879 Shares 3136 views

Cyfrowy odbiornik satelitarny HD GS-8306: podręcznik, przegląd modelu i opinii

Tunel satelitarny GS 8306 pojawił się latem 2012 roku, stając się jednym z najbardziej kompaktowych urządzeń "Tricolour TV". Model pozwala oglądać pakiet wysokiej rozdzielczości kanałów telewizyjnych "Maximum HD".


Wygląd

Brak obrazu cyfrowego, co zmniejsza zużycie energii przez odbiornik. Źródło zasilania wyjęte z obudowy obniżało temperaturę ogrzewania urządzenia, co według użytkowników wydłużało okres eksploatacji. Usterka zasilacza jest główną przyczyną awarii tunerów satelitarnych, a teraz, jeśli to konieczne, można ją łatwo wymienić na inne.

Tuner "Tricolor" GS 8306 jest produkowany w srebrnej obudowie metalowej o małym rozmiarze. Części boczne górnej pokrywy są zaokrąglone, co zmniejsza wizualnie wysokość odbiornika i nadaje mu nowoczesny wygląd. Górny, podwozie i tylny panel są wykonane z metalu, a panel przedni wykonany jest z tworzywa sztucznego. Nad i poniżej znajdują się otwory wentylacyjne. Panel czołowy jest pomijany przy użyciu co najmniej przycisków sterujących. Zawiera przycisk do przełączania trybu pracy, kanałów i regulacji głośności.

Wskaźnik trybu jest połączony z podświetleniem przycisku gotowości. Jego kolor biały i niebieski, według użytkowników, jest słabo widoczny na tle przedniego panelu. Z boku obudowy znajduje się gniazdo karty dostępu warunkowego.

Tylny panel zawiera:

 • Złącza wejściowe i wyjściowe antenowe LNB IN i LNB OUT;
 • Złożony sygnał wyjściowy kompozytowego sygnału wideo RCA;
 • Wyjścia RCA prawego i lewego kanału audio;
 • Port USB;
 • Złącze HDMI;
 • Złącze do zasilania 12 V.

Napełnianie

Procesor centralny Neotion NP6 + jest przeznaczony dla niedrogich urządzeń standardu MPEG 4 (SD) i HD (High Definition) i obsługuje bezpieczną technologię wymiany danych. Układ nie wymaga dodatkowego grzejnika, ponieważ jego ogrzewanie nie przekracza 45 ° C. Płyta systemowa odbiornika zawiera dwa 512 MB pamięci DDR2. ROM – w oparciu o pamięć flash o pojemności 16 MB. Szybkość transmisji danych wynosi do 35 Mb / s. Jest to chipowa pamięć EEprom 24C08RP o pojemności 8 KB, służąca do przechowywania ważnych parametrów systemu. Na ścieżce odbiorczej prezentowanego odbiornika wykorzystywany jest moduł DVB-S / S2 tunera Serit SP2230 MVb. Sekcja wejściowa jednostki wykorzystuje technologię Montage Technology M88TS2022. Demodulator zbudowany jest na chipie Montage Technology M88DS3103.

Charakterystyczne cechy tunera:

 • Wyjście RF Loop;
 • Tryb automatyczny do określania parametrów nadawania;
 • Funkcje niewidomego wyszukiwania i trybu uśpienia.

Kontroler interfejsu HDMI jest implementowany na układzie Analog Device ADV7520, który obsługuje format wideo HDTV z wbudowanym modułem szyfrowania HDCP. Czytnik kart umieszczony jest na osobnej płycie i posiada dodatkowe plastikowe prowadnice.

Zasilanie LNB jest kontrolowane przez kontroler Allegro A8293, który generuje do 8 poziomów napięcia przy częstotliwości 22 kHz i monitoruje zużycie obciążenia.

Regulator jest sterowany za pomocą magistrali I2C. Karta posiada gniazdo do podłączenia gniazda kart SD i wyświetlacza panelu przedniego zarezerwowanego dla następujących modeli odbiorników. Odbiornik zasilany jest zasilaczem 12V DC i prądem 2A. Ponadto na karcie znajduje się bezpiecznik 2A.

Zawartość opakowania

Pilot GS 8306 jest taki sam jak inne tunery satelitarne "Tricolour TV". Według użytkowników jest to łatwe i wygodne, ponieważ przyciski sterujące są wyśrodkowane w centrum. Są przyciski służące do wywoływania informacji i innych funkcji dostawcy: "Poczta telewizyjna", "Czat telewizyjny", "Zamów film". "Sygnał wejściowy" służy do przełączania sygnału między interfejsami HDMI i CVBS. Podają pilota 2 bateriami AAA.

