231 Shares 6520 views

Kompleks oedipus, że według Freuda

Jeśli mówimy o jakiej w kompleksie Edypa, według Freuda, kompleks ten jest obowiązkowy i uniwersalny dla wszystkich jako dziecko. kompleks Edypa, który jest? Jest to jedno z pojęć używanych w klasycznej psychoanalizie Freuda do wyznaczenia sprzeczne postawy dziecka z rodzicami. Że w ten sposób wytłumaczyć manifestacji nieświadomych napędów dziecka, które towarzyszy jej wyrażenie uczuć zarówno miłość i nienawiść ich rodziców.


Starogrecki tragedia, która stanowiła podstawę kompleksu Edypa

kompleks Edypa, czyli mogą być wyjaśnione przez starożytnych greckich tragedii Sofoklesa czas „Król Edyp”. Ta tragedia jest opowiadana o nieszczęśliwym losie Edypa. Nieświadomie najpierw zabija ojca Lajosa, a potem stał się mąż jego matki Jokasty. Po dowiaduje się od wyroczni o czyny, które popełnił, że zaślepia się.

To właśnie z powodu tego mitu, Freud wpadł na pomysł, że skąd kompleksu Edypa u mężczyzn. I, jak myśli Freuda, kompleks ten jest nieodłączną częścią każdego człowieka. Twierdził, że nasze sny udowodnić, że wszystkie, bez wyjątku, kieruje swój pierwszy pociąg seksualny do swojej matki i swojego pierwszego chęci wyrządzenia przemocy – jego ojca.

Kompleks oedipus według Freuda

Studiowanie wspomnienia dorosłych i oglądać dzieci, Freud uznał, że przejawem kompleksu Edypa jest uniwersalny. Chłopiec dziecko erotycznie przywiązany do matki i chce ją posiąść. W tym przypadku, ojciec nich postrzegane jako uciążliwe. Dziewczyna czuje się również potrzebę usuwania matkę, jak ma ciepłe uczucia do ojca.

Kompleks oedipus, to jest zgodnie z Jung

W psychoterapii literaturze dla określenia kompleksu Edypa u kobiet, często używa się pojęcia wprowadzonego Jung K.G – kompleks Electra. I nazwa ta również ma swoje korzenie w starożytnym greckim micie córki Agamemnona. W tej tragedii Elektra pomógł zabić matkę, który ponosi winę za śmierć jego ojca.

Ale Freud, mówiąc na temat „kompleksu Edypa, co to jest?”, Pomyślałem, że był równie charakterystyczne dla wszystkich ludzi bez względu na płeć, co do którego należą. Freud uzasadnione faktem, że człowiek ma męski i kobiecy, a jego biseksualizm prowadzi do tego, że dziecko może mieć położenie aktywne lub pasywne.

Przemieszczenie kompleksu Edypa

Według Freuda kompleks Edypa zaczyna się objawiać u dzieci w wieku 3 do 5 lat. I każde zadanie – to przezwyciężyć, ponieważ proces ten jest potrzebny do rozwoju dziecka, charakteryzuje się przejście z fazy seksualności niemowlęcego do normalnej drogi rozwoju ludzi. Jeśli pozostają w nieświadomości dziecka, może to spowodować neurotization dziecko i wpłynąć na jego zaburzeń psychicznych, jak dorosłych.

Ale mimo uniwersalności kompleksu, Freud wciąż wierzył, że chłopcy i dziewczęta, rozwija i wyraża się na różne sposoby. Strach chłopca przed kastracji jako kary za przyciąganie do matki prowadzi do jego wstrętu kompleksu Edypa. I chłopiec uszlachetniać jego pragnienia innych, akceptowanych społecznie celów.

Dziewczyna, według Freuda, zwykle odpowiada, że nie ma penisa, ale czuje zazdrość przez organ, który go nie ma, i chcą się go od ojca. Szkoda, że nie utrzymuje się wystarczająco długo okres, więc dziewczyny z kompleksem Edypa rozstał się powoli. Jednak długotrwałe zachowanie dziewczynek tego kompleksu przyczynia się do przygotowania kobiety do jej dojrzewania.