203 Shares 9882 views

Eat right: ile kalorii trzeba dziennie

Powszechnie wiadomo, że każdy, kto chce schudnąć, chcesz ograniczyć spożycie kalorii. W dniu kobiecego ciała nie powinni otrzymywać mniej niż tysiąc kalorii, a mężczyźni – jeden tysiąc dwieście. Są to „dolny” stawki dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów.


Ograniczanie kalorii dziennego menu poniżej tego limitu pozwala szybko schudnąć w krótkim czasie, ale to głównie ze względu na utratę wody i tkanki mięśniowej ponieważ organizm przekształca ją w energię znacznie szybciej niż nagromadzonego tłuszczu.

Ponadto, menu jest w ciągu dnia mniej kalorii powyżej, długotrwałe stosowanie jest szkodliwe dla zdrowia. Prowadzi to do niedoboru składników odżywczych, grożąc kamienie w pęcherzyku żółciowym i osłabia serce. Zmniejszanie kalorii mniej niż 800 kalorii dziennie wpływa na funkcjonowanie mózgu i może wkrótce doprowadzić do anoreksji.

Ile kalorii trzeba dziennie dla mężczyzn i kobiet

Według Światowej Organizacji Zdrowia, mężczyzna powinien spożywać dziennie z jedzeniem na około dwa i pół tysiąca kalorii. Jednocześnie, dla kobiet górna granica dwóch tysięcy kalorii. Jest to kwestia, ile kalorii trzeba średnio dziennie, aby utrzymać stabilną wagę.

Ogólnie rzecz biorąc, zapotrzebowanie organizmu na konkretnej ilości kalorii ze względu na wiele czynników. W tym wieku, masy ciała, obwód w pasie oraz, oczywiście, stopień aktywności fizycznej.

Aby obliczyć w praktyce, ile kalorii dziennie trzeba w każdym przypadku konieczne jest, aby rozwiązać zagadkę. Będzie musiał wziąć pod uwagę wszystko, co jest przyswajane z pożywieniem, a spalone. Skonsultować się z lekarzem w celu rozwiązania tego problemu i nauczyć się przeliczyć – dietetyka.

Dla szybszego i uproszczonego obliczenia ile kalorii trzeba dziennie, istnieją specjalne tablice. Zostały one opracowane przez ekspertów, zgodnie z zaleceniami FAO – Organizacja międzynarodowa poświęcona rolnictwa i żywności. Każdy może wejść do jego wieku, na zachód, obwodu talii i aktywności fizycznej, aby obliczyć, ile kalorii trzeba jeść w ciągu dnia.

Jest jeszcze inna metoda obliczania dziennego zapotrzebowania na kalorie.

1) W pierwotnym rysunku wykonuje swoją wagę. Określić, 20% z niego (na przykład, o wadze 50 kg, wymaganej liczby US – 10).

2) Następnie konieczne jest, aby wziąć pod uwagę obciążenie fizyczne. Wybrać odpowiednie miejsce i mnoży liczby uzyskanej w powyższym:

0.2 – jeśli masz pracę siedzącą;

0,3 – jeżeli prace domowe i małe spacery;

0,4 – jeśli dzień idzie mobilnych;

0.5 – z regularnych ćwiczeń.

Powstałe numery są dodawane do uzyskanego w pierwszym akapicie. Na przykład, jeśli ruch biurowa jest niewielka, więc 0,2 10 X = 2; 12 + 2 = 14.

3), a suma jest mnożona przez ponad 10%, aby umożliwić pobór energii organizmu w przyswajaniu żywności 14 x 10 = 1,4%.

4) dodać do wszystkich wyników i mnożąc przez 100: 10 + 14 + 1,4 = 25,4; 25,4H100 = 2540. Jest to dzienne spożycie kalorii.

5) W celu uwzględnienia wieku, zwłaszcza jeśli jesteś w wieku powyżej dwudziestu, co 10 lat, odejmiemy 10%. Na przykład, masz 30 lat, podczas gdy w 2540 – 10% = 2286.

Kalorii i składników odżywczych

Dobre kalorie to takie, które dostarczają organizmowi wiele składników odżywczych, nie tylko zaspokoić głód, bez nich niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie organizmu, co wpływa przede wszystkim na skórę, paznokcie i włosy. Ludzkie ciało – to wspaniałe stworzenie Najwyższego, ale to cud wymaga codziennej pielęgnacji. Podstawą dobrego zdrowia i kondycji jest codziennie zbilansowana dieta.

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że nasze ciało wymagania są bardzo wysokie. Aby zapewnić mu wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania elementów na codzień powinien zrobić około sześćdziesięciu odżywczych. Należą do nich aminokwasy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, makroelementy (wapń, żelazo, fosfor, jod, potasu, magnezu, sodu, siarki, chloru), pierwiastki śladowe (cynk, mangan, miedź, kobalt, selen, molibden, fluor, nikiel, chrom , krzemu, wanadu, tytanu), a także witaminy i różne związki (witaminy a, D, E, K, C, B1, B2, B6, B12, H, PP, kwas foliowy, kwas liponowy, kwas p-aminobenzoesowy, kwas pantotenowy, cholina, rutyna, inozytol). Dieta powinna zawierać wystarczającą ilość błonnika, który pomaga pozbyć się ciała z toksyn i zapewnić prawidłową przemianę materii. Tak więc, można powiedzieć, że jedzenie jest lepsze, tym więcej składników odżywczych w nim zawarte.

Biorąc takiej żywności, nie tylko wypełnić żołądek, ale także dbać o prawidłowe funkcjonowanie serca, mózgu, oczu i układu kostnego. Tak więc, jeśli pokarm zawiera wiele składników odżywczych, kalorie dostarczone przez nią, można nazwać dobrym.