718 Shares 8098 views

Jakie są procesy sutkowatego kości skroniowej. W niektórych przypadkach dokonał trepanacji wyrostka sutkowatego

Zapalenie wyrostka sutkowatego – choroba czynienia przez wiele osób. Ale nie każdy wie, że jest sutkowatego, i gdzie są. Jaka jest struktura tej części kości skroniowej? Jak niebezpieczne jest zapalenie tych struktur, a co może być spowodowane przez choroby? Są to pytania, wiele osób zainteresowanych.


Gdzie są procesy sutkowatego?

Sutkowatego jest w dolnej części kości w czasie. Jeśli mówimy o jego lokalizacji, to w dolnej i tylnej części głównej części czaszki.

Sam proces ma kształt stożka, którego podstawa znajduje się na granicy z obszarem wokół środkowego dołu czaszki. W górnej części grzbietu zwróconą w dół – nie są ustalone jakieś mięśnie, zwłaszcza mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy. Podstawa graniczy stałej powłoki stożek mózgu (dlatego zakaźne zapalenie części tak niebezpieczne, ponieważ patogeny mogą wnikać bezpośrednio do układu nerwowego).

Podskórnej tkanki, która obejmuje tę część kości czasowej są węzły limfatyczne i naczynia, w tętnicy i BTE Wiedeń. Oto gałęzie małych i dużych nerwów ucha.

Warto zauważyć, że sutkowatego może mieć różny kształt. Niektórzy ludzie są długie wąskie wypaczenia, inni – krótkie, ale z szeroką podstawą. Ta cecha anatomiczna dużej mierze zależy od dziedziczenia genetycznego.

Struktura wyrostka sutkowatego

Jak już wspomniano, ta część kości czasowego ma kształt stożka. We współczesnej anatomii postanowił przeznaczyć tak zwany trójkąt Shipo, który znajduje się w przedniej części procesu. Trójkąt tylny ograniczony sutkowatego muszelki, a jego przedni granica biegnie w tylnej części zewnętrznego przewodu słuchowego.

Wewnętrzna struktura procesu nieco podobny do porowatej gąbki, ponieważ istnieje wiele komórek wewnątrz pustych, które są niczym innym pneumatycznego wypustki błony bębenkowej. Liczba i wielkość tych komórek może być różny i zależy od charakterystyki wzrostu i rozwoju organizmu (na przykład zapalenie ucha w dzieciństwie, zostawia ślady na strukturze wyrostka sutkowatego).

W Shipo obszarze trójkąta jest największa komórka, zwany antrum lub jaskini. Struktura ta tworzy się w wyniku ścisłej współpracy z jamy bębenkowej i jest obecna w każdej z osób (w odróżnieniu od mniejszych komórek, których wysokość może się zmieniać).

rodzaje sutkowatego

Jak już wspomniano, kości wyrostka sutkowatego czasowy może mieć inną strukturę wewnętrzną. W pierwszym roku życia dziecka jest tworzenie antrum. Do trzech lat jest aktywnym procesem Pneumatyzacja tkanek wewnętrznych, któremu towarzyszy pojawienie się komórek pustych. Nawiasem mówiąc, proces ten trwa przez całe życie człowieka. W zależności od liczby i wielkości jam jest zwyczajem, aby wyróżnić kilka typów konstrukcji:

  • Pneumatyczne procesy sutkowatego charakteryzuje się powstawaniem dużych komórek, które wypełniają całą wewnętrzną część struktury kostnej.
  • Po wpisaniu wewnątrz procesu sklerotycznej praktycznie bez komórek.
  • W diploeticheskom wyrostka sutkowatego są małe komórki, które zawierają niewielką ilość szpiku kostnego.

Warto zauważyć, że większość lekarzy znaleźć ślady mieszanym powstawania ubytków w tej części kości skroniowej. Ponownie, wszystko zależy od cech genetycznych organizmu, tempa rozwoju, jak również obecności ran i choroby zapalne, w dzieciństwie i okresie dojrzewania.

Zapalenie wyrostka sutkowatego procesu i jego przyczyny

Chorób, w których stan zapalny tkanek wyrostka sutkowatego, zapalenie wyrostka sutkowatego nazywany przestrzegać. Najczęstszą przyczyną jest zakażenie drobnoustrojami chorobotwórczymi może wejść do tej części czaszki w różny sposób.

