613 Shares 2439 views

Allen James i jego książka "Jak człowiek myśli"

Allen James jest znanym pisarzem i psychologiem. Jego książki były bardzo popularne od wielu lat. Allen James jest autorem takich tekstów: "Wznosi się ponad próżność", "Osiem filarów dobrobytu" "Zostań pełnym mistrzem umysłu". Jego książka "Jak człowiek myśli" jest najbardziej znany. Został opublikowany w 1902 r. I nadal jest dość potrzebny. W swoim tekście autor wyobrażał sobie sposób myślenia prowadzący do sukcesu. James Allen nalega w każdy sposób, że człowiek jest mistrzem swojego życia. Tylko wtedy, gdy bierzemy odpowiedzialność za to, co się dzieje, otaczająca nas rzeczywistość zaczyna stopniowo się zmieniać.


Jego książka jest bardzo popularna wśród ludzi, którzy czują potrzebę myślenia, analizy, prac nad ich wadami. Ten, kto ma ten pozytywny tekst w swoich dłoniach, nie może już pozostać taki sam. Zmiany zaczynają się koniecznie: niektóre są szybsze, inne są wolniejsze.

Myślenie i charakter

Te dwie rzeczy są bezpośrednio związane. To, co myślimy, stanowi zwyczajny sposób myślenia. Postać polega na zwyczaju działania w określony sposób w podobnych sytuacjach. Natura ludzka jest zbiorem tych myśli i uczuć, które ciągle do niego dochodzą i są doświadczane przez umysł. Allen James w swojej książce odkrywa związek pomiędzy nastrojem i cechami osobowości. Tak więc osoba niezdecydowana i nieśmiała często cierpi z powodu podejrzeń i lęku. Osobista osobowość nie pozwoli innym złamać nastroju w żadnych okolicznościach i okolicznościach. Będzie starała się uniknąć sytuacji niepewności, agonując oczekiwania. Człowiek tworzy i niszczy samego siebie.

Pod wieloma względami, czy uda nam się, czy nie, wewnętrzny rdzeń wpływa. Jeśli jest silny, dochodzi do wzrostu dobrobytu. W przypadku postępującej jasnej samo-wątpliwości, poczucie własnej wartości gwałtownie spada, a zatem osiągnięcia pozostaną wiele do życzenia.

Wpływ myślenia na okoliczności

Wszystko, co się nam dzieje, jest zrobione z jakiegokolwiek powodu. Psychologowie odkryli, że myśl jest istotna. To, co dzieje się nieoczekiwanie i nieprzewidywalnie jest wstępnie zaprogramowane przez nasz mózg. W zależności od tego, które wibracje (pozytywne lub negatywne) wprowadzamy do wszechświata, otrzymamy odpowiedni wynik. Na przykład, jeśli człowiek jest stale chory, a następnie gdzieś głęboko w sobie, uruchomił ogromny program samodestrukcji.

Okazuje się, że szczęśliwi ludzie cierpią na pewne dolegliwości znacznie rzadziej, nawet w okresowych zaostrzeniach. To wszystko zależy od tego, jak się myśli. James Allen podkreśla, że aby znaleźć spokój, trzeba pracować nad sobą, a nie starać się naprawiać sytuacji, które nie lubisz.

Myśl i osiągnięcia

Niezależnie od tego, jakie cele wyznaczyliśmy sobie, nie będą działać w pełni, dopóki nie uwierzymy, że zasługujemy na to, czego chcemy. Rzadka osoba dzisiaj jest tak pewna siebie, że może poruszać się bez przeszkód w kierunku ukrytego celu. Większość z nas czuje własną niewypłacalność w tej czy sferze życia i chce wiele zmienić. Allen James pokazuje, jak silnie odnosić się do siebie wiarą w sukces i celowe działania. Bez odpowiedniej postawy nigdy nie osiągasz pożądanego poziomu zarobków. Aby osiągnąć dobrobyt finansowy, musisz przejąć kontrolę nad swoimi działaniami.

James Allen. Recenzje

Ludzie, którzy już przeczytali tę książkę, często zauważają, że pomagali im decydować w życiu. Po przeczytaniu tej pracy mogli skupić się na głównej rzeczy i odrzucić drugorzędne. Opinie o tekście były czysto pozytywne. Książka ma charakter psychologiczny i ma unikalne cechy, które pozwalają odróżnić ją od milionów innych. Warto czytać każdemu, kto dąży do osobistego wzrostu i samodoskonalenia.

W ten sposób James Allen stworzył prawdziwe arcydzieło, które jest użyteczne nie tylko za jego cenne pomysły, ale także na pozytywne nastawienie. Czytanie tej książki, jakbyś sięgnął magicznego źródła.