Zestaw zawiera również broszurę "Tricolour TV" i instrukcję obsługi.

Łączność

Aby wskazać tryb pracy GS 8306, użyto podświetlenia, które jest tworzone przez 2 diody LED. Tryb wskaźnika jest określony przez sekwencję ich aktywacji. Tryby te są następujące:

 • Brak blasku – tuner jest wyłączony. Jednak odbiornik ma tryb czuwania, w którym nie ma wskazania. Wejście i wyjście odbywa się za pomocą przycisku Standby.
 • Ciągły blask – odbiornik jest ładowany po włączeniu lub wyłączeniu trybu czuwania. Jeśli GS 8306 nie włączy się, wskaźnik świeci, to najprawdopodobniej w trybie pobierania.
 • Wskaźnik migania – tryb czuwania. Przełączenie do stanu przeglądania odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku przełączania na panelu przednim.
 • Dolna część wskaźnika zapala się – tryb pracy, sygnał jest podawany do interfejsu HDMI.
 • W górnej części wskaźnika zapala się – w trybie pracy, sygnał przechodzi do złącza CVBS.
 • Jednoczesna sygnalizacja z interfejsem HDMI i złączem CVBS nie jest możliwa. Podczas pierwszego włączenia odbiornika sygnał wideo jest kierowany do złącza RCA / CVBS zgodnie ze standardem 576i.

Sygnał audio jest przesyłany do wyjść RCA bez względu na interfejs.

Zresetowanie ustawień odbiornika GS 8306 nie będzie miało wpływu na tryb wyjścia wideo. Nie ma regulacji rozdzielczości wyjściowej HDMI – dostarczono tylko 1080i. Może to utrudnić użycie tunera z telewizorami działającymi w trybie 720p.

Jeśli podłączone urządzenie ustawia rozdzielczość automatycznie, możliwe jest, że ustawienie rozdzielczości obrazu przez zewnętrzne urządzenie nie jest postrzegane. Odbiorniki "Tricolour TV" restartują się, a interfejs HDMI jest wyłączony.

Zużycie energii

Pobór prądu przy 12 V:

 • Tryb uśpienia – 100 mA;
 • Tryb czuwania – 450 mA;
 • Wyświetlanie w standardowej rozdzielczości – 650 mA;
 • Wyświetlanie w wysokiej rozdzielczości – 750 mA.

W trybie uśpienia wyjście pętli jest wyłączone. Uaktualnienie GS 8306 odbywa się za pośrednictwem interfejsu USB tunera.

Pierwsze kroki

Gdy odbiornik jest włączany po raz pierwszy lub po zresetowaniu, uruchamia się "Kreator pierwszej instalacji". Konfiguracja jest prosta i składa się z następujących kroków:

1. Ustaw język menu z trzech możliwych języków (angielski, ukraiński, rosyjski).

2. Ustaw region z listy pobieranej z satelity. Jeśli wybierzesz "Główny", zostaną znalezione kanały, które są emitowane w całej strefie telewizyjnej Tricolor. Wybór innego regionu prowadzi do dodania kanałów.

3. Wyszukaj kanały telewizyjne i radiowe "Tricolor TV". Ten tryb rozpoczyna się po wybraniu regionu. Podczas regulacji wyświetlane są wskaźniki regulacji (poziom i jakość) oraz wskaźnik postępu wyszukiwania. Ostatni trwa mniej niż minutę, wtedy odbiornik przechodzi do trybu przeglądania.

4. Powtarzające się szybkie ustawienie możliwe jest za pomocą funkcji "Wyszukiwanie kanału" "Tricolour TV" "z głównego menu ustawień. Inne tryby wyszukiwania brakuje. Nie ma potrzeby konfigurowania parametrów anteny. Odbiornik GS 8306 został zaprojektowany do użycia w standardowym zestawie "Tricolor TV" i nie ma odpowiedniego menu.

Menu ustawień

Menu ustawień umożliwia ustawienie:

 • Podstawowe i dodatkowe języki audio i napisów.
 • Tryb synchronizacji zegara jest automatyczny przez satelitę i ręcznie.
 • Format wyświetlania (bez zmian, Letter Box, PanScan, Combined).
 • Parametry analogowego obrazu wideo (standard PAL jest domyślnie akceptowany). Jakość obrazu, uznając opinie, jest przyzwoita. Przełączenie do trybu SECAM zwiększa jasność i prowadzi do utraty kontrastu.
 • 4-cyfrowy kod PIN dostępu. Jak zauważyli użytkownicy, brak ochrony menu ustawień sprawia, że ustawienie kodu jest bez znaczenia, ponieważ można przywrócić ustawienia fabryczne ustawień i kodu PIN.

