183 Shares 5083 views

Kuchnia z płyty meblowej własnymi rękami. Instrukcje do produkcji mebli kuchennych

Aranżacja domu zaczyna się wszystko inaczej. Tęsknimy za wczesne etapy prac wykończeniowych i wyobrazić sobie kuchni mieszkania lub domu bez mebli. Wiele osób w moim życiu spotkałem takiego kroku. W tym czasie, bardzo dobrze się wchłania wszelkie informacje na temat aranżacji. Z dwóch opcji – „kupić” lub „odbywa się ręcznie” – zdecydowanie wybrał to drugie. Co należy zrobić od razu, ale wtedy i jakie materiały i narzędzia będą pomocnikami? Odpowiedzi na te i podobne pytania i dać ten artykuł.

Korzyści autograficzny produkcja mebli

W celu zaangażowania się w produkcji mebli z jego własnymi rękami, nie koniecznie musi być doświadczony cieśla lub stolarz. Wystarczy mieć dobre chęci, czas i oczywiście narzędzia. Kiedy robisz meble kuchenne własnymi rękami:

 • odbierać poszczególne produkty o wyjątkowej jakości;
 • zaoszczędzić pieniądze;
 • zdobyć bezcenne doświadczenie;
 • się z tym, co nieporównywalne przyjemności produkcji ręcznej.

W kuchni jest skonfigurowane do określonych standardów, to doskonale wpisuje się w poszczególnych wielkościach i złożonych krzywych, które w innym przypadku nie ignorować.

Jeśli chodzi o czas spędzony, to nie jest konieczne, aby żałować. Wszystkie wysiłki będą opłacać później. Jest to podobne do długoterminowego wkładu do swojej przyszłości.

pierwsze kroki

W celu rozpoczęcia każdego rodzaju działalności gospodarczej, trzeba przygotować. Tym bardziej ważna jest proces, tym bardziej starannie powinny być szkolenia. W tym przypadku, należy postępować w następujący sposób:

 • określić rodzaj i skład mebli kuchennych;
 • Wybór materiału i wyposażenia zgodnie z planem;
 • przygotowanie niezbędnych narzędzi, kupić brakujący, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W zasadzie, realizacja tych elementów spowoduje pełnej gotowości do góry. Podejście jak stoi proces, wszystko dobrze przemyślane. Niektóre małe rzeczy pozostawione bez opieki, może następnie zająć dużo czasu.

Kuchnia z płyty meblowej z jego własnymi rękami: projektowanie

Pierwszą rzeczą, która jest konieczna w każdym przypadku, jest to plan lub przedsięwzięcie. To nie jest wyjątkiem i meble kuchenne. Na tym etapie ustala się, z liczbą stoły, szafki, szafy, półki i narożników ścian. Każdy element wnętrza kuchni jest szczegółowa. Konieczne jest wprowadzenie do wymiarów geometrycznych długości schematach, wysokości i głębokości. Należy również obliczyć liczbę półek i różnych akcesoriów. Są różne uchwyty, zawiasy, mocowania Szuflada zapięcie magnetyczne, ile potrzeba.

Kosztować pod uwagę, czy w kuchni jest zintegrowane zlew, kuchenka lub płyta grzejna, piekarnik lub pralkę. Przyjęła również decyzję na fasadach, które są dość trudne do wykonania pierwszej próbie z wysoką jakością i piękne. W wielu przypadkach są one łatwiejsze do kupienia. Należy również pomyśleć o szklanymi drzwiami i półkami. Jeżeli wymaga tego planu, muszą nabyć.

Następujące wyniki materiałów konstrukcyjnych zostały zakupione i wykonane wycinanie z płyt meblowych. W przypadku właściwego treningu można tylko zbierać wszystko przygotowane i zakupione.

Meble materiałów płytowych

Jako zasadę materiał będzie koncentrować się na drzewie. Obecnie najlepsze próbki drewna są dostępne jako płyt meblowych. Co to jest? Z nazwy można się domyślać, że jest to wyroby z drewna w postaci tarczy. Jest to tarcza, często z kilku części przyklejone do niektórych rozmiarach standardowych.

