794 Shares 6327 views

Lek "Zirtek" spada: instrukcje użycia, postacie uwalniające, właściwości

W tym artykule, taki lek jak "Zirtek", krople będą brane pod uwagę. Instrukcje dotyczące ich stosowania, zaproponowane w tym artykule, nie są zaleceniem lekarza i są wyłącznie informacyjne i informacyjne. Czytelnicy nie powinni, na podstawie informacji zawartych w tej publikacji, zacząć używać leków. Samo leki są niedopuszczalne. Pacjent potrzebuje wstępnej konsultacji z lekarzem.


Co to jest Zirtek?

Najczęściej w aptekach jest forma uwolnienia "Zirtek" – krople. Instrukcje użytkowania, opublikowane przez producenta, zalecają stosowanie ich tylko w ściśle określonych przypadkach.

"Zirtek" jest dostępny w 10 ml fiolkach, a także w tabletkach (0,01 g). Tabletki są pokryte powłoką i sprzedawane są w 7 sztuk w jednym opakowaniu.

Efekt działania leku opiera się na hamowaniu receptorów histaminowych i zapobieganiu reakcjom alergicznym. Główną substancją czynną leku jest dichlorowodorek cetyryzyny. Ponadto zawiera substancję preparującą i pomocniczą. Stosowany jest lek "Zirtek", którego skład opisywano, biorąc pod uwagę wskazania i właściwości farmakologiczne.

Jest stosowany jako profilaktyka, a także stosowany w terapii skojarzonej na alergie, łagodzi i łagodzi świąd, zapobiega obrzękowi tkanek i skurczowi mięśni gładkich. Efekt jest osiągany w ciągu 20-60 minut po zażywaniu leku i trwa dłużej niż jeden dzień.

Metoda stosowania leków Zirtek

Krople instrukcji obsługi, zgłoszone przez producenta leku, nie zalecają podawania pacjentom w wieku poniżej 6 miesięcy. U dzieci w wieku od sześciu miesięcy dawka dzienna nie przekracza 2,5 mg na dobę w ciągu dnia. Dla dzieci 1-2 lata preparat podaje się w dawce 2,5 mg do dwóch razy w ciągu 24 godzin, od 2-6 lat dawkę zwiększa się do – 5 mg na dobę.

Dzieci powyżej 6 roku życia i dorosłych nie powinny przekraczać dziennej maksymalnej dawki większej niż 10 mg na dobę. Osoby cierpiące na niewydolność nerek powinny przyjmować nie więcej niż połowę podanej dawki dobowej.

Wskazania na dopuszczenie kropli "Zirtek"

Instrukcje dotyczące stosowania leku są zalecane w leczeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek, pokrzywki i innych reakcji alergicznych z wysypką na skórze i swędzeniu. Tabletki są również stosowane w leczeniu innych reakcji alergicznych.

Przeciwwskazania "Zirtek"

Lek "Zirtek" jest przeciwwskazany u kobiet ciężarnych i karmiących. W kroplach "Zirtek" nie dają dzieci do 6 miesięcy, a w tabletkach do 2 lat, z naruszeniem wątroby lub nerek nie może używać leku do 6 lat.

Ponadto nie należy przyjmować leku "Zirtek" z dużą wrażliwością na składniki tego leku.

Działania niepożądane przy stosowaniu leku Zirtek

  • Układ nerwowy: zaburzenia snu (senność i bezsenność), bóle głowy, zawroty głowy, myląca świadomość, zaburzenia koordynacji ruchów, widzenia, myślenia, skurcze, bóle i krwawienia w oku, szum w uszach, głuchota, lęki, depresja.
  • Układ pokarmowy: biegunka, hemoroidy, zaparcia, niestrawność, wymioty, pragnienie, zapalenie jamy ustnej, zmiany apetytu, smak może zniknąć, ból brzucha, zapalenie błony śluzowej żołądka, zwiększone tworzenie się gazu.
  • Układ sercowo-naczyniowy: niewydolność serca, palpitacje serca, migreny.
  • Układ oddechowy: krwawienie z nosa, zapalenie zatok, zapalenie gardła, kaszel, zwiększenie wydzielania oskrzeli, zakażenie górnych dróg oddechowych, skurcz oskrzeli.
  • Układ moczowo-płciowy: obrzęk, zapalenie pęcherza moczowego, problemy z oddawaniem moczu, zakażenia układu moczowego, krwawienie z przewodu pokarmowego u kobiet w okresie menstruacyjnym.
  • Skóra: pokrzywka, świąd, wrzody, zapalenie skóry, wyprysk, wysypka, wysypka w postaci pęcherzyków, nadmierne pocenie się, suchość i łuszcząca się skóra.

Możliwe także: osłabienie mięśni, ból pleców, zapalenie stawów, zwyrodnienie stawów, cukrzyca, odwodnienie, przyrost masy ciała, dreszcze, bóle gruczołów sutkowych, gorączka, złe samopoczucie. Lekarz poinformuje, jak długo można podjąć Zirtek.