307 Shares 7668 views

Aklimatyzacja. Objawy jej przejawach.

Historia może rozpocząć od czasów starożytnych, kiedy przodkowie nas wszystkich, osiadając na ich ulubionego terytorium, stopniowo przyzwyczaić się do lokalnego klimatu, jedzenia i innych warunków, charakterystycznych tylko dla tych pomieszczeń. Ale teraz, w tych czasach nowożytnych światowej globalizacji, ludzie mają skłonność do poruszania się i podróżowania, a na długich dystansach. I tu, w nowych miejscach, stoją one w obliczu zupełnie nowe środowisko, inna żywność, tradycji i oczywiście aklimatyzację.


Jej objawy mogą być zarówno długa i zajmuje segment w ciągu kilku dni. Ogólnie uważa się, że proces ten odbywa się w ciągu dwóch tygodni, ostrzenie na trzecim, siódmym i dziesiątym dniu w obcych krajach. Ale każdy człowiek ma swój indywidualny organizm, i że młody aktywny i pełen życia energii może trwać kilka dni, to jest o wiele trudniejsze do pokonania starszej osoby lub niedojrzały organizm dziecka.

Rozwiązać podobny problem na kilka sposobów. Aby zacząć jest przygotowanie do takiego procesu nie jest zbyt przyjemne, jak na aklimatyzację, objawy których pojawiają się jaśniejsze, tym słabsza ochrona ciała narażone na silny stres w pracy i szybkiej podróży. Dlatego wystarczy co najmniej na tydzień przed wyjazdem zażyciem dobry kompleks witamin, a do nich to dobry pomysł, aby dołączyć dodatkową dawkę witaminy C. Zaleca się pić cały kurs, w tym rekreacji i ponownej aklimatyzacji okres co najmniej siedmiu dni. Pamiętaj, aby załadować odrzucać w pracy kilka dni przed wyjazdem, dać organizmowi szansę na relaks i zaopatrzyć się w nową siłą, spacer po tak często, jak to możliwe, na świeżym powietrzu, jest to najlepszy możliwy sposób pomaga wzmocnić system odpornościowy, a co za tym idzie, przygotowanie do takiego zdarzenia, jak aklimatyzacji , Jej objawy są zróżnicowane. Często po podróży samolotem, towarzyszą przeciągi z klimatyzatorów chłodne i nieprzyjemne w kabinie, może poczuć dreszcze, katar i ból gardła. Oczywiście, w wykładzinie wypełnionej szerokiej gamy pasażerów, istnieje ryzyko złapać infekcję wirusową, ale to chyba pierwsze oznaki aklimatyzacji. Objawy te znikną tak szybko jak twój wewnętrzny zegar, aby dostosować się do nowego rytmu życia. I nie można nic zrobić tutaj, ponieważ ludzki aklimatyzacji – normalny proces, który podlega większość mieszkańców naszej planety.

Zaczął pocić podczas podróży na gorącym kraju – jest to znak, że organizm jest aklimatyzacja. Objawy są wyrażone jako kołatanie serca i trudności w oddychaniu. Łagodzenia takich stanów za pomocą wody mineralnej. Dość często problem dla turystów po raz pierwszy w kraju – zaburzenia układu pokarmowego. Zazwyczaj podróżny natychmiast chcą spróbować wszystkiego, co oferuje mu egzotyczny kraj i to jest największy błąd. Organizm stara się za wszelką cenę dostosować się do nowych, często bardzo nietypowe dla niego medium i jest to po prostu nie ma wystarczającej siły na trawienie egzotycznych dań. Dlatego w ciągu pierwszych kilku dni, powinno być ograniczone do ich smaku i musi się starać tylko sprawdzony przez organizm w zwykłych warunkach pożywienia. Odnosi się to również do zakupu znanych i nieznanych owoców „z rąk” na ulicy. Gdyby były nacięte, mogą łatwo dostać zarazki „dziwaczne”, które stały się powodem, że organizm zaaklimatyzować nowy skok. Należy trzymać się z dala od wszystkiego, co niezwykłe, przyzwyczajony do żołądka przez dwa do trzech dni, a tylko czuł, że przyczyny strachu nie ma, powoli zaczynają próbować lokalnej tabeli.

Należy pamiętać, że objawy aklimatyzacji – zwykły objawy przygotowanie ciała do popełnionego klimatu nieznanego mu, co może znacznie ułatwić obserwację niezbędne zasady, biorąc kompleksów witaminowych i dokonanie niezbędnych szczepień przed podróżą.