412 Shares 3329 views

Potomak w Ameryce Północnej (foto)

Wywołanie Potomac ważne drogi wodnej w Stanach Zjednoczonych, nie przesadzajmy. Po tym wszystkim, na jej północnym brzegu wznosi Waszyngton, stolica ogromnego państwa, jego majestatyczny kapitał. Washington wygrał oba banki śródlądowa w jej dolnym biegu. Miasto na powierzchni wody w rzece wzrośnie małych naczyń.


Sama rzeka, w tym South Potomac ujścia rozciąga się wzdłuż wschodnich połaci Ameryki Północnej na 780 kilometrów. Malownicza Potomak w Waszyngtonie ma obszar basenu 38,1 tys. Km². W rankingu największych rzek atlantyckich basen dostała czwarte miejsce. I według statystyk wszystkich rzek amerykańskich jest podana tylko do 21th miejscu.

Geografia Potomac

W stanie Maryland, w pobliżu miasta Cumberland, zlewają się w jeden strumień wody na północy i południu Potomac. W wyniku tej fuzji tworzą rzeki Potomac – głównej arterii Waszyngtonie. Źródłem północnym ramieniu jest w Wirginii Zachodniej, w pobliżu Kamienia Fairfax. Podczas tej tulei jest kierowany do północnym. Southern tuleja rozpoczyna się w pobliżu wsi Hightown, West Yorkshire, w Wirginii. płynie w kierunku północno.

Po fuzji Rękawy Potomak, gdzie zdjęcie doskonale, skierowany w kierunku południowo-wschodnim. Płynie w tym kierunku, aż wpada do Chesapeake Bay, która jest częścią Atlantyku. Potomac służy jako granicy między Maryland i Wirginii. Ta droga wodna jest żeglowna. Sąd kursują na niej między wielkimi wodospadami i jamy ustnej.

fakty historyczne

Potomac – tzw plemię Indian, wybrał do schronu południowego brzegu rzeki. Uważa się, że słowo przetłumaczone jako „miejsce handlu Potomac” lub „hołd miejsce spotkań”. Indianie istniała rzeka swoją nazwę, nazwali ją Cohongarooton. Przetłumaczone, to brzmi jak „gęsiej rzeki.”

W 1570 roku, została odkryta przez Potomak Hiszpanów. Opis zlewni pierwszy wykonany w 1608 roku przez kapitana Dzhon Smit. Uderzył go na mapie. Następnie tutaj wjechaliśmy przedsiębiorców mieszkających w Wirginii. Z bazy Potomac Maryland przekształcony kluczowego kolonii tętnicy transportu.

Kiedy wybuchła wojna domowa, przepływ wody był granica stanów Konfederacji. General Robert E. Lee dwukrotnie udało się pokonać wodną, wkraczając na północnych ziemiach.

Potomak (Ameryka Północna) powstał około dwóch milionów lat temu w wyniku obniżenia poziomu Oceanu Atlantyckiego i mówił osadów przybrzeżnych. Droga wodna powstaje w rejonie Great Falls, początkowej ulgi, która zniszczyła lodowce.

W obszarze Potomac połączony przez wiele kultur. Tu są ściśle ze sobą powiązane tradycji górników, żeglarzy i mieszkańców miast zachodniej i północnej Wirginii.

great Falls

Kilka tysięcy lat temu na rzece tworzą Great Falls. Przez ostatnie dwa wieki, są one uważane za główną atrakcją naturalny w Waszyngtonie. Wielkie wodospady starożytności nazywana rozległym obszarze, który graniczy ze stolicą Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Jeśli weźmiemy pod uwagę administracyjne wodospady ubezpieczenia, są one własnością dwóch sąsiednich państw – Maryland i Wirginii. Znajdują się one 22 kilometrów od Waszyngtonu. Się do nich dostać taksówką lub metrem.

Niesamowity cud natury z pięknem i siłą wielkiego przepływu krystalicznie czystą wodą. Nawet na zdjęciu Great Falls uderzył jego wielkość. Piękny Potomak (lub raczej jej linia brzegowa) jest usiany pięknych parków.

