613 Shares 8176 views

Mobilne mieszalnie pasz: opis procesu

Postęp powoli, ale przeniknęła do wszystkich sferach działalności człowieka. Nawet taki region konserwatywny, takich jak rolnictwo, są teraz trudno sobie wyobrazić bez nowoczesnej technologii. Jedną z innowacji w tej dziedzinie są telefony mieszalnie pasz. Znajdujących się na terytorium WNP stosunkowo niedawno, musieli zdobyć uznanie i aprobatę osób, które przyjęły się jako wysoce produktywnego i oszczędnego sprzętu, rozwiązuje wiele problemów związanych z rolnictwem.


Co to jest?

Telefony młyny paszowe są maszyny do wytwarzania dodatków do pasz i wzbogacony w białka, witamin i składników mineralnych dla wszystkich rodzajów zwierząt hodowlanych i drobiu. Charakteryzują się one wysoką rentowność, łatwość obsługi i niezawodność, której udało się wykazać w dużych ilościach organizacji żywiec WNP.

Na urządzeniu mobilnym karm (MKZ) jest specyficzny zestaw urządzeń zamontowanych na podwoziu typu towarów. To urządzenie mobilne przeprowadza pełną listę procedur przygotowania podłoża do uprawy zwierząt hodowlanych i ptaków. MKZ i spłaszczyć grind produktów zbożowych, dodaje niezbędne dodatkowe składniki zgodnie z recepturą mieszanki i ujednolica wszystkie składniki i rozładowuje gotowej paszy.

Funkcje urządzenia MKZ

Komórka karm MKZ-3214 to model 2014, zamontowany na podwoziu samochodu ciężarowego na oś. Wydajność tego urządzenia wynosi od 10 do 15 ton produktu na godzinę. Instalacja pakietu wchodzą:

 • V typ silnika Mercedes Diesel OM501LA wodą chłodzącą za pośrednictwem pojemności sześciocylindrowym 260 kW, 1600 obr / min, z zainstalowanym rozdzielacza paliwa;
 • dmuchawy obrotowe typu tłumik i regulatorów;
 • Separator magnetyczny o wysokiej mocy, zamontowanego na podajniku zasysania;
 • młotkowy typ stali stopowej wysokiej jakości, wydajności 25 t / h od powierzchni ekranu 0,85 m2 (może być stosowany jako drut i sita krugloperforirovannye zastąpienia, które jest łatwe wystarczy);
 • Mieszalnik 4 ton trwałego i lekkiego stopu, wyposażonym w pnevmovibratorom młotkowym do odprowadzania mieszaniny próbki urządzenia do kontroli jakości roślin i składników olejowych wtryskujący pozyskiwania;
 • Specjalny system dozowania paliwa do kanału do dozownika, rejestrując przyrząd, poziom i ogrzewania;
 • Filtr do oczyszczania powietrza;
 • Wagi komórek ładunkowych;
 • scentralizowane zdalne sterowanie oraz z urządzeniem alarmowym mistrz;
 • n / f zasobnika zadanie dodatkowe składniki pneumatycznie wibracyjne torby Urządzenie wyładowujące i podnoszenia;
 • dodatkowy wskaźnik masy ciała;
 • blow dvuhkolenny tulei rozładowania ze sterowaniem hydraulicznym i zdolność do zwiększenia długości 2 m;
 • panele i izolacja akustyczna.

Wyposażenie standardowe i indywidualne zdolności

MKZ jest również wyposażony w reflektory oświetlenia kabiny i terytoriach. Instalacja jest pokryte środkiem antykorozyjnym i farbą akrylową. Ustawiona wartość zawiera standardowy zestaw narzędzi: sito o Hammermill ø3-8 mm (5 cz.); cyklon sprzęgła; zapasowy zestaw młotków; Pokrycie premiksów tacy; Pistolet ziarno; Aluminium rozładunek przedłużenia; Pistolet ciśnienia; smarownica; Zestaw narzędzi 118 elementów; podajnik do ciekłych składników; gaśnica i uziemienie. Na telefony mieszalnie pasz klienta mogą być wyposażone w rolki odżywka do przygotowania ziarna, kukurydza i groszek o pojemności 12-20 ton / godzinę. Wyposażenie podstawowe mogą być montowane na podwoziu ciężarówki, naczepy, a także wariantu ustalonym modelu.

Który wytwarza taki sprzęt?

Pierwszy pojawił mobilnych wytwórni pasz w Niemczech w ubiegłym wieku, około 40 lat temu, a teraz tysiące takich jednostek działa w Europie. Firma Tropper Mashinen, prowadząc artykuł w tym kierunku, dostarczając swoje urządzenia do 20 krajów na całym świecie. Mobilne mieszalnie pasz są niezbędne dla organizacji lub zwiększenie produkcji rolnej przy minimalnej inwestycji kapitałowych oraz maksymalnej wydajności. Co potwierdza praktyka wieloletnie.

Wraz z wydaniem sprzętu grudnia 2007 roku do produkcji mieszanek pokarmowych dla bydła i drobiu firma jest zaangażowana w „Telefony wytwórni pasz,” spółka z siedzibą w Mińsku na Białorusi. Firma rozpoczęła swoją działalność z produkcji pasz ziarna, stosowanych w rolnictwie. W procesie, przywództwo w obliczu problemów w przemyśle. Rolnik na paszę jest zmuszony do przyjęcia z powrotem swoich produktów zbożowych z kruszarką, a następnie wysyła do transportu i przenoszenia w swoich gospodarstwach, a tym samym ponoszenia znacznych kosztów finansowych przeżywa biurokratycznych, drutu tymczasowego. Czynniki te wpływają na koszt paszy, znacząco podnosząc cenę i obniżenie jakości produktu.

