737 Shares 2128 views

Przegląd zasięg samochodu Ford GT

Lineup Ford Gt uruchomiony na przenośniku jest jeszcze w dalekich 60-tych ubiegłego wieku, kiedy firma zdecydowała się szereg zaawansowanych technologicznie samochodów wyścigowych. Jest całkiem możliwe, bo po kilku latach, samochody tego modelu zajęło więcej niż jedną nagrodę w znanych i prestiżowych zawodów rajdowych.


Pierwszy GT samochody były wyposażone w silniki 4,7-litrowe (wystarczająco silny w tym czasie), a w 1966 roku (2 lata po rozpoczęciu cyklu) w samochodzie siedem litrów wprowadziła „Bestia”. Pierworodny otrzymał nazwę Ford GT40, postać która wskazywała wysokość samochodów – 40 cale lub 1,2 metra. Wkrótce rozpoczęła produkcję jakiś zmutowany (zwykle zmieniła moc silnika), ale sama koncepcja samochodu. W latach Ford Jeet zgromadził ogromną armię kierowców i sprzedawane imponującą krążenie. Ale sukces w tej dziedzinie firmy nie powiodło się. Była związana z przygotowaniami do produkcji modelu Ford GT 70, który jest ze względu na konflikty wewnętrzne spółki i nie może wydawać się do masowej publiczności.

W 1994 roku Ford świętuje 30. rocznicę czasu uwalniania GT 40. To wtedy postanowiła opracować zupełnie nowy GT 90, który wyszedł rok później. Funkcje auto i teraz uważane za imponujące. Nowy Jeet miał 6-litrowy silnik 720-konny, który „wziął setkę” dla marnych 3,1 sekundy. Prędkość maksymalna to 378 kilometrów na godzinę. Nie ma jednak jedną wadę, która, niestety, pokrywa wszystkie zalety samochodu: GT 90 nie weszła na rynek, pozostając prototypu.

W roku 2002, kiedy popularność już zaczęła się zapadać, firmę wprowadzone na Detroit Motor Show nowy model, który był podobny do legendarnego GT 40. Chociaż pozornie nie różni się od oryginału (nie było tylko trochę wyższy i szerszy) i opcjonalny zestaw mocy silnika zostały zmodyfikowane. Model ten, który nazwał GT 43, stał się najbardziej popularny w serii. Produkcja i sprzedaż została zakończona w 2007 roku.

Równolegle z poprzednich serii samochodów, Ford rozpoczął również produkcję zaawansowanych technologicznie więcej maszyn Mustang , które zyskały nazwę Shelby GT. Jednakże tego modelu krótki – od 1964 do 1970, od którego produkcja zawieszono. Z nowym zespołem i wytrzymałości Ford wypuszcza nową generację Shelby Mustang w 2006 roku. Dziś samochód zaprezentowano w 2 wersjach: Forda GT 500 i 350. Ostateczna wersja była Shelby GT 500 w 2013 roku, który teraz opisać bardziej szczegółowo.

W tym czasie firmie udało się stworzyć prawdziwie imponujący samochód. Pod maską stali koń 4 koła umieszczony 5,8-litrowy silnik 662 koni mechanicznych, zdolnego rozwój prędkości 325 km / h. Ten sam silnik jest słusznie uznawana za najmocniejszy z serii kiedykolwiek produkowanych w Ameryce Północnej. W porównaniu do swojego poprzednika została znacznie wzmocniona transmisji, który jest reprezentowany przez sześć skrzynią biegów. Zużycie paliwa w tej klasie pojazdu jest bardzo zadowolony: 15 litrów na 100 km dla wycieczek miejskich i 9 l / 100 km na autostradzie. wyposażenie wnętrz, jak poprzednio, pozostaje na wysokim poziomie, co podkreśla amerykański urok i ekstrawagancji. Po wyjściu z samochodu stało się strasznie popularne wśród kierowców, co pozwala na znaczne ilości sprzedaży.