296 Shares 6097 views

Film „John Wick”: opinie widzów i krytyków

Amerykański thriller „John Wick” (2014) stał się błyskotliwy debiut reżyserski za wyczyn z pierwszej wielkości Czad Stahelski, powielanie raz Keanu Reeves w „Matrix” i David Leitch, stały dublerem Breda Pitta od „Fight Club”.


Ekstaza dla perfekcjonistów

W filmie w rolach głównych Kianu Rivz bezkonkurencyjny, również mówiąc w roli producenta wykonawczego projektu i szwedzkiego aktora Michael Nyqvist. Zawodowi krytycy filmowi nie było łatwo wyrazić swój stosunek do filmu akcji „John Wick” (przeglądy filmu jest bardzo kontrowersyjne), fakt, że taśma wygląda doskonale zintegrowane. Widzów-wszystkie perfekcjonistami blockbuster sceny akcji skłoniły doświadczyć ekstazy: każdy wydany pocisk spadł lekko w głowie, każde działanie doskonale, każdą frazę – sprawdzone i istotne, coś wyrzucić lub zmiana jest po prostu nierealne. W związku z tym, że film „John Wick” głównie pochwalnych opinii i ocen w wersji IMDb: 7,20.

Ekranizacją komiksu nieistniejącej

Mimo obfitości przemocy na ekranie, filmowcy, analizując film akcji „John Wick”, film oceny prawidłowego lewo, nie teraz ustawiony jako „koperkiem jądrowego”. Wręcz przeciwnie, eksperci porównali taśmę z filmowej adaptacji komiksu nie istnieje, ponieważ wszystkie rozrządu jest nasycony bajeczne estetyki, nie tylko wizualne. Duch impregnowane komiksy i historię, które wznieśli całą mitologię przestępstwa. Akcja filmu rozgrywa się w równoległej rzeczywistości, w której funkcjonujemy dwa klanu zabójcę i istnieje infrastruktura przestępca – ustanowione hotele dla zabójców, serwis poświęcony pozbycie się ciał, ich lekarza, prawie związków.

Profesjonalnie agresywny noir

Zaletą thrillerze „John Wick” krytycy nazywany profesjonalnych pisarzy, którym udało się przekształcić zadziornej tabloid szczerze działania gatunek ładnie zaaranżowana i gruntownej agresywne noir. Twórcy prawa do określenia „środek ciężkości” własnej twórczości. scenarzysta projektu wie tonów: tylko białe i czarne kolory (pomiędzy nimi na linii, bez rozstanie z karabinu snajperskiego, ukrywając Uillem zdecydowanie). Jak charakteryzuje „John Wick” opinie autorów, współpracowników humor ostry, dialog rzadki, ale znaczące, pięknych kobiet, mężczyzn – odważnych i zdesperowanych, ale śmiertelne. Ten piękny w swej prostocie, że film może być pułapką dla dyrektorów debiutanckich jako takie archetypem materiał rzadko powodują emocje publiczności żyje. Na szczęście, dyrektorzy, film pracował przez dwa główne czynniki: poczucia autorskiej gatunku i działań, a chwała zaproszonych gwiazd filmowych. Kianu Rivz, jak zabójca singiel okazał niezbicie, że ci bojownicy naprawdę cool „wyzwalane” tylko naprawdę charyzmatyczne gwiazdy filmowe.

Powrót do „czyszczenia”

Jak wspomniano wcześniej projekt był w większości pozytywne opinie. Według strony internetowej Rotten Tomatoes filmu uzyskał średni wynik 6,8 na 10. miejscu leczenia Metacritic malarstwa wyceniono na 67 punktów na 100 możliwych, na podstawie 36 recenzji. Pozostawienie opinii „John Wick” eksperci kina nie przebierał w słowach. Więc, Peter Travers z Rolling Stone, zauważając gry wyraziste aktora, ustaw projekt trzy z czterech gwiazd. Bardziej hojny był Jordan Hoffman z The Guardian, ceniąc bandyta cztery gwiazdki z pięciu. Richard Corliss powiedział, że „istotą działania taśm w nieubłaganym działania oraz tworzenie i Stahelski Leitch powinien ten cel z nieustępliwym dysku.”

Aktor został nominowany do „Razzie” w kategorii „nagroda dla przywrócenia dobrego imienia”. Wielu recenzentów wyrazili szczególną wdzięczność dla pisarzy do powrotu do ekranów kinowych „czyszczenia”. zawód karnego, otrzymał z lekkiej ręki Tarantino w latach 90. dużą popularnością w filmach dzisiaj – prawie ślady przeszłości. Dlatego fani myśleli, że „John Wick” można traktować nie tylko jako powrót Kiana Reeves, ale także konieczne w pewnych okolicznościach ludzi.

odlewania żeliwa

Twórcy Keanu Reeves tej roli został zaproszony wyłącznie do jego charakteru wyglądał świetnie. W związku z tym aktorem w pełnym wykorzystaniu jego technice znaków towarowych – zniszczyć wrogów z doskonale miną twarzy. Jego fizyczna fitness zaskoczeniem nawet najbardziej doświadczony miłośnik gatunku akcji.

Mikael Nyqvist przekonywał jak cywilizowany rosyjskiej mafii, a nawet nauczył się kilku słów w przeklinamy języka ojczystego swojego charakteru.

