326 Shares 8890 views

Pierścienie Claddagh to świetny prezent dla bliskiej osoby

Istnieje wiele sposobów pokazywania i udowadniania twoich uczuć dla innej osoby. I każdy chce to zrobić w specjalny sposób. Pierścienie Claddagh to idealny prezent dla bliskiej osoby lub po prostu przyjaciela, aby pokazać swoje uczucia. Taki prezent nie pozostawia obojętności.


Jakie są pierścienie Claddagh?

Ten pierścień pochodzi z Irlandii, a ludzie dają to na cześć miłości lub przyjaźni. Wygląda to tak: para dłoni ludzkich trzyma serce ozdobione małą koroną. Korona oznacza wierność, serce jest symbolem miłości, a ręce są przyjaźnią. Najczęściej pierścień Claddagh jest wykonany ze srebra lub złota. Na tym ornamentie jest grawerowanie: "Miłość. Lojalność. Przyjaźń ". Czasami motto jest napisane w języku irlandzkim. Nowożeńcy mogą dać sobie wzajemnie obrączki Claddagh, które dla życia będą symbolem ich wiecznej miłości. Według starożytnej tradycji ten ornament jest przekazywany do rodziny w linii kobiet: od matki do córki lub wnuczki od babci.

Sposoby noszenia pierścienia Cladda

Istnieje kilka tradycyjnych sposobów noszenia pierścieni Claddagh. Jeśli dana osoba nie znalazła jeszcze swojego jedynego duszy, wtedy nosi ozdobę po prawicy. A serce przedstawione na pierścieniu powinno być oddalone od siebie. A jeśli pierścień jest noszony na tej samej prawicy, ale obraz serca jest skierowany ku sobie (z czubkami palca), to jest oznaką, że właściciel tej dekoracji już ma ukochaną. Pierścienie Claddagh nazywają się pierścionkami zaręczynowymi, jeśli para zakochuje się, kładzie je na lewej ręce, obrazem serca dla siebie.

Po jakimś czasie wynaleziono inną metodę, jak nosić ten rodzaj dekoracji: pierścień jest umieszczony po lewej stronie, ale obraz symbolu miłości jest skierowany na palce. Pierścionki noszone są przez nowożeńców podczas uroczystości weselnych. Uważa się, że symbolicznie ich serca są rysowane do siebie.

Historia pierścienia Claddagh

Nazwano tę dekorację na cześć wioski Cladd, położonej w Irlandii. Jest legenda, według której w XVII wieku mieszkał w tym miasteczku młody człowiek Richard Joyce. Pewnego dnia pojechał do Indii. W Irlandii został zostawiony na cześć ukochanemu. Kochankowie wyjść za mąż, kiedy Richard wróci do domu. Ale po drodze przewyższał go nieszczęściem. Statek, który popłynął do Indii na pokładzie Joyce, został pojmany przez piratów. Chłopiec został schwytany i stał się niewolnikiem znanego jubilera. Richard był bardzo utalentowany i szybko dowiedział się od swojego pana. W końcu facet też stał się wykwalifikowanym biżuterią. Jego pan zaproponował, że zagra ślub z córką, ale młody człowiek odmówił, ponieważ bardzo lubił swoją dziewczynę, która przebywała w Irlandii. Richard stracił ukochanego i zrobił pierścień, który przedstawia serce z koroną, i trzyma się za ręce ludzkie.

W 1689 roku nastąpił cud. Wilhelm z Orange zawarł pakt z piratami, a wszyscy uwięzieni zostali uwolnieni. Młody jubiler wrócił do ojczyzny. Jego ukochany wciąż czekał na niego. Kiedy wyszli za mąż, Richard nadal pracował jako jubiler i ostatecznie stał się sławnym mistrzem.

W 1730 roku R. Joyce zamknął warsztat, a na chwilę zaprzestał produkcji pierścieni Cladd. Po całym pokoleniu pierścionki Claddagh zostały znowu wykonane przez George'a Robinsona, a za nim innych irlandzkich jubilerów. Ta dekoracja i dziś jest bardzo popularna, aby podążać za młodzieżą, zwłaszcza wśród kochanków.

Ciekawe informacje o pierścieniach Claddagh

Istnieje kilka interesujących faktów dotyczących tej dekoracji:

  1. Bardzo sławni byli właściciele pierścieni Claddagh. Właściciele tego pierścienia byli niektórzy władcy Anglii, Prince of Monaco Rainier III z żoną, Walt Disney, a także prezydent Ameryki, R. Reagan. Wśród obecnych właścicieli Pierścienia Claddagh znajdują się takie słynne aktorki jak Jennifer Aniston i Julia Roberts, a także wielu innych znanych osób.
  2. Znajduje się tu muzeum pierścieni Claddagh. Jest to najmniejsze muzeum z dużym sklepem z pamiątkami. Pierścień ten składa się z Richarda Joyce'a i George'a Robinsona. Unikatowym przykładem tego muzeum jest najmniejszy na świecie pierścień Claddagh: umieszczony na małym palcu małego palca.
  3. W kinie często wymieniane są pierścionki Claddagh. Ta ozdoba znajduje się w filmie "Irishman", a także w słynnej serii "Buffy the Vampire Slayer".

Pierścień Claddagh: cena

Ceny tej dekoracji są bardzo różne, ponieważ wahania pierścieni są zróżnicowane. Dekoracje mogą być wykonane ze złota lub srebra. W sercu pierścienia można włożyć dowolny kamień szlachetny na żądanie kupującego. Waga dekoracji również odgrywa rolę. Średnio srebrny pierścionek będzie kosztował od dwóch tysięcy rubli, a cena tej biżuterii ze złota ma cenę 15 tysięcy rubli.

Podsumowując wszystkie pisane, można zauważyć, że pierścień Claddagh jest idealnym prezentem dla bliskiej osoby lub prawdziwemu przyjacielowi. Ten prezent opisze Cię jako subtelną szczerą naturę, a odbiorca na pewno docenią Twój podmuch uczuć.