862 Shares 5859 views

Radziecki, rosyjskim i zagraniczne filmy Cinderella

Ten artykuł nie jest o twórczości słynnego francuskiego gawędziarza Sharlya Perro i jego wspaniałej opowieści o wiecznej miłości, oddania, ludzkiej dobroci i staranności. Ona nie zna barier językowych i wieku. Bajki „Kopciuszek” jest ponadczasowa. Jej wiodącym stacja telewizyjna sfilmowała świat, to poświęcić muzyce. Ona zainspirowała więcej niż jednego kompozytora do stworzenia najbardziej wspaniałą muzykę. Nie produkcja olśniewający Sergeya Prokofeva baletu w Teatrze Bolszoj? Ze ściśniętym sercem, słuchania grać Dzhoakkino Rossini, Evgeniya Shvartsa, opery D. Shteynbelta, N. Isoir, E. Wolf-Ferrari i Jules Massenet. Nie ma żadnych zbędnych słów, tylko muzyka, która odzwierciedla całą gamę ludzkich uczuć i aspiracji. Ta historia nie kończy, jest nieśmiertelna, jak wszystkie ludzkie wartości. Kilometry sfotografowane filmy uwiecznili ją w filmach fabularnych, animowanych i spektakli teatralnych. Filmy Kopciuszek równie interesujące zarówno dla dzieci jak i dorosłych.


„Kopciuszek” – film z naszego dzieciństwa

Każde pokolenie ma swój własny Kopciuszek, złych macochę i leniwe siostry. Są uosobieniem ich epoki. Kto nie zna czarno-biała wstążka „Kopciuszka” w 1947 roku? Z nieukrywaną radością obserwując zainteresowanie i jej dzieci są już trzy pokolenia. Dobrze więc, nie można się dziwić, gdy przyjdziesz do odwiedzenia dobrą wróżkę i tylko jedna fala magicznej różdżki zamienia cię w księżniczki, pantofle – w kapciach szklanych i dyni – w pozłacanej przewozu.

Pomysł stworzenia tego niezwykłego filmu należał do znanego reżysera teatralnego Nikołaj Pawłowicz Akimov. Przyjazny, kreatywny zespół (ze scenarzystą i reżyserem Evgeniem Shvartsem Nadzieja Koshevarova) byli w stanie stworzyć niezapomniane Picture Motion, w którym znajduje się miejsce i dobry humor i satyra niegodziwy. Miniaturowy Yanina Zheymo jak Kopciuszek, raz trafiając wyobraźnię dziecka, osadza go na zawsze. Co kobiecość, łatwość i łaska ona odegrała tę rolę. Prowokacyjne piosence „Be dzieci, którzy stają w kole …” uwielbiał śpiewać nasze matki i babki.

Jednak niewiele osób wie, że jego popularność zawdzięcza wykonawca – Lyubovi Cherninoy. Jak jaśniejąca jak jej macocha było przekonujące i wszystkie ulubione Faina Raniewska. Niepowtarzalny humor, ironia i wyrażenie catch uczynił ją bohaterką wyjątkowy. Kto nie pamięta jej sakramentalne zdanie: „Szkoda, królestwo nie jest wystarczająco, żeby mnie nigdzie wędrować”. nie może pomóc, ale wywołać uśmiech i ekscentryczny król Erast Garin, który za każdym razem gotowy iść do klasztoru, czy szczerego strony chłopca, którego słowa ( „Nie jestem magikiem, jestem tylko nauka”) może być naprawdę nazywa się rejs.

wersja kolor „Kopciuszek”

Najlepszym dowodem jest to legendarny fakt, że w 1967 roku film „Cinderella” (1947) została reaktywowana na „Mosfilm”. Aw 2009 roku na ekranach zewnątrz kolor wersji filmu stworzonego w studiach współpracy „Lenfilm-VIDEO”, firma „Makro” i American Legends studio filmowym.

Nostalgia za przeszłością

Filmy Kopciuszek staje się ulubionym miejscem w każdej rodzinie. W 1949 roku, firma Walt Disney Pictures tworzy piękne cartoon adaptację baśni Sharlya Perro – (. Angielski Cinderella) "Kopciuszek". Trwało to z sequeli pełnometrażowych: bajki "Kopciuszek 2: Dreams Come True" (1949, The Walt Disney Company) i "Kopciuszek 3: zły czar" (2002, The Walt Disney Company). Wyjątkowa animacja, kolorowe obrazy i ciekawe fabuła wykonane Te bajki najlepszych sprzedawców w świecie animacji.

Cartoon radzieckie kreskówki „Kopciuszek”, który powstał w pracowni „Soyuzmultfilm” w 1979 roku, stając się nową wersję tej wspaniałej historii. Ze szczególnym ciepłem i liryzmem przeniesiona do klasycznego ekranu Sharlya Perro Ivan Aksenchuk. Szczególnym miejscem jest podana w aranżacji muzycznej kreskówek. Doskonale zintegrowany z tkaniny narracji, muzyka wpływa na rdzeniu, podkreślając siłę uczuć i emocji.

