469 Shares 6189 views

rower Optymalne ciśnienie w oponach

Jakość i rodzaj opon wpływa na wybiegu (nakatistost) rower. Na materiale nakatistost dotyka ściany boczne opony, bieżnika, jak również ciśnienie.

Każdy rowerzysta wie, że nie może się obejść bez pompy. Pompować opony muszą być stale. Ciśnienie w oponach rowerowych jest stracone, nie tylko podczas jazdy, ale także w czasie, gdy stał na parkingu (nie tak szybko).

Co decyduje o rower ciśnienia w oponach? Po pierwsze, na jakość jazdy. Na delikatnie napompowane opony łatwiejsze do przezwyciężenia nierówności jezdni, z bardzo zawyżone – rower jedzie szybciej. Po drugie, ciśnienie wpływa na to jak długo będzie męczyć, prawda przebija. Jeśli prędkości i jazdy na komfort – to kwestia gustu, integralność gumy powinny być załatwione. To nawet nie byłby przebita opona naprawiona. W niektórych przypadkach, gdy ciśnienie w oponach rowerowych wybrany nieprawidłowo, może nie tylko uszkodzić, ale także do uszkodzenia kół i silnych obrażeń rowerzysta.

Najprostszym sposobem, jeśli masz zwykły pieszy rower. Ciśnienie w oponach od modeli sportowych muszą być starannie kontrolowane, zwłaszcza podczas gwałtownego stylu jazdy i na trudnych torach. Dla tych, którzy wolą jeździć na utwardzonej drogi lub torów wiejskich na tyle, aby skupić się na etykietowania opon. Producent zadbał o z góry i płatne na bocznej powierzchni napisów na ile ciśnienie powinno być w koła roweru. Zwykle jest to pokazane na psi bar (tłumaczone przez następujący wzór :. 1 MPa = 6895 * kPa, 100 kPa, przypomnieć, że około 1 kg / cm ^ 2 ~ 1 bar) 1 stronicowania miesięczne opony traci do 15 psi.

W rowerze rekreacyjnym ciśnienie opony może zmieniać się od 1,5 do 4,5 barów, które mogą być identyfikowane przez znakowanie. Górna granica jest korzystne dla tych, którzy jeżdżą na równym podłożu firma, niższe – dla tych, którzy są bardziej popularne kamienie, kałuże i trawy.

Jakie ciśnienie opony powinny mieć rower? Poniżej znajduje zalecany do samochodów sportowych:

typ trasy Maksymalna bar
drewno 3.5
miasto poluslik 5
rura szosa 7

Ciśnienie w tylnym kole, aby być nieco większa niż na przodzie. Dla jeźdźca figury znacznie waga powinna być zmniejszona, a dziecko odpowiednio zwiększona.

Do pomiaru wymagany wskaźnik. Teraz dużo roweru Pompy zamontowane z tego urządzenia na raz, ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że mały kwadrat miernik często daje większą dokładność. Gdy jest krytyczna, to lepiej kupić przyrządu pomiarowego oddzielnie. A właściciele opony z zaworem samochodowym można podkręcić i zmierzyć ciśnienie w nich na stacji benzynowej.

Doświadczony rowerzysta może określić ciśnienie w oponach bez pomocy narzędzi. Konieczne jest, aby uchwycić oponę ręcznie i nacisnąć na kamerę z kciukiem. Prawidłowo dobrane ciśnienie będzie czuć jakby wycisnąć dojrzałe arbuzy.

Ale w akceptowalnym zakresie, można pompować koła jako wygodny do was na przejażdżkę.

Tak, wiele osób woli rower ciśnienia w oponach było więcej. Po tym wszystkim, jest to wygodne w transporcie. Ale dla początkujących, a wręcz przeciwnie, zaleca się, aby zmniejszyć ciśnienie. A jeśli chcesz koło służył jak najdłużej, wybierz optymalny (średni) lub wartość równą 3 bar lub 45 psi.