Materiał można stosować:

 • dąb;
 • brzoza;
 • sosna;
 • modrzew;
 • osika;
 • buk;
 • świerk;
 • cedr.

Kuchnia z płyt meblowych, wykonany własnymi rękami, więc jest to bardziej wygodne, że istnieje duża liczba rozmiarów. Szerokość osłony w zakresie od 200 mm do 600 mm, co najmniej 100 mm. Sporadycznie występują wersje 250 mm. Samą długość wybrany z grupy obejmującej 600, 800, 1000, 1200, 2000, 2400 i 2700 mm. W związku z tym płyta meblowa ma wymiary 200×600 mm do 600h2700 mm. To może być wykonane niezależnie.

Tarcza meble własnymi rękami

Panel z litego drewna mogą być wykonane własnymi rękami. Ponieważ w zasadzie istnieją tylko dwie opcje: klejone i zmontowane, trzeba mieć specjalnego instrumentu lub jakość kleju i lepiej – oba z nich. W każdym przypadku ważne jest, aby zbliżyć się ze zwróceniem szczególnej uwagi na dobór materiału. Po pierwsze powinien on być jednolite pod względem składu, z co najmniej węzłów, dobrze wysuszone i bez wysiłku. Idealnie, taki materiał może być otrzymany z suszonego drewna cięcia pod kątem 45 stopni.

Narzędzia wymagane:

 • Strugarka;
 • Piły, a idealnie – strugarki;
 • Szlifierka papierem ściernym o różnym kaszy;
 • poziom;
 • urządzenie do klejenia.

Tablica meblowa, których wymiary są małe, w domu lepiej. Po pierwsze, maszyna cięcia prętów o tym samym rozmiarze. Następnie, na płaskiej powierzchni prętów rozplanowane tak, aby uzyskać piękny obraz. Następnie, klej z drzewa (PVA) końce prętów promazyvayutsya.Vsya schludny wygląd do klejenia z klinów zaciśnięte. Istotne jest, że górne pręty są również wciśnięty przynajmniej poprzecznych prętów. Ma to na celu zapobieganie odkształceniu w czasie suszenia.

Przyklejona płyta meblowa – najważniejszy etap. Po to pozostaje tylko do mielenia otrzymanego wariantu nazhdachkoy pierwszy zgrubne i dokładne. To cała technologia. Tarcza gotowe do zamierzonego użytkowania mebli.

Funkcje kuchnia, wykonany z płyt meblowych

Kuchnia z płyt meblowych, wykonane własnymi rękami, zapewni nie tylko materialnych oszczędności i ulepszone ręcznie robione umiejętności. Ponadto, istnieje wiele powodów do korzystania właśnie ten materiał:

1. wygląd estetyczny. Produkt wygląda prawie tak samo jak w litego drewna. Jednocześnie mają one bardziej atrakcyjne koszty. Na przykład, najdroższy gatunek deski sosnowe meble klasy AA można kupić za 1200 P, A klasa-B -. Tylko 750 s. za metr kwadratowy.

2. Praktyczność i trwałość. Wyroby z płyt meblowych mają długą żywotność. Tak więc praktycznie nie ma wad, takich jak wymiarowo, odkształcenia i złamania.

3. Wysoka przyjazność dla środowiska. W produkcji materiału, nie tylko z naturalnych składników idzie prostą PVA kleju. Nie został uwolniony do środowiska, a nie zaszkodzić. Oraz jako podstawa do płyty meblowej – czystego drewna, przedmioty nim regulować także wilgotność w pomieszczeniu, w którym zainstalowany.

