300 Shares 9522 views

Spiderman – mistrz wśród skoczków

Spider-Hopper jest jednym z najczęstszych gatunków wśród pajęczaków na naszej planecie. Pomimo faktu, że nie jest tak trudno go spotkać, jest uważany za niemal ósmą cudę świata. Ponadto szeroki zakres siedlisk przyniósł mu światową sławę. Ale co jest tak szczególne w tych istotach i dlaczego ich zdolności są wyjątkowe? Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania, trzeba poznać tych niezwykłych przedstawicieli fauny.


Wygląd

Pająki różnią się wielkością, kolorem i wzorami na ciele. Wszystko to zależy od siedliska, w którym ten lub ten typ konia jest powszechny. Klatka piersiowa i głowa tego gatunku pająków są oddzielone małym rowkiem.

To, co wszystkie z nich ma wspólnego, to "supernormalne zdolności", niedostępne dla innych przedstawicieli tej klasy. Jedną z nich jest możliwość skoków, których długość przekracza 80-krotnie rozmiar nadwozia.

Zwierzęta te są uważane za najmądrzejszych przedstawicieli ich klasy, ponieważ proporcje ciała i mózgu są takie same jak dla ludzi.

Osiem oczu pająka daje mu widok, co odpowiada 360 stopni. Naukowcy odkryli, że funkcjonalne narządy widzenia pająków są podzielone na dwa typy: do nagrywania ruchu i do ostrzenia obrazu. Oczy, które są z przodu, są bardzo duże. Służy do odróżniania kształtów przedmiotów i ich kolorów. W środku głowy są małe oczy. Tworzą rząd środkowy. W tylnej części głowy znajdują się dwa nowe oczy o małym rozmiarze.

Habitat

Jak już wspomniano, pająki różnią się tym, że potrafiły dostosować się do warunków życia w różnych regionach planety. Nadal ich ulubionymi siedliskami są tropikalne lasy, góry, pustynie i półpusty. Gdy jeden z gatunków tych stawonogów został odkryty na szczycie Mount Everest.

W naszych szerokościach geograficznych pajęczyn jest również powszechny. Lubi siadać na słonecznych powierzchniach, na przykład ścianach domów. Środowiskiem jego siedliska może być trawa, drzewa, lub gleba lub skały.

Styl życia

Pająk prowadzi codzienne życie, a większość czasu poluje. Aby złapać łup, te stworzenia nie muszą splotać sieci i zniknąć w oczekiwaniu. Ich fenomenalna wizja pomaga zobaczyć owada, niezależnie od tego, gdzie jest. Później pająk czyni słynny skok (za który był nazywany koniem) i wystarcza ofiarę w powietrzu. Jego końce rozszerzają się w tym samym czasie ze względu na szczególną funkcję hydrauliczną, która wyróżnia ten gatunek.

Mimo że potrafią przeskoczyć na długie dystanse, pająki wydają długą jedwabną nitkę, która służy jako dodatkowe ubezpieczenie. Jest przymocowany do miejsca, w którym skider powinien spoczywać obok jego ofiary.

Wszystkie osiem nóg stawów są pokryte specjalnymi włosami i kończy się pazurami. To wyjaśnia zdolność pająka do spoczynku na szkle lub innych śliskich gładkich powierzchniach.

Reprodukcja

Każdy mężczyzna ma swoje własne terytorium, które chroni przed innymi pająkami. Ale zasada ta nie dotyczy kobiet.

W okresie płodowym samce wykonują specjalny taniec przed samicami. Zamieniają na przemian nogi, podczas gdy całe ciało drży. Aby zamówić wybrany, pająk oferuje lunch.

W przypadku jaj niosek kobieta przygotowuje specjalne miejsce. Najczęściej jest to gniazdo, zbudowane z nici jedwabnej, specjalnie zaprojektowanej do budowy mieszkania. Ponadto mogą ukryć jaja pod korą drzew lub pod kamieniami. W tym przypadku miejsce jest wcześniej wyrównane do tego samego wątku.

Znaczenie w ekosystemie

Podobnie jak inne gatunki żyjących istot, rumaki zajmują miejsce w ekosystemie. Ten pająk pełni rolę osoby uporządkowanej, która poluje na szkodniki i reguluje ich liczby.

W odniesieniu do człowieka ten gatunek jest bardzo spokojny. Niektórzy ludzie się martwią o jego obecność, bo boją się, że pająk jest trujący. W rzeczywistości to nie jest prawda. Ten gatunek pająków do zatrucia nie ma zastosowania.

Pająk. Ciekawe fakty

1. Pomimo faktu, że z natury większość pająków to drapieżniki, naukowcy potrafili znaleźć wśród nich wegetarian. Jak sugerują naukowcy, jeden z gatunków pająków pająków całkowicie przeszedł na dietę ziołową z powodu faktu, że ciało Belt, które jadają, jest dostępne przez cały rok. Ponadto, aby cieszyć się nimi, nie musisz tracić energii, jak w przypadku polowania. Te kolonie pająków zbierają się wokół jednej rośliny, wykorzystując ją jako żywność i schronienie. Jedynym wrogiem stawonogów w tym przypadku są mrówki, które pasą do tych samych roślin. Jednak organizacja kolonii pomaga kozła ofiarnego chronić się przed nieproszonymi gośćmi.

2. Konie są ciekawskimi stworzeniami. Jeśli ktoś jest w stanie oglądać osobę przez długi czas i ściśle, bez zmiany jego położenia, jest to pająk. Zdjęcia zrobione podczas oglądania ich są niepotrzebnymi dowodami.

3. Niektóre gatunki pająków-konie nauczyły się mistrzowsko naśladować wygląd i sposób życia mrówek-tkaczy. Dostali imię pająków. Ten gatunek jest bardzo spokojny i nieszkodliwy dlatego, aby chronić się przed agresywnymi sąsiadami, osiadają obok kolonii mrówek i czekają na zdobycz.

4. Naukowcy wierzą, że dwa przednie oczy konia są porównywalne z ludzkimi oczami. Ponadto, mają częściową wizję barw. Jedna z warstw światłoczułych komórek siatkówki składa się z receptorów o zielonym kolorze. Dlatego pająki nie są w stanie skupić się na zielonym kolorze i widać, że obraz jest niewiele rozmyty. Taka niekorzystna z punktu widzenia osoby przyczynia się do tego, że jesiotr jest w stanie dokładnie określić odległość oddzielającą je od ofiary.