662 Shares 1648 views

Cewnik Foley na rozszerzenie szyjki macicy: Rodzaje i rozmiary

Foley cewnik do dojrzewania szyjki macicy jest często wykorzystywany w sztucznej indukcji porodu. To popularne urządzenia medycznego, który jest, w rzeczywistości, jest rura z balonu.


praktyka aplikacji

Foley cewnik do szyjnego aktywnie wykorzystywane w ujawnieniu placówek medycznych dekady temu. Dziś jego popularność spada. W dzisiejszych czasach nowoczesne lekarze są mniej prawdopodobne, aby używać go podczas porodu. Faktem jest, że w ostatnich czasach istnieje wiele innych technik, które okazały się być bardziej efektywne i skuteczne.

Jednak w niektórych przypadkach, jest używany do dziś. Foley cewnik do rozszerzania szyjki macicy wprowadza się tylko w szpitalu w szpitalu. Bez wiedzy i umiejętności zawodowych nie mogą zrobić. Oczywiście, natknąć matek, które niezależnie wstawionych sobie to urządzenie w domu. Jednak musimy pamiętać, że w pierwszej takiej inicjatywy jest niebezpieczny dla ratowania życia dziecka.

Jakiego rodzaju przypadkach, gdy dziecko rodzi pomogą dokładnie ten cewnik?

rodzaje cewników

Cewnika Foley – prosty urządzeniem medycznym, składające się z rury i balonu. Ze względu na jego gładkiej powierzchni jest zainstalowany bez bólu i problemów, choć prawdopodobnie nie będzie dyskomfort w stanie uniknąć.

Jednocześnie gładką powierzchnię eliminuje możliwość niepożądanego rozwoju bakterii i substancji organicznych. Organizmy te są po prostu nie może być uzależniony.

Najczęstszym cewnika Foley do rozszerzenia szyjki składa się z cylindra, który jest symetryczny obrzęk zapewnia szczelne dopasowanie. Przy wejściu do zaworu z tworzywa sztucznego jest zamontowany, za pomocą którego roztwór jest spożywana ocieleniu. Zawór jest szczelnie zamknięty za pomocą specjalnej sprężyny. System ten eliminuje możliwość deflacji.

Również w końcówce cewnika, i cylindrycznej złączki. Ostatnio wygląd w kształcie lejka, bardzo silny, nie może skręcać. Wszystko to zapewnia dobre połączenie z urządzeniem z szyjki macicy, maksymalna długość czasu.

Zwrócono uwagę na producenta urządzenia i opakowania. Można go dostać, po raz kolejny, nie dotykając go, co gwarantuje sterylność i minimalne ryzyko zachorowania na różne infekcje.

Wstępnie zapoznać się z instrukcjami, ale nie korzystać z urządzenia samodzielnie, a które zareagowały spokojnie z procedurą, wiedząc dokładnie, co lekarz zrobi na każdym etapie.

Wymiary cewniki

Foley cewnik do rozszerzenia szyjki są klasyfikowane według wielkości. Co wybrać – być łatwo określona przez kolor usunięcia koloru, wykorzystywanego do nadmuchiwania balonu. Dzięki niemu lekarz będzie ustalić, co jest potrzebne do cewnika Foleya. Wymiary tabeli z odpowiednimi parametrami są dostępne położników.

Najbardziej popularnym urządzeniem jest dwukierunkowa cewnik №18. Jednakże, lekarz może wybrać inne narzędzie – to wszystko zależy od indywidualnych cech kobiecego ciała. Najważniejsze – zrób to sam.

Różnorodność cewników

W celu określenia, które cewnik jest potrzebny lekarz trzeba zrobić dokładną kontrolę szyjki macicy matki.

Najbardziej popularnym sposobem Foley cewnik 2 jest uważany za klasyczny położnictwa. Jego główną różnicą – obecność tylko jednego kanału. Jak to jest w postaci zastrzyków i podawania płynów leczniczych do głównego cylindra. Wybór materiału zależy od wspólnej decyzji położnika i kobiety w ciąży, ale eksperci są zdecydowanie zaleca się stosowanie silikonu. Ma wiele zalet.

Po pierwsze, jest to obojętność chemiczną i stabilność termiczną. Po drugie, właściwości hydrofobowe, brak napięcia powierzchniowego. A co najważniejsze, zgodność ze wszystkich tkanek ciała i wyeliminować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. W tym alergiczne.