Ta malownicza okolica jest popularny wśród Amerykanów i turystów. Tutaj uciekają kibicom aktywnego wypoczynku. Tutaj można spotkać bez wentylatorów zaskoczeniu kajakowy, spływy i wspinaczki. Ubrani są w wygodnych i komfortowych dżinsy, koszule i buty.

Potomac – Waszyngton serce

Wywołanie Washington majestatyczne miasto, pamięć o co mu wzniesiony na rzece Potomac. To przełom – nie tylko droga wodna, jest sercem Waszyngtonie. Historia metropolii jest nierozerwalnie związana z nazwą drogi wodnej.

Potomak stał się miejscem, w którym w 1751 roku wybudowano port Georgetown, który stał się dynamiczny punkt handlu i rzemiosła. Strefa handlowa rozwinęła, zaopatrzenie i transport wzrosły w objętości. W 1790 roku, Georgetown osiągnęła dobrobyt, stając się największym portem w kraju. Wywożone i sprzedawane partię tytoniu tutaj, na przykład, znacznie przekroczył obrót towarów w pozostałych portów.

katastrofa ekologiczna

Jednak Potomac i przeszedł trudnych okresach. W 1894 roku woda rzeka była tak zanieczyszczona, że władze wprowadziły zakaz ludzi pływania. Kąpiel w brudnej rzece może podważyć zdrowia procedur miłośników wodnych.

Piętno ekologiczne kłopoty przez długi czas prowadził dział wodny. Po poważnej żegludze czyszczenia w 1970 roku zaczęły zyskiwać pozytywną reputację Potomak. Ameryka Północna, jej wolontariusze i ekolodzy wygrali bitwę o czystości wód ważnej arterii.

Przełom przyszedł do życia, jakby narodził się na nowo. Oczyszczona woda swobodnie westchnął, pozwalając płynie życie. Obecnie wielkość rzeki uratował niezaprzeczalne. Na powierzchni wody schodzenia kajaki, kajaki i łodzie wiosłowe. Tutaj kopię niebieskie czaple i orły. I patrząc na tej harmonii, zaczynasz czuć duszę rzeki, znany jako centrum Waszyngtonu.

Potomac: dynamiczne i ciche

Nad brzegiem Potomac wysoki zabytków architektonicznych. Odkryli miejsce Lincoln Memorial Jefferson, Kennedy Center i innych atrakcji. Rdzennych Washingtonians jak i drugiej powierzchni zlewni. Jednym z jego kawałek, który kończy z połyskiem szkła i betonu blask i otwiera sferę płyciznach rzek zamieszkałych przez światło skrzydlatych ptaków i łuski ryb lśniących połysk. Tutaj dynamika metropolii dojdzie do zera. Życie spowalnia jeżeli posłuszna sprawnego przepływu wody w rzece.

Potomac nasyp

W miejscu, gdzie rzeka przepływa przez Potomac północnoamerykańskiej stolicy – miasta Waszyngtonie, został zbudowany malowniczej promenadzie, wyposażone są w pięknych promenad. Wzdłuż krawędzi nasypu wyparcia wiele znakomite restauracje, tereny rekreacyjne.

Meander wzdłuż ścieżki rowerowej wybrzeże, wbudowany kolorowy wejście do parku z doskonałą infrastrukturą. Teren parku jest wyposażony w sprzęt do grillowania i częścią wypoczynkową. Na powierzchni wody schodzenia autobusów rzecznych, łodzi i jachtów turystycznych.

Stąd rejsy po rzece. Wodą obszar oferuje wspaniałe widoki na miasto. Drzewa, domy i wysokie budynki sumują się do fantastycznego obrazu. Tutaj jogging i usiąść w kawiarni, po prostu podziwiając krajobrazy rzeki.

Przez powierzchnię wody z mostów rzecznych wdrożonych. Most prowadzący do przedmieściach Arlington, ozdobić złocone rzeźby wykonane w stylu romańskim. można zobaczyć śmigłowiec prezydencki na niebie od czasu do czasu.