Najczęściej taka choroba rozwija się na tle zapalenia ucha. Zakażenie strzela wyrostka sutkowatego z czasowym kości bębenkowej wnęki lub słuchowego. W niektórych przypadkach stan zapalny rozwija się w bezpośrednim urazem czaszki w świątyni i ucha. Źródło zakażenia może być powiększenie węzłów chłonnych, znajdujące się w tym obszarze. Znacznie rzadziej wywołują choroby jest układową zakażenie krwi.

Główne objawy zapalenia

Kluczowe cechy wyrostka sutkowatego w dużej mierze zależy od nasilenia i stadium choroby. Na przykład, w celu rozróżnienia między zapalenie wyrostka sutkowatego procesie zwykłego zapalenia ucha środkowego jest bardzo trudne, w początkowych etapach.

Pacjenci skarżą się na ostry ból, strzelanie w uchu. Jest gorączka, zmęczenie i bóle mięśni, bóle głowy. Istnieje wydzielina z przewodu słuchowego.

W przypadku braku leczenia lub niedostatecznego leczenia (na przykład, zbyt szybkie antybiotyków terminacji otrzymującej) klinicznych zmian obrazu. Sutkowatego ucha stopniowo wypełnione ropą i pod ciśnieniem zniszczeniu przegrody kości pomiędzy komórkami. Skóra i tkanka podskórna od ucha puchnąć i redden, stają się twarde, gorące w dotyku. ból ucha staje się silniejsze, a z kanału słuchowego stać gęstą masę ropne.

Zapalenie wyrostka sutkowatego wnęk może rozprzestrzeniać się pod okostną – ropy nagromadzonych w warstwie podskórnej tkanki. Dość często, ropień pęka niezależnie, co powoduje, że skóra tworzy przetoki.

Jak niebezpieczne może to być choroba? Najczęstsze powikłania

Jak już wspomniano, jest to sutkowatego kości za uchem i graniczy z ważnych narządów. W związku z tym brak terminowego leczenia jest obarczona niebezpiecznymi konsekwencjami. Jeśli ostrość włamuje się do jamy ucha środkowego i wewnętrznego rozwija błędnika. Zapalenie ucha wewnętrznego towarzyszyć szumy uszne, utrata słuchu i narządu bilans uszkodzenie, które prowadzi do zaburzeń koordynacji ruchowej.

Sutkowatego granicy membrany stałych mózgu. Zakażenie może rozprzestrzeniać się do układu nerwowego, co prowadzi do rozwoju zapalenia opon mózgowych, zapalenie mózgu i czasami ropnie.

Penetracja jest niebezpieczne infekcje w naczyniach, które są odpowiedzialne za krążenia mózgowego – jest obarczona nie tylko z zapaleniem ścian naczyniowych, ale również powstawania skrzepliny, niedrożności tętnic, a nawet śmiertelne.

Powikłania mogą obejmować zapalenie wyrostka sutkowego i uszkodzenia nerwu twarzy. Po sutkowatego kości za uszami jest bardzo zbliżony do włókien nerwowych.

Jak leczyć zapalenie wyrostka sutkowatego?

Jak można zauważyć, zapalenie wyrostka sutkowatego – bardzo niebezpieczna choroba, więc odpowiednia terapia jest to absolutnie konieczne. Wszelkie próby zwłoki na siebie może pociągać za sobą masa niebezpiecznych powikłań.

Zwykle leczenie odbywa się w szpitalu, gdzie lekarz muszą stale monitorować stan pacjenta. Pacjenci przepisane antybiotyki dożylnie, aby pomóc w walce z infekcją bakteryjną. Ponadto, konieczne jest stworzenie warunków do swobodnego wycofania mas ropnych z przewodu słuchowego.

Gdy trzeba trepanacji wyrostka sutkowatego?

Niestety, leczenie zachowawcze jest skuteczne tylko w początkowych stadiach wyrostka sutkowatego. Jeśli ropa zaczęła gromadzić się w zagłębieniach dolnej części kości skroniowej, operacja jest konieczna. Trepanacja sutkowatego kości rozpoczyna się proces otwierania ściany. Następnie chirurg pomocą narzędzia czyści tkaniny z ropą, przetwarza je antyseptyczne i bakteriobójcze rozwiązań. Następnie ustawić specjalny system odprowadzania wody, co zapewnia łatwe i szybkie usuwanie osadów i miejscowe podawanie antybiotyków.