Niestety, cewnik posiada znaczne wady. To jest jego znaczny koszt. Inne podobne urządzenia medyczne są znacznie tańsze.

Trójdrożny cewnik

Doświadczeni położnych w trudnych przypadkach powinni zdecydować się na innych urządzeniach medycznych. Użyj trójdrożny cewnik Foleya do rozszerzania szyjki macicy.

W tym przypadku oddzielny kanał, co znacznie ułatwia pracę lekarza i sposobu dostarczania przepływu. Poprzez ten kanał w szyjce macicy specjalnych leków są wprowadzane, które mogą znacznie ułatwić proces dostawy.

Samica cewnik

Innym popularnym urządzeniem medycznym – samica cewnik. Jego długość nie jest tak duży jak w poprzednich próbek. W rezultacie, ryzyko porodu powodować minimalne szkody. Gdy istnieje poważne ryzyko uszkodzenia narządów, szyjki macicy przygotowuje się do porodu jest przeprowadzana za pomocą tego cewnika.

Należy skonsultować się ze specjalistą, wybierając cewnik przed dostawą. Jeśli zdecydujesz się go kupić niezależnie, może pojawić się urządzenie, które nie ma żadnego wpływu na stymulacji szyjki macicy. W skrajnych przypadkach ryzyko zranienia dziecka, jak i matki.

wskazania

Jeśli lekarzy w wyznaczonym okresie aktywności odziedziczony nie obserwuje, stymulacja zaczyna cewnika Foley'a. Decyduje lekarz. Wskazania medyczne do takiego środka poniżej.

Ciąża był opóźniony o 10 dni lub więcej, matka ma poważne choroby serca i wielu innych problemów zdrowotnych – cukrzyca, stan przedrzucawkowy.

Jako przygotowanie szyjki macicy do porodu za pomocą cewnika Foleya zaczyna się, gdy kobieta w pracy wyczerpane, szyjka macicy nie została jeszcze ujawniona, choć dostawy już się rozpoczęły. Nie jest słabym pracy zbyt duża płód wielowodzie przedwczesne izlite płynu owodniowego.

W przypadku, gdy macierzyństwo przeciwwskazane inne sposoby na wywołanie porodu, lekarz zdecyduje się na wprowadzenie cewnika Foleya. Poród następnie muszą być skuteczne, szyjka macicy musi być ujawniona.

Przeciwwskazania

Jednak nie wszystkie młode matki zaleca się cewnik ma szereg przeciwwskazań. Są one głównie związane z chorobą.

Jest jakaś infekcja pochwy i pęcherza płodowego pęknięcie.

Niebezpieczeństwo może również wystąpić, gdy chwast Dyer lub zapalenia pochwy. Nie stosować cewnik Foley podczas prenatalnego krwawienia wewnętrznego lub niskie łożysko przodujące.

We wszystkich powyższych przypadkach, cewnik może tylko oslozhit podczas porodu. Szczególnie należy obawiać się ryzyko zakażenia płodów Położnictwa jednak stosować inne metody stymulowania rozszerzenia szyjki.

Jak wygląda procedura?

Świadomość to najlepiej chronić cię od niepotrzebnych zmartwień. Więc jeśli wiesz, że będzie wprowadzić cewnik Foleya, instrukcje użytkowania muszą być dokładnie zbadane. Więc będziesz wiedzieć dokładnie, co lekarz robi na każdym etapie.

Normalnie to nie zajmie dużo czasu. Największą wadą – silny ból przy podawaniu do testu i z tego powodu dyskomfort. Jeżeli lekarz wykonuje procedura nie jest to pierwszy raz, instalacja cewnika minie bardzo szybko.

Pierwszym krokiem jest położnik szacuje wszystkie wskazania i przeciwwskazania do tej procedury. Obrabianą powierzchnię pochwy rozwiązanie usuwania zanieczyszczeń. Przydzielony specjalnego sterylnego lustro.

Przytrzymaj położnik zacisk cewnik prowadzi go do szyjki macicy. Najważniejszą rzeczą w tym czasie umieścić balon nadmuchiwany jest nad wewnętrznym os.

Dalsze brane strzykawka 10 ml, z pomocą balonu do żądanej wielkości. To jest zasada działania cewnika. Butelka wody zwiększa napięcie i ruchliwość matek macicy, naciska na nią i rozerwania.

Jeszcze bardziej skuteczny sposób, jeżeli lekarz ma równocześnie wprowadzić do płodu soli fizjologicznej do pęcherza poprzez rurkę.

