530 Shares 7388 views

Gałka muszkatołowa. Korzyści i szkodzi znanego przyprawy

Na Wschodzie, to drzewo jest bardzo cenione. Właściwie nie samo drzewo, a jego owoce – gałka muszkatołowa nut. Korzyści i szkody orzechów znanych starożytnych ludów jest bardzo dobre, zwłaszcza Sumerowie, jak on służył im jako aromatyczną przyprawę do 5 tysięcy lat temu. Nie tylko niektóre z przypraw może pochwalić się taką ciekawą przeszłość i bogatej historii. Dzisiaj, gałka muszkatołowa jest używany nie tylko w kuchni, ale również w perfumach oraz w medycynie ludowej. Gałka muszkatołowa drzewo jest dość wysoka – od 9 do 12 m, średnio żyje do 120 lat, jednak tylko połowa z owoców swojego życia. Owocem drzewa ma średnicę od 6 do 9 cm, a jego potomstwo jest gałka, który ma wielkość rzędu wielkości mniejszej – 1,2 cm roczna zbiór jednego drzewa ma około 10000 nakrętki ..


Korzystanie z gałką muszkatołową. struktura

Ceniona gałkę do przydatnych substancji obecnych w kompozycji, powodując ich właściwości lecznicze. Nakrętka ilości kalorii, zawiera dużo białka, około 3% olejków eterycznych (eugenol linaloolu), około 40% oleju tłuszczowego, 20% skrobi, pigmentu i pektyny. Gałka jest bogaty w pierwiastków śladowych, takich jak fosfor, żelazo, wapń, magnez. Posiada również witaminy A i witaminy z grupy B.

Gałka muszkatołowa. Korzyści i szkody

Gałka muszkatołowa – rodzaj „miecz obosieczny”. Nadmierne korzystanie z tej przyprawy jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do śmierci (2 przypadki zatrucia nakrętki zapisany w historii medycznej)! Nakrętka zawiera substancje narkotyczne elimitsin znany halucynogen. Jeść więcej niż 3 jąder orzechów jest niepożądany, a jako przyprawa jest wystarczająca, aby dodać go do czubka noża – nadmiar prowadzi do zaburzeń rytmu serca i ciśnienie śródczaszkowe przepięcia.

Gałka muszkatołowa. Korzyści i szkody przypraw w kuchni

Spice wyróżnia się niesamowitym aromatem! Podczas wdychania zapach gałki muszkatołowej produkuje hormonu szczęścia serotoniny, a więc nie tylko sprawi, że jedzenie smaczniejsze, ale głowa do góry! Mieszkańcy Europy, zwłaszcza w Holandii, to jest powszechnie stosowana przyprawa, dodając go do prawie wszystkich potraw. Gałka muszkatołowa przyprawa mięso, ryby, różne sosy, z wyjątkiem makaronów i grzybami, z którym nakrętka nie pasuje do wszystkich. Najlepiej jest przyprawą sprawdził się w słodycze (ciasta i inne wypieki), napoje (kakao, kawa, grzane wino, herbata). Dzieci dla zdrowego snu, a także każdy dorosły w celu złagodzenia napięcia odpowiedniego mleko napój z imbiru, miodu, cynamonu i gałki muszkatołowej. Ten koktajl będzie miało korzystny wpływ na cały organizm i uspokoić układ nerwowy.

Gałka muszkatołowa w medycynie

Dla racjonalnego wykorzystania gałki muszkatołowej przyniesie znaczne korzyści dla organizmu. Na jego właściwości lecznicze, nie jest gorsza od imbiru i innych cennych przypraw. Gałka muszkatołowa „opłaty” Ciało nową energią i pozytywną energię, wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia funkcjonowanie mięśnia sercowego, korzystny wpływ na układ nerwowy (pomaga się zrelaksować i nastrój). Istnieje pozytywny wpływ na przyprawy układu rozrodczego zarówno mężczyzn jak i kobiet. Różne Nalewki i dania przyprawione gałką muszkatołową, pomóc z przeziębieniem, ale także zwiększają odporność organizmu. Orzech doskonale ciepły zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, więc uzdrowienie maść na podstawie gałki muszkatołowej pomagają uporać się z reumatyzmu, osteochondroza. Stymuluje pracę jelit, zwiększa apetyt, oczyszcza wątrobę eliminuje wzdęcia, pobudza krążenie krwi, ma doskonały efekt ocieplenia. Poprawia pamięć, zapobiega rozwojowi nowotworów, pomaga w gruźlicy, jest stosowany jako środek znieczulający i szampony zawierające gałkę muszkatołową, wzmacnia korzenie włosów, dzięki czemu błyszczące i zdrowe.

Ci, którzy oglądają ich zdrowia, będą bardzo przydatne gałka muszkatołowa. Korzyści i szkód z tej przyprawy jest już wam znane, należy uważać, aby nie przesadzić. I dbać o swoje zdrowie!