799 Shares 8142 views

Alexander Prokopiev: kontrowersyjny Duma zastępca

Alexander Prokopiev – poseł z bardzo kontrowersyjnej reputacji. Z jednej strony, jego projekty społeczne mające na celu rozwój edukacji i patriotyzmu w Rosji. Z drugiej – zbyt bliskie relacje z matką korporacji farmaceutycznej wątpliwość przejrzystość rachunków, który promuje młody polityk.


życiorys

Prokopev Aleksandr Siergiejewicz urodził się 5 sierpnia 1986 roku w Biysk że na terytorium Ałtaju. W domu jest dobrze znane dzięki swoim rodzicom. W szczególności, jego matka Larisa jest właścicielem jednej z największych firm farmaceutycznych w Rosji – „Evalar” ZAO

wykształcenie średnie Alexander Prokopiev otrzymał Biysk Liceum. Następnie wstąpił do Akademii Medycznej Moskwa I. M. Sechenova. Tu opanowali aptekę, tak, że w przyszłej pracy w spółce macierzystej. Rzeczywiście, od razu po ukończeniu Akademii w 2008 Aleksandr Prokopev dostaje stanowisko Dyrektora Strategicznego Rozwoju „Evalar”.

W celu lepszego opanowania umiejętności zarządzania młody biznesmen przybywa w Moskwie „dla właścicieli firm Business School.” Ponadto Prokopiev studia na wydziale korespondencji Narodowej Akademii Ekonomicznej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej.

projekty wspólnotowe i praca

W 