Sny są wieczne, prawdziwym problemem

Wiele osób pamięta romantyczny film „Trzy orzechy dla Kopciuszka”. Premiera filmu odbyła się w dniu 1 listopada 1973 roku. Popularne rolka folii jest wynikiem pracy twórczej Czechosłowackiej studiu filmowym „Barrandov” i niemieckiego studia filmowego „Babelsberg”. Bajki „Trzy siostry” Bozheny Nemtsovoy była podstawą scenariusza. Unikalne piękno strzał w takich zamków jak Moritzburg (Niemcy), Lednice (Czechosłowacja) oraz malownicze położenie Szumawie.

Zastanawia się w tym filmie jest realizowane bez udziału dobra wróżka. Magia piwne stały się źródłem magii. Libuše šafránková w swoich 19 lat odegrała swoją pierwszą rolę – rolę Kopciuszka, zasłużenie wygrał krajową uznanie i miłość. Po wielu latach Libuse nadal zachowuje tytuł najlepszego globalnego filmowej księżniczki. Ale niezaprzeczalnym faktem, że Paweł Travnichek jak książę był w stanie zdobyć serca prawie wszystkich żeńskiej publiczności, tylko potwierdza ogrom amatorskim sympatii, słów, które nie mogą być wyrażone.

To opowieść zyskała popularność w wielu krajach europejskich. W Wigilię Bożego Narodzenia to tradycyjnie programów telewizyjnych w Niemczech, Czechach i Norwegii. Być może tak wysoka popularność opowieść leży w absolutnie banalnych rzeczy. Bo w głębi duszy każdy chce podzielić los Kopciuszka co najmniej na taśmie filmowej.

Emancypacja lub zadzwoń Czas

W 1998 roku ponownie zwrócił się do kina na obraz Kopciuszku. Na ekranach spośród amerykańskim filmie fantasy „Ever After”. To tylko w tym, swobodnie opowiadana bajka Sharlya Perro, Kopciuszek ewoluowały znacznie. „Śnij dalej. Bądź dobrej myśli. Escape „- to slogan filmu. Główny bohater, grany przez Dryu Berrimor, nie jest jak bezradni, biedną dziewczynę. Śmiały i odważny – że jest gotowy na wyzwanie nie tylko macochę, ale także los. Rozwój wydarzeń we Francji w XVI wieku, tak całkowicie niekonwencjonalny, aw niektórych przypadkach nawet śmiało brzmi akompaniament – radosny śpiew zespołu rockowego „Texas”. Debiutancki obraz miała miejsce w Ameryce, gdzie zostały zgromadzone prawie dwie trzecie całkowitej kasie. Krytycy nie zostawili teraz bez uwagi, nazywając jej prawdziwą historię feministyczną. Jednak widzowie łaskawie przyjął malarstwo, a później powieść podstawę fabuły który stał się film „Ever After”.

Życie bez miłości – to nie jest życie

Jakby w zgodzie te słowa skierowane Biben Cedron tworzy nowoczesny wizerunek Kopciuszku, który zagrał w roli Marcella Plunkett. TV film „Kopciuszek” po raz pierwszy ukazał się 1 stycznia 2000 roku w Wielkiej Brytanii, zasłużenie wygrał, według krytyków, tytuł najbardziej niepokojący i nowoczesnej wersji bajki.

Trudno zakwestionować faktu, że los nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Zapożyczając pomysł na filmie, wyreżyserowanym przez Gavina Millar oferuje własne, nowe i niecodzienne wersję losów Kopciuszku. Działka została zapożyczona z powieści Gregori Magvayra „Kopciuszku. Wersji starszej siostry” I to pisarz, jego odmienne podejście do opowieść o historii programu dla dzieci dla czytelników dorosłych, oryginalność nie musi pożyczać. Tutaj oraz w opowiadaniu „Kopciuszek: Wersja starsza siostra”, główny bohater Clara spadkobierczyni ojca zamienia się w Kopciuszka. Nie bez magii, oczywiście. I jej nowy siostra złych zavistnits przekształcony jej najlepszych przyjaciół.

Spójrz na siebie, jesteś silniejsza niż myślisz

Prapremiera British-American komedii romantycznej „Ella zaklęta” odbyła się 9 kwietnia 2004. Cudowny bajka dla dorosłych dyrektora Tommy O'Havera odnosi się głównie do gatunku fantasy. Więc nie zdziw się przez tajemniczy świat głównego bohatera i jego tajemniczych mieszkańców: wróżki, gigantów, trolli i elfów, ogrów i gigantów, dobroduszny i złoczyńców. Dziewczynka z powodu zaklęcia posłuszeństwa staje się właścicielem dar, który, niestety, okazało się przeciwko niej. Patrząc przez filmie „Ella zaklęta”, można się zastanawiać, i wszystko jesteśmy w stanie poradzić sobie w tym życiu, a nawet z samym sobą.

