260 Shares 3881 views

Mogę pozbyć się syndromu tętnicy kręgowej?

Syndrome tętnicy kręgowej jest objaw, który występuje w wyniku ściskania tętnic kręgowych i bezpośrednio współczulnego splotu, który otacza i. W tej chwili ten rodzaj problemu w populacji światowej jest bardzo powszechne. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób leczenie zespołu tętnicy kręgowej, aby zidentyfikować czynniki, które wpływają na jego wystąpienie, a także zwrócić uwagę na główne objawy. Ogólnie rzecz biorąc, możemy zauważyć, że obecnie istnieje wiele sposobów leczenia tej choroby.

Zespół tętnicy kręgowej. przyczyny

Wśród nich są:

  • atypowe rozładowania najbardziej kręgowego z tętnicy podobojczykowej;
  • różne procesy zapalne;
  • zaburzenia zwyrodnieniowe-dystroficzne bezpośrednio w kręgosłupie szyjnym (na przykład, stwardnienie przepukliny osteochondroza, kostne, itp …);
  • Anomalie w strukturze stawów.

głównymi objawami

Zanim przejdę do kwestii, w jaki sposób leczenie tętnicy kręgowej, spojrzeć na głównych czynników, które sygnalizują problem. Zatem pacjenci skarżą się najpierw dość silne i regularne bóle głowy, i taki ból zintensyfikowane podczas chodzenia lub nagła zmiana pozycji ciała. Ponadto, zaburzenia widzenia – jest inny objaw, który sygnalizuje obecność objawu tętnic kręgowych. Na przykład, niektórzy uważają regularne zasłonę przed oczami lub dyskomfort w samym gałek ocznych. W obecności towarzyszących patologii serca (nadciśnienie, niedokrwienie mózgu, i tak dalej. D.) pacjenci często skarżą się problemów sercowych. Ten dyskomfort w okolicy klatki piersiowej, i epizody nagłego wzrostu ciśnienia.

Zespół tętnicy kręgowej. diagnostyka

Kiedy wszystkie z powyższych objawów pacjent jest zalecane bez kontaktu opóźnienie kogoś o pomoc. Lekarze z kolei powinno być wymagane w celu sprawdzenia stanu zdrowia przypisując szereg niezbędnych badań, a dopiero potem przepisać odpowiednie leczenie. Należy zwrócić uwagę, że leczenie zespołu tętnic kręgowych jest całkowicie zależne od przyczyny, które spowodowało. Jeśli podejrzewasz naruszenie krążenia mózgu pacjenta zwykle pilnie hospitalizowany.

Leczenie zespołu tętnicy kręgowej

Najczęściej eksperci przepisać praktycznie stałe noszenie środka zapobiegawczego specjalny gorset ortopedyczny (inaczej nazywana jest kołnierz Schantz). Dzięki niemu, obciążenie kręgosłupa szyjnego jest znacznie zmniejszona. Ponadto doskonałym rozwiązaniem uważane rehabilitacyjny (elektroforeza, fonoforeza, magnes i inne środki). W niektórych przypadkach, pacjent sprawia szczególne korzystanie z lekarzem i poprawiające zdrowie. Jednak ćwiczenia powinny być wybierane wyłącznie przez wykwalifikowanego technika (nie ich własnym). Bądź zdrowy!