227 Shares 3936 views

Leonardo da Vinci, z nazwami i opisami

Leonardo da Vinci urodził się w 1452 roku, 15 kwietnia. Zmarł w 1519-m, 2 maja. Osoba ta może być z pewnością przypisać unikalnych talentów naszej planecie. Znany jest nie tylko jako jednego z największych rzeźbiarzy i artystów we Włoszech, ale również jako poeta, muzyk, filozof, botanik, anatoma, chemik, inżynier, badacz, naukowiec. Jego odkrycia i kreacje z wyprzedzeniem niż jeden okres. Główny obraz Leonarda da Vinci ze możemy opisać w tym artykule nazwami.


„Portret ginevry benci”

Osiągnęliśmy to praca jest o okres od 1474 roku aż do 1478 roku. Ta wczesna praca przedstawia poetę florencki, który żył w 15 wieku. Stamtąd rozpoczniemy przedstawić Państwu obraz Leonarda da Vinci z nazwiskami i opisem.

Prawdopodobnie dzieło to można uznać za pierwszy portret psychologiczny w historii malarstwa. To jasno wyraził nastrój smutku związanego prawdopodobnie z przerwą relacji z dziewczyną Bernardo Bembo, ambasadora weneckiego, jej kochanka. blada twarz Ginevra jest z wąską szczelinę oczy i szerokie kości policzkowe podkreślone kontrastowym tle przyrody – wieczornego krajobrazu. Na zdjęciu widzimy krzak jałowca, zwanej Ginepri. Jest to subtelna aluzja do imienia dziewczyny. Płótno przedstawia niewątpliwą umiejętności technicznych artysty. Z pomocą sfumato, modelowanie odcięcia, zmiękczona kontury rysunku. W tym przypadku autor nastąpiło naruszenie istniał w momencie tradycji renesansowego portretu. Model obraca się w prawo, a nie w lewo, odpowiednio, jako źródło światła znajduje.

Godło znajduje się na odwrocie tego kawałka – jałowca gałęzi, umieszczonej wewnątrz wieńcem laurowym i palmowych gałęzi. „Beauty – ornament cnoty” – mówi Wykonane nawinięta ich Łacińskiej taśmie napis.

„Święty Hieronim”

Nadal opisywać obrazy Leonarda da Vinci z nazwiskami. Poniższa praca została przeprowadzona przez artystę w 1482 roku. Trzymała w Muzeum Watykańskim. Niestety, niektóre z obrazów tego wielkiego artysty, myśliciela, uczony renesansu nie zostały zakończone. Są one własnością i jesteśmy zainteresowani malarstwem. Jednakże, jest to produkt, który jest już widoczny w całości intencją autora. Obraz „Hieronim” przeprowadzono poziom Podkład.

Opis obrazu

Jest reprezentowana St. Jerome – tłumacz Biblii na łacinę myśliciela religijnego, ascety i ascety, który wycofał się na pustynię, gdzie spędził kilka lat. Ten człowiek wykazuje skruchę. Pełne błagania oczy. Popycha jeden płaszcz ręka przewieszonym przez ramię, innych wciągany, kołysząc uderzyć się w pierś z kamienia. Mięśnie asceta, szczupła twarz, ręce i ramiona są napięte, stopa mocno na dużą skale. Ciągłe wołanie o przebaczenie jest Jerome. Na pierwszym planie widzimy lwa, który towarzyszył, według legendy, ten święty ponieważ poznał go na pustyni, wyleczonych zwierząt. To dzikie zwierzę posłuchał dobru i miłości, które Bóg wypełnia duszę Jerome.

„Madonna z Dzieciątkiem i św Anny”

Ten przechowywany dziś w Luwrze pracy wykonanej w 1510 roku wynosiła ok na popularnej historii. Przedstawia Dzieciątko Jezus ze św Anny i Matki, matki. Z wcześniejszych kompozycjach, które są nieruchome, różne rozmieszczenie postaci w tej grupie. Leonardo da Vinci wszystkie w pierwszych latach 16 wieku pracował na różnych wersji historii. Na przykład, zakonserwowane rysunku, który przedstawia nieco odmienne traktowanie, w tym Jana Chrzciciela lat niemowląt.

Mimo, że komunikacja jest pokazana. Anna na miejscu, zwykle dla niej, to znaczy za Świętej Dziewicy, bardzo realistyczny i żywy wszystkie trzy postacie. Leonardo da Vinci, odchodząc od tradycji następnie sportretowania Anna jako matrony w średnim wieku, pisała ją nagle atrakcyjny i młody. Ona jest w oczach dziecka ledwo tłumionej radości. Aluzją do przyszłej roli niewinnej ofiary Baranka Bożego dla odkupienia jagnięcia w ramionach Chrystusa.