Na specjalnej taśmy, cewnik jest przyłączony do wewnętrznej uda. W tym czasie pozostała rura zostanie wyrzucona pierścień i umieścić w pochwie, aż do momentu, gdy zacznie się bitwa. Ale nie więcej niż jeden dzień. Jeśli te środki nie pomogą, a następnie działania generyczne niezbędne do stymulowania oksytocynę.

Jeśli walka zaczęła cewnik Foley (Instrukcja użycia nalega na nim), który chcesz usunąć. Pilna zadzwoń do mnie lekarz. Położył specjalnej strzykawki do butelki i używać go wyciągnąć cały płyn. Gdy rura jest zaciśnięta specjalny zacisk i wyciągnięty z pochwy. Pamiętaj, aby zostawić to działania pracowników służby zdrowia, usunięcie cewnika siebie, można wlać wodę lub sól fizjologiczną do pochwy. Jest prawdopodobne, aby wywołać infekcję.

Warto pamiętać, że cewnik Foley znacznie różni się od zwykłego narzędzia moczowego. Używaj ich w podobny sposób, ale w przypadku poprawnych cewników operacja może zależeć wyniki urodzenia.

Co do zasady, takie urządzenie nie leży w domu, ale tylko w oddziale szpitalnym, gdy poród miał się rozpocząć. Jednak nawet wtedy, gdy otoczony przez personel medyczny wie, jak używać i dbać o cewników, nie zaszkodzi.

cewniki do pielęgnacji

Każdy lekarz przed wprowadzeniem cewnika jest konieczne, aby wyjaśnić pacjentowi jak żyć z nim kilka godzin. Szczegółowe informacje dostępne są w instrukcji, opisano szczegółowo, jak korzystać z cewnika Foleya. Wymiary stół, na którym można wybrać najlepsze, też tam jest.

W celu uniknięcia wystąpiły powikłania, należy uważnie monitorować cały czas priborrm. Zgodne z zasadami opieki pod życie każdego z nich.

Sam cewnik, a skóra wokół niego jest konieczne prodizenfitsirovat. Ponadto, umyć ręce wodą z mydłem. Ryzyko bardzo dużej infekcji Carry. Jednocześnie należy pamiętać, że nie można zmyć natychmiast otaczający rurę instrumentu.

Upewnij się, że cewnik balonowy nie jest odrzucany przedwcześnie. Umieścić przestronne bieliznę, najlepiej z bawełny, które nie będą utrudniać ruchów. Nie pozwól kolanko rury lub kurczyć.

Jeśli nowa matka zaczyna czuć się nieswojo z cewnika, na przykład, pieczenie, dreszcze, bóle brzucha i pleców, należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

możliwe powikłania

Przy użyciu cewnika mogą być pewne problemy. Oto najczęstsze z nich.

Najczęściej komplikacje wynikają z faktu, że spray przypada przed czasem pochwy. Kiedy to pożądany efekt nie został osiągnięty. W takim przypadku, urządzenie jest zastąpiona, lub zasadniczo inną metodę.

Złowione zbiorniki że wyciek. Oznacza to, że na naruszenie integralności zaworu. Urządzenie musi zostać wymieniona.

Balon jest w środku, kiedy to rozpoczęła prac. Pilna potrzeba, aby usunąć cewnik, uciekania się do pomocy służby zdrowia.

Nowa matka przeżywa silny ból podczas wkładania cewnika. To może neutralizować leki uśmierzające ból.

opinie

Obecnie instrument ten jest rzadko używany. Są bardziej efektywne i ryzykowne metody. Ale jeśli nadal korzystać z tego konkretnego urządzenia, nie martw się. W szpitalu jesteś w niebezpieczeństwie. Doświadczony lekarz może z łatwością wykonać procedurę przy użyciu cewnika Foleya. Informacje zwrotne otrzymane od pacjentów, należy zapewnić przyszłe matki.

Większość pacjentów mówi, że z powodu tej dostawy urządzeń medycznych może spowodować maksymalnie 12 godzin. Zazwyczaj indukcja porodu jest przepisywany gdy wszystkie terminy dostawy już minął. Zwykle w 38-39 tygodni.

Nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia pożądanego rezultatu. W niektórych przypadkach, walka spowodowane przez cewnik, osłabić, a może i nie przepaść. W tym przypadku konieczne jest uciekanie się do zabiegu.