Jasne i żywe krajobrazy, nietypowe dla tego gatunku muzyki przyrodzonej humoru bohaterów stworzyć specjalną, niepowtarzalną atmosferę pozytywności i magii. A teraz jesteś gotowy do śpiewania wraz z Ella wesołej piosenki Somebody To Love.

Gdzie jest prawda, a gdzie – fikcja?

Opowieść o dziewczynce, która wierzy w bajki i księcia. Jedyną różnicą jest to, że marzy o szczęściu siedzi w garażu, gdzie przygotowania do nalotu potężnych SUV. „Kopciuszek 4×4. Wszystko zaczyna się od pragnienia … „- film, który miał swoją premierę w 2008 roku w Rosji. A pomysł z tym naprawdę dobry i jasny baśni przez Aleksandru Barshaku i Jurij Morozow.

„Kopciuszek” w interpretacji Uve Yansona

Niech to brzmi trochę sentymentalny, ale folie Kopciuszek dla różnych zewnętrznych głównych obrazów znaków ukryć stałą bogactwo ludzkiej duszy, piękno i szczerości uczuć.

Niemiecki reżyser Uwe Janson zaproponował swoją wersję opowieści dla całej rodziny, jak najbardziej zbliżone do jego pierwotnej wersji baśni braci Grimm. Film „Kopciuszek” w 2011 roku, którego światowa premiera odbyła się w dniu 25 grudnia okazało się bardzo ładne i jasne: jest miejscem miłości, sprawiedliwości, odwagi i honoru. Nigdy nie odwet, nawet pokonanego wroga – to jest główny odwołanie od tej nowoczesnej baśni ze szczęśliwym zakończeniem. „Kopciuszek” film (2011), otrzymał uznanie publiczności i krytyków.

Wersja reżyser Siergiej Girgelya

W 2012 roku reżyser Siergiej Girgel przedstawił swoją wersję historii o biednej dziewczynie, pasierbicy, Wicked macochy i pięknej narzeczonego – „Hotel dla Kopciuszka” melodramat Można by nazwać tę historię bajki, ale w życiu zawsze jest miejsce na coś niezwykłego, magicznego, nietrywialne. I niech będzie to wydawać nierealne, ale książę nadal. Oni po prostu muszą być w stanie uczyć się na tysiąc, milion. „Hotel dla Kopciuszka” – ulubiony film wiele płci pięknej.

Stare i nowe zakręty historii

12 lutego 2015 na festiwalu w Berlinie pokazano kolejną filmową adaptację nieśmiertelnej bajki „Kopciuszek” studio produkcji The Walt Disney Company. W dużej mierze powtórzenie fabułę bajki Sharlya Perro, autorzy byli w stanie dać fabuły filmu „Cinderella” (2015), rodzaj wyjątkowości i oryginalności. Chwilę później konstelacja genialnych aktorów nie pozostawi nikogo obojętnym na tej nowej interpretacji starej opowieści o miłości. „Cinderella” (2015), nie pozostawia pierwszą pozycję w rankingach najlepszych filmów.

Konkludując

Co kryje w powodzenie takiej bezpretensjonalnej opowieści? Nie jest tajemnicą, że w oparciu o historię Kopciuszka Sharl Perro umieścić opowieść ludowa, w którym dana osoba, nie mając nic, ale we śnie, w pewnym momencie bierze wszystko. Ta historia raczej nie mieli prawa do sukcesu. Ale nie jest to prosta opowieść, ale do pewnego momentu realistyczny, wiarygodny, a na ile historia społeczna. Należy pamiętać, że ze duża część prawdziwości Sharl Perro opisuje sposób życia: Kopciuszek miał do czyszczenia schodów i otarcia parkietem, arkusze żelaza i obroże skrobi siostrami. Jak umiejętnie trzyma położenie granicy między Kopciuszek i jej sióstr.

Widz jest przepojony współczucia i sympatii dla ubogiego step-córki, bierze historia jest absolutnie prawdziwe, zapominając o jego bajecznym pochodzenia. I w pewnym poziomie podświadomości, wierzymy w wyglądzie wróżek i jego cuda, nawet jeśli krótkoterminowa. Mamy już zauważyć, gdzie rzeczywistość i fantazja zakończył się zaczęło. A może po prostu nie chcą porzucić swoje marzenia. Ale dobre i wnikliwe gawędziarz ostrzegł, że jego czytelników widzi „ludzi z dobrym smakiem i na tyle spostrzegawczy, aby zrozumieć, że te opowieści były pisane dla zabawy, a ich treść nie jest zbyt głęboka.” Jeszcze nie przegap okazji, aby marzyć, bo „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.”

Filmy Kopciuszek prawdziwie legendarna. Powinni zobaczyć każdy, aby znaleźć się w świecie baśni, a nawet na chwilę, by wierzyć w cuda. Ciesz oglądania!