4. Szeroka gama zakresie rozmiarów. Dzięki temu łatwo zaprojektować i wykonać meble o dowolnej wielkości i kształtu.

niezbędne narzędzia

Tak więc, nie jest plan i jest wybrany odpowiedni materiał. Pozostaje przygotować narzędzia. Najczęściej są one już w zasięgu ręki. To, oczywiście:

– Piły dla drewna, układanki;

– płaszczyznę;

– młynek (młynek);

– wiertarka elektryczna;

– dłuta;

– Wkrętak śrubokręta;

– Meble zszywacz.

Istnieją różne warianty, ale jest to najbardziej prosty i wygodny lista na początku. Każdy ewentualnie może usunąć lub dodać coś, w zależności od planowanego kuchni. Jest to obowiązkowe, aby skorzystać z narzędzia, a zwłaszcza elektryczna, należy z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa.

Instrukcje dotyczące tworzenia mebli do kuchni

Mając do czynienia z doborem materiałów i narzędzi, można przystąpić do konkretnej produkcji mebli. Każdy lubi Zestaw składa się zwykle z prostych elementów, takich jak:

 • szafa;
 • stół;
 • nocnej;
 • krzesło lub stolca;
 • półki.

W tym przypadku, szafka z płyty meblowej może być zamontowany na ścianie lub podłodze. W przypadku pierwszej opcji jest bardzo często łączą ją ze stołem cięcia, która z kolei łączy się harmonijnie w ogólnej kompozycji. Najprostszym elementem listy – półki. Są one rzadko stosowane oddzielnie nowoczesne kuchnie. Zazwyczaj, jeśli nie ma szafy ścienne, potrzeba prostego półki znika. W tym przypadku nie są niezgrabne nisze lub małe rogi gdzie półka wygląda dopingować.

Uruchom słuchawki mogą być elementy, takie jak stołki kuchenne. Oni pomogą ujawnić talent stolarza i meble Builder. Po ręce przyzwyczaić do narzędzia, przejdź na stole. Rozważmy sekwencję działań w szczegółach.

stół kuchenny

Tabela z płyty meblowej – bardzo praktyczny produkt do kuchni. Proste prostokątne przykład wykonania jest łatwy do wytworzenia z pojedynczego arkusza. Dla maksymalnego rozmiaru ramki ma wartość 2,700 do 600 mm. W przypadku mniejszych blacie po prostu odciąć z routerem z płyty meblowej dodatkowych milimetrów.

Jeśli istnieje potrzeba, aby okrągły stół, należy wziąć dwie tarcze o wielkości planowanego asortymencie. Z każdej połówki cięcia. Następnie za pomocą poprzecznych prętów połówki mocowane są w jednym kawałku. Połączenie jest najlepiej kleju PVA, suszy, a następnie szlifierki szlifować przednią powierzchnię. Jeśli chcesz, możesz opcja razdvizheniya połówki i rozszerzony stół kosztem prostokątnego pad. Jej długość jest określona przez średnicę koła o tej tabeli, a szerokość – jak jest to konieczne w celu przedłużenia produktu.

Prostokątny blat jest także wersja na piękno i komfort można zrobić z zaokrąglonymi narożnikami. Następnie wzmocnić usztywnienia dna w postaci prętów.

Po zakończeniu blat ma postać, że przy użyciu śrubokręta nóżki mocujące elementy śrubowe. Jeśli to konieczne, wstępnie nawiercone otwory dla nich. A następnie wykonaj nogi zakończyć wygląd stołu do kuchni. W produkcie końcowym, a na końcu zashlifovyvayut obejmują kilka warstw lakieru. Po wysuszeniu, meble mogą być podziwiane i cieszył.

Szafki kuchenne

Szafa, a także inne meble, tworzone przez własnych rąk, może na początku wydawać się skomplikowane urządzenie, ale za każdym razem okazuje łatwiej i szybciej. Rysunek żadnej obudowy jest równoległościanu. Płaszczyźnie czołowej jest fasada i często właśnie kupił ze względu na trudności w podejmowaniu domu przedmioty dekoracyjne. Tylna płaszczyzna ułatwienie konstrukcja wykonana z płyty pilśniowej. Pozostałe 4 płaszczyznach prostopadłych do przodu i do tyłu, są wykonane z płyt meblowych.