Innowator w produkcji maszyn rolniczych

Później, firma zdecydowała się na wdrożenie produkcji telefonów wytwórni pasz oraz ich dostosowanie do konkretnej operacji WNP. Przez siedem lat został wysłany około 40 jednostek. Venture „Mobile mieszalnie pasz” Białoruś jest nie tylko zajmuje się produkcją i dostaw sprzętu, ale również przeprowadza rozruch, zapewnia pojazdy gwarancyjnych i serwisowych.

Jakie korzyści płyną z korzystania MKZ?

Mobilne mieszalnie pasz są obecnie aktywnie zyskuje popularność w odpowiednim klastra gospodarczego krajów WNP. Można to wytłumaczyć niewątpliwych zalet korzystania z ustawieniami danych mobilnych.

Po pierwsze, MKZ pozwala biznesmeni znacząco obniżyć koszty produkcji pasz dla zwierząt. Za 1 tonę produktu wymaga nie więcej niż 3,5 litra oleju napędowego. Raz wystarczy, aby wydawać pieniądze na MKZ nabycia, a następnie nie muszą płacić za transport produktów zbożowych, na przechowywanie i przetwarzanie w procesie, jak również do dostarczenia produktu końcowego. Wykluczyć utratę surowców z powodu braku paszy i konieczności jej transportu.

Po drugie, ruchomy podający młyn nie wymaga inwestycji funduszy w montażu, realizacji i eksploatacji. Urządzenie jest dostarczane na plac postaci gotowej do użycia i może być bezpośrednio wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem. Aby ustawić operacja wymaga jednej lub dwóch osób, który jest również wielkim atutem.

Po trzecie, niskie zużycie paliwa ma MKZ większą wydajność – 15 t / h.

Po czwarte, instalacja jest całkowicie mobilny. Istnieją dwa sposoby korzystania z MKZ – produkcja pasz w zakładzie szpitalnym lub gospodarczej w celu zapewnienia odpowiednich usług na miejscu w danej gospodarce.

Bonusy wykorzystywać MKZ

Dodatkową zaletą korzystania z tych systemów – jest zdolność do kontrolowania jakości zbóż szlifierskich. Właściciel instalacji może łatwo zmienić przepis, dodatkowe składniki są dodawane według własnego uznania, w tym składników olejowych. Obecność w skali dokładności Urządzenie umożliwia utrzymanie użytych surowców oraz końcową wydajność. Ogół tych wszystkich czynników łatwo wyjaśnia, że telefony mieszalnie pasz w Rosji są coraz popularniejsze i mają ogromny potencjał dla szerokiego i powszechnego wprowadzenia w sektorze rolniczym kraju.

Aby wykorzystać MKZ?

Zastosowanie tych urządzeń korzystać zarówno małych jak i dużych obiektów rolniczych. Jeżeli gospodarstwo jest małe, to będzie najbardziej korzystne jest stosowanie MKZ usługi jako potrzebnych kilka razy w ciągu miesiąca. To wystarczy, aby dostać świeżą paszę dla własnych potrzeb jednostek rolniczych.

W przypadku, gdy poziom gospodarstwo można przypisać do połowy lub więcej, to musi zapewnić zwierząt gospodarskich i drobiu związek karmić się już 500-1000 ton miesięcznie. W takich okolicznościach nie ma potrzeby zakupu MKZ na własny użytek. Narzędzie to jest wygodne, ponieważ nie tylko produkuje gotowe do spożycia paszy, ale również posiada wszystkie niezbędne urządzenia techniczne, aby rozładować go bezpośrednio do zbiornika magazynowego. Pozwala to zaoszczędzić na wysyłce i przenoszenie paszy.

Co mówią użytkownicy tego sprzętu?

MKZ zostały z powodzeniem zastosowane w Białorusi i Rosji i mają wiele pozytywnych opinii ze strony konsumentów. Przywódcy gospodarskie powiedzieć, że jednostki te są łatwe w utrzymaniu, znacznie obniżyć koszty paszy, szybko odzyskane, popełnił duży margines bezpieczeństwa, pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości paszy i w czasie, gdy jest ona potrzebna. Ponadto konsumenci położyć nacisk na fakt, że zwierzęta są zawsze ze świeżych żywności więcej składników odżywczych i witamin, chorują mniejsza i lepiej nadwagi. W ten sposób zwiększa produktywność gospodarstwo, możliwe jest obniżenie kosztów produkcji i uczynić go kosztować konkurencyjny. Nie tylko. Jakość kruszywa jest tak doskonała, że dzisiaj można znaleźć ogromną liczbę rzeczywistych pozytywnych opinii, nawet z tymi, którzy nabyli mobilnego rozdrabniacza b / y.

Podsumowując, należy stwierdzić, że wprowadzenie sprawdzonych nowoczesnych technologii w rolnictwie w naszym kraju jest w stanie znacznie poprawić wydajność ekonomiczną naszego kraju i podnieść ten sektor do bezprecedensowego poziomu.