413 Shares 5174 views

Dzień Dziecka

Pierwszy Dzień Dziecka obchodzony był 60 lat temu. Chociaż ochrona praw, życia i zdrowia dzieci została uznana za jeden z priorytetów Organizacji Narodów Zjednoczonych. Do tej pory, to święto jest obchodzone co roku w ponad 30 krajach na całym świecie – dyskusje i wystąpienia o dobro i prawa dziecka, z różnego rodzaju zajęć dla dzieci i ich rodziców, różnych festiwalach i konkursach.


Naturalnie dnia świat dzieci jest wielkim powodem do świętowania, ale dodatkowo jest również okazją do refleksji. Pamiętaj, że trzeba przestrzegać i respektować prawa każdego dziecka – mały człowiek, dla którego dorośli powinni być odpowiedzialni.

Konieczne jest, aby pamiętać, dzieci, które są chronione przez least – dzieci niepełnosprawnych; dzieci – sierot; Dzieci, które doświadczyły przemocy; U dzieci z ciężkimi i rzadkich chorób; dzieci są zmuszane do pracy, zamiast się uczyć; zaniedbane i bezdomnych dzieci. Są zawsze z nami, w taki sam sposób jak nasze własne, chcesz trochę uwagi i opieki.

Szczególnie obchody Dnia Dziecka

Pomimo faktu, że Dzień Dziecka nie jest oficjalnym świętem, to od wielu lat regularnie obchodzone w wielu krajach na całym świecie. W tym czasie zorganizowano szereg atrakcji w parkach, na placach, instytucji edukacyjnych. Wielu rodziców w tym dniu znaleźć trochę czasu na coś pójść z dzieckiem do wypoczynku i zabawy, więc zadowolony dziecko. Dzień święto dzieci niż kiedykolwiek wesoły dziecięcy śmiech, uśmiechy, radości i zabawy.

I oczywiście, w tym dniu w parkach rozrywki i teatrów wyściełających najdłuższą kolejkę, w której szczęśliwe dzieci jedzą lody i zabawy.

Symbolika wakacje

Ciekawostką jest fakt, że Dzień Dziecka – święto, które jest nie tylko mnóstwo śmiechu i radości, ale także przez własną flagę. Zielona Flaga wskazuje wzrost, harmonię, świeżość, i płodność; kula – jest symbolem wspólnego domu dla każdego dziecka; i stylizowane sylwetki dzieci w różnych kolorach mówić o zrozumieniu i tolerancji.

Wakacje dla każdego dziecka

Pomimo faktu, że Dzień Dziecka charakteryzuje gwałtowny wzrost w powietrzu poczucie powszechnego świętowania, musimy pamiętać, że w naszym kraju istnieje ogromna liczba dzieci, które potrzebują ochrony i wsparcia. Niestety, nie wszystkie dzieci 1 czerwca jest uroczysty i radosny dzień.

Głupotą jest założyć, że to normalne i szczęśliwe dzieciństwo pozbawione tylko te dzieci, które żyją w „gorących punktów” lub krajów Trzeciego Świata. Ogromna liczba dzieci, które nie mogą znaleźć opiekę i zrozumienie, żyjących obok nas. Aby zrozumieć powagę i ból egzystencji, czasami wystarczy spojrzeć na ich twarze. I pamiętaj, że nawet najbardziej zwykły uśmiech czy słowo zachęty jest w stanie dać Ci w odpowiedzi na najlepszego wyglądu i najbardziej szczery uśmiech.

dzieci z Rosji

W naszym kraju istnieje ponad 35 milionów dzieci, jednak – naprawdę wielkie z nich tylko 12 procent. Według rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatnich 10 lat liczba dzieci cierpiących z powodu poważnych zaburzeń psychicznych wzrosła o 25 procent. Oznacza to częste niekontrolowane agresji, wandalizmu lub próbę samobójstwa. W Moskwie codziennie odbywa się kilka prób samobójstwa wśród nastolatków.

W naszym kraju ponad 750.000 sierot, z 95 procent z nich żyjących rodziców. Liczba sierot w kraju każdego roku wzrosły o 15 000 dzieci.

Zgodnie z MOI w naszym kraju na każde 100 nieletnich stanowiły 2 bezdomnych.

I, aby zakończyć cały obraz, należy pamiętać, że w naszym kraju co roku zabijają prawie 2000 tysięcy dzieci ze złego traktowania, a około 100 000 dzieci rocznie są wykorzystywane przez dorosłych …