Razem do montażu szafki będą potrzebne:

– panele drewniane;

– MDF

– materiał na półkach (drewno, sklejka, szkło);

– uchwyty, zawiasy, evrovinty, śruby i wsporniki do półek;

– powłokę.

Szafka, ze stworzył swoje własne ręce, sekwencja działań jest następujący:

 • Wielkość wybranego cięcia płyty boczne, górną i dolną ścianką, a półki, jeśli znajdują się w warunkach tego samego materiału;
 • za pomocą zacisków (dla wygody) poszczególne elementy są sztywno połączone, a następnie wierci się otwory do mocowania evrovinty;
 • Obudowa ścian śruby są zaciskane, a tylna część płyty pilśniowej lub sklejki gwoździami lub dołączona cięte małe kołki;
 • poprzez zawiasy fasada jest przymocowany do obudowy, a następnie do niego mocuje rączkę;
 • instalowania półki;
 • Produkt lakier, z może być wykonane zarówno w zmontowanej obudowy lub w oddzielnych częściach (w zależności od zakwaterowania).

Zawieszone elementy kuchenne

jednostka kuchnia może mieć różną liczbę elementów zewnętrznych. To zależy od łatwości użytkowania i literat wypełniającej przestrzeń życiową. Na przykład, szafka narożna będzie jednocześnie zamknąć ergonomicznego kąta i wykonywać główną funkcję przechowywania dużych naczyń kuchennych.

Główną różnicą pomiędzy elementów zewnętrznych w ich umieszczenia na ścianie. Należy prawidłowo obliczyć ciężar szafki lub półki z treści i elementów złącznych. Najczęściej połączenie jest wykonane na specjalne zawiasy, które są zamontowane w górnych rogach tylnej ścianie szafki.

Warto zauważyć, że jeśli łącznik, wręcz przeciwnie, jest najbardziej widocznym miejscu na obudowie zewnętrznej dolnej części dolnej półce nie było widoczne. Należy to uwzględnić w trakcie wykańczania.

Narożniki i meble w kuchni

Narożnik meble kuchenne jest często, jak to konieczne, a także stół i ściany szafy. To może być kanapa narożna, szafa lub proste półki wiszące. Główną różnicą pomiędzy kątowym obiektów jest zdolność do wygładzenia nierówności ściany. kuchnia z półkami może być tylna ściana i fasada będzie mieć kąt do ściany bocznej innej niż bezpośrednie.

Wszystko to wpływa na wygląd i koszty robocizny. Wizualnie bardziej dokładne obiekty kątowych wymaga większej ostrożności przy tworzeniu i projektowaniu.

zamiast wniosku

Jak pokazuje praktyka, w kuchni z płyty meblowej, stworzony własnymi rękami – to jest opłacalne finansowo i przynosi zarówno miłe chwile i praktycznych umiejętności do pracy z narzędziami. Produkty wzrosły indywidualny i ekskluzywny design, odpowiedni do konkretnego dania.

Co do wskazówek i instrukcji do montażu mebli w większości przypadków dość schematyczny rysunek z wymiarami. Ponadto upewnieniu zasady mocowania i montażu części składowych, wszystko idzie bez większych trudności. Zaprojektowany i zbudowany stołek, oczywiście, jak pójście do stołu. I po soberosh najbardziej prostym postumencie, można podjąć żadnej szafki projektowych. Dokładność i uwaga – klucz do pomyślnego zakończenia montażu.

Zdarza się, że zamiast pojedynczych szafek łatwiejsze w montażu konstrukcję jednoczęściową z kuchnią wzdłuż jednej ściany. Może być umieszczony i piekarnik, zlewozmywak i, a nawet pralka. Kreatywności naprawdę nie zna granic. Wystarczy chcieć i zacząć robić. Wszystko inne będzie.