Spójrz do środka

Maksymalna liczba kanałów telewizyjnych i radiowych, które mogą znajdować się w pamięci urządzenia nie przekracza 1000. Ich lokalizacja różni się od zwykłego skanowania pakietu "Tricolour TV". Numerowanie zaczyna się od zera. Możesz wybrać sposób wyświetlania listy (w 1 lub 3 kolumnach), sortowanie według alfabetu iw odwrotnej kolejności. Brak funkcji edycji listy. Nie ma ograniczeń wiekowych. Nie można przenosić, usuwać, zmieniać nazwy, blokować kodu PIN, przypisać do jednej z 5 list, która może obejmować kanały telewizyjne i radiowe. Wybór ulubionych kanałów można przeprowadzić za pomocą filtrów. Mogą być już edytowane i zmieniane na liście.

Przełączanie tunera do stanu uśpienia powoduje utratę informacji o ostatnim przeglądaniu. Po ponownym włączeniu odbiornika odbiorniki telewizyjne Tricolor wchodzą w tryb "zero" ostatniej wybranej listy.

Transmisje "Tricolour TV" są szyfrowane przez system dostępu warunkowego DRE Crypt. Abonent, kupując odbiornik GS 8306, otrzymuje kartę inteligentną z 14-cyfrowym identyfikatorem DRE. Status subskrypcji można zobaczyć w menu Subskrypcje. Przełączanie zajmuje 3 dni dla SD i 4 dla trybu HD. Jest to dokonywane poprzez listę na ekranie lub na przemian. Istnieje możliwość szybkiego przełączania stron z listy.

Funkcje serwisowe

Oprogramowanie sterownika GS 8306 obsługuje następujące funkcje serwisowe.

 • Harmonogram programu na tydzień, w tym dane o rodzaju programów i ich opisie. EPG jest ładowany szybko. W oknie Przewodnik telewizyjny wyświetlane są dane dotyczące transmisji z 8 wybranych kanałów. Znajduje się zegarek.
 • Telegazeta.
 • Napisy.
 • Alternatywne ścieżki audio.
 • Sala kinowa. Okno wyświetla listę dostępnych filmów, czas na rozpoczęcie oglądania, rodzaj, opis ogłoszeń i filmów. Sesje pozwalają tworzyć własne harmonogramy. TV-mail. Usługa wyświetla się na ekranie i dołączonych do niej zdjęciach przesłanych z serwisu "TV Post Tricolor".
 • Czat telewizyjny. Usługa umożliwia wyświetlanie wiadomości tekstowych z telefonu komórkowego. Komunikaty są wyświetlane w oknie w trybie odtwarzania.
 • Banery wyświetlane podczas przełączania między kanałami. Reklamuj towary i usługi dostawcy lub innych firm.

Zmień oprogramowanie

Aby zaktualizować oprogramowanie tunera za pomocą złącza USB, wykonaj następujące czynności:

 • W głównym folderze napędu USB należy napisać pobrany plik;
 • Włóż napęd do złącza;
 • Wyłącz i włącz zasilanie;
 • Po chwili (około 30 sekund) na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący, że program rozpoczął ładowanie;
 • Po zakończeniu pobierania pojawi się odpowiedni komunikat;
 • Wyjmij napęd;
 • Wyłącz i włącz zasilanie.

Należy pamiętać, że po zaktualizowaniu ustawień odbiornik zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych.

Zdaniem użytkowników, odbiornik GS 8306 nie jest bez wad, ale jest odpowiedni do oglądania kanałów telewizyjnych "Tricolour TV" w standardowej rozdzielczości i trybie HD. Odbiornik pozwala odbierać wszystkie pakiety, które operator Tricolor TV oferuje: Kino, Noc, Maksymalny HD, Superoptimum, Optimum. Tuner obsługuje format obrazu HDTV, kodowanie MPEG2, MPEG4. Pomimo faktu, że oprogramowanie operatora nie pozwala na oglądanie kanałów innych satelitów i operatorów, liczba i różnorodność częstotliwości dostarczanych przez "Tricolor TV" częstotliwości, według abonentów, zwolnić tę potrzebę.