„Madonna z Dzieciątkiem”

Ten obraz jest wystawiony w Ermitażu. Lata jego powstania – 1490-1491. Ma też drugą nazwę – „Madonna Litta” z nazwą jednego z właścicieli tych obrazach Leonarda da Vinci. Nazwa obrazu „Madonna z Dzieciątkiem” opowiada nam historię. Każdy człowiek, który patrzy na obraz, nie jest uczucie wzniosłego spokoju, ciszy kontemplacyjnej zainspirował. Obraz Madonna da Vinci połączone ziemskie, zmysłowe, duchowe i wysoko w sposób harmonijny z niezachwianą piękno. Jej twarz jest spokojna, i pomimo tego, że nie jest uśmiech na ustach, postawy i odgięcie głowy jest wyrażona w odniesieniu do nieskończonej czułości dziecięcej. Madonna niemowlęta karmić piersią. Roztargnieniu patrzy na widza, prawą ręką trzymając piersi matki. Po lewej stronie jest ptak szczygieł, który jest symbolem duszy chrześcijańskiej.

"Madonna Benua" ( "Madonna z Dzieciątkiem")

Istnieją dwa Leonardo da Vinci z nazwami (zdjęcie jednego z nich została przedstawiona powyżej) podobne do siebie. "Madonna z Dzieciątkiem" – to "Madonna Benua" i "Madonna Litta". Dzięki najnowszym już spełnione. Powiemy wam o pierwszym. Praca ta jest również przechowywana w Ermitażu. Pełnił swoją artystę w 1478 roku.

Ten obraz jest jednym z najbardziej znaczących w jego pracy. centrum kompozycji jest kwiat w ręce Maryi, do którego rozciąga się Jezusa. Mistrz stawia przebrani za modą florenckim, które istniały w 15 wieku, Madonną i dziecko w pomieszczeniu oświetlonym przez okna, znajduje się w tylnej części sali. Ale miękki, niektórzy rzucają światło na górze. On światłocienia ożywia obraz. Daje to trójwymiarowe figury, ujawnia waxingup formularza. Obraz jest nieco stłumiony, delikatny smak.

"Mona Lisa"

Nadal opisywać obrazy Leonarda da Vinci z nazwami i rok. Następny jesteśmy zainteresowani w pracy jest obecnie w Luwrze. Został on napisany w okresie od roku 1503 aż do 1505 roku. W zapisach artysty nie jest pojedyncza wzmianka o tej pracy. Jest to, być może, z najbardziej znanych obrazów Leonarda da Vinci – obrazu „Mona Lisa”.

Kto jest przedstawiony na tym zdjęciu?

Istnieje wiele wersji, która jest faktycznie przedstawiony na obrazie. Sugeruje się, że jest to autoportret artysty lub jego uczeń, obraz matki, lub po prostu zbiorowego wizerunku kobiety. Według oficjalnej zdaniem, jest ona reprezentowana w obrazie żonę kupca florenckiego. Na ustach kobiety wetknęła twarz daje urok i enigma słynny uśmiech. Odnosi się wrażenie, że widz nie patrzy na nią, a ona patrzy na niego cały zrozumienia, głębokie oczy.

Niezwykle cienkie, niemal przezroczyste warstwy, aby dokończyć malowanie. Wydaje się, że jest żywy, a nie malowane farbą. Są tak małe, że ani uderzeń promieni X, ani mikroskopu nie wykazują śladów artysty i nie można określić liczbę warstw w obrazie. Niezwykle przewiewny "Mona Lisa". Lekka mgiełka wypełnia przestrzeń obrazu. Przekazuje rozproszone światło.

„Zwiastowanie”

Główny obraz Leonarda da Vinci z nazwiskami, które przedstawiliśmy w tym artykule, uzupełnia opis następnego płótnie. Prace te można podziwiać w Galerii Uffizi. Została napisana w 1472 r.

Powyżej wzorcowej pracy internetowej, gdy jeszcze w warsztacie Verrocchio. Artysta miał zakończyć ten obraz, rozpoczął innych uczniów, a także poprawić swoje błędy. Leonardo przeprowadzono kilka szkiców, które przedstawione płaszcz Maryi i Arhangela Gavriila odzieży. On przepisał draperia na podstawie tych danych. były one wynikiem długotrwałych fałd. Po tym, Mistrz ponownie napisał głową Gabriela, przechylając ją lekko, ale w wizerunku Maryi nie miał czasu, aby dokonać zmian. Pose nie wygląda zupełnie naturalne. Prawdopodobnie ci, którzy pracowali na płótnie przed Leonarda, nie bardzo dobrze zaznajomieni z prawami perspektywy. Jednak, o dziwo, wszystkie błędy te pokazują, jak trudno było opanowanie malarstwa realistycznego.

Są to główne obrazy Leonarda da Vinci z nazwiskami i opisem. Staraliśmy się krótko je opisać. Oczywiście, nazwa Leonarda da Vinci w języku angielskim brzmi inaczej, a także w języku włoskim, języka artysty. Jednak każda osoba, niezależnie od narodowości, sposób, aby te wielkie dzieła. Wielu brytyjskich, na przykład, nie koniecznie zobaczyć nazwę Leonardo da Vinci w języku angielskim. Oni wiedzą, jaki rodzaj pracy. Prace wielkiego artysty są tak popularne, że często jest w potrzebie reprezentacji.