita London „Love of Life”. Podsumowanie kursu pozwoli Ci uzyskać ogólne pojęcie o tym. Jednak, aby czuć się lepiej zrozumieć historię, to lepiej, aby przeczytać produkt w oryginale.