Jen Maksheyn był świetny w parę scen w postaci „Continental”, reprezentujący właściciela, według autorów, stężenie dekadenckich przywar. Panna Perkins w emocjonującym wykonywania amerykańskiego Adrianne Palicki wielokrotnie przyciąga uwagę widzów. Notoryczny złoczyńca Joseph Tarasoffa reinkarnacji Alfie Allen, człowiek Theon Greyjoy z "Game of Thrones".

Powrót bohatera

Powrót pod koniec zimy 2015 roku, Chad Stahelski i David Leitch zeznał, że są one przygotowane, aby rozpocząć pracę nad sequelem filmu. Premiera drugiej części miała miejsce w ostatnim miesiącu zimy 2017 r.

„John Wick 2” (2017) Opinie publiczność była jeszcze bardziej entuzjastycznie niż oryginalny obraz. Jego sukces potwierdza ilość kasie, przekroczył znak $ 165.013.205 w budżecie produkcji 40 $ 000 000 Pierwszy film stworzony dzięki wysiłkom dwóch dyrektorów debiutantów, po prostu hit „w dziesiątkę” i wypełniony niemal pusta zakresie gatunku. Prosty w rozumieniu, ale kalibrowane projekt filmowy w 2014 roku przyszedł doskonale w kontekście współczesnego kina akcji, a nie czerpanie z istniejących marek i oglądania nostalgii. „John Wick 2”, mimo że był tylko jeden strzał Stahelski nie uderzyć twarzą w błocie, był doskonały sequel, i dlatego została oceniona nawet wyższa niż oryginalny thriller – IMDb: 8,10. Czad Stahelski trzykrotnie dawkę wszystko, co publiczność lubi to tak dużo w pierwszym filmie. Po premierze sequela „John Wick 2” Recenzje filmu zauważyli wszystkie te same spektakularne wizualizacje błyszczący, dynamiczny montaż, wirtuoza choreografii walki i oczywiście patrząc na ramie Keanu Reeves.

nowe klasyki

Według opinii, retsendentov zadowolony ustanowienie opartego na oryginalnej fabuły wielu gałęziach, komplikacji konstrukcji narracyjnej i zmieniać motywy bohatera. Jeżeli pierwsza część bohatera Reeves przeniósł pragnienie zemsty, on nieświadomie wciągnąć w sequelu działania rozwija się z powodu obecnego, pozornie beznadziejnej sytuacji. Bardziej namacalne poczucie wrażliwości i charakteru grożącej nad nim w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Fabuła obrazu, oczywiście, bardziej skomplikowane, a napięcie osiągnęło zawrotnej wysokości. Niemal od pierwszych minut publiczności jasno, że zabawki zostały zakończone: zwiększenie szybkości strzelanin i walk w ramce częściej i obficie przelana krew i Reeves, pomimo jego '52 wykonywania takich sztuczek, że po prostu nie mogę w to uwierzyć. Prawie wszystkie sztuczki Keanu działał niezależnie podczas obsługi broni palnej, jako doświadczonego agenta sił specjalnych. Nic dziwnego, że aktor sześć miesięcy szkolenie z instruktorami.

obsadzie

Nie wspominając już, że projekt Część Stahelski i David Leitch Keanu pojawiła się ponownie z amerykańskiego aktora Laurence Fishburne. To właśnie te dwa śpiewacy pierwszy lśniły w trylogii „Matrix” braci Wachowskich. Publiczność po obejrzeniu hitu „John Wick” (2017) inspirowany opinie napisane, dzięki twórców legendarnego reunion kinodueta. Inne znaki, według krytyków filmowych, nic specjalnego nie wyróżniać. Nikt nie opanował paski, stwierdził Daniel Defoe, który grał w oryginalnym znajomego taśmy John Marcus. Głównym antagonistą, szef włoskich grup przestępczych Santino De Antonio (Riccardo Skamarchio), okazało paskudny i apodyktyczny intrygant, ale poziom pamięci, nigdy żywy łotr osiągnięty. Jego asystent niemy, w niepełnym wymiarze godzin ochroniarz Ares (Rubi Rouz) nic specjalnego nie wyróżniać się w całej paczki wspólnicy Santino. Aktorka, oczywiście, obdarzony charyzmą, ale tym razem Rose prawie nie pokazać.

krytyków

W rezultacie, „John Wick 2» (2017) Opinie krytyków filmowych został wywyższony. Witryna kinoretsenzy zawodowi krytycy Rotten Tomatoes ocenił swój osiągnie 91 procent, co oznacza, że przeważająca większość pozytywnych opinii. Chris Nashavati, autor i specjalista Entertainment Weekly stwierdził, że jego film jest komplementem utratą zwłok podczas pierwszych minut czasomierz. Jego wyrok obsługuje Tom Huddlestone, retsenzor Time Out, zachęca widza do usiąść i cieszyć się dużą prędkością, sztuczki i styl.

Scott Mendelson dziennikarka Forbes przyznaje obecnie jednym z najbardziej doskonałe, stylowe, profesjonalnie ustawionym kinospektakley thrillerze gatunku. Przed Keji Den of Geek kontynuuje myśl poprzedniego retsenzora, twierdząc, że film 2017 jest tak blisko do prawdziwego kina, jak najwięcej dla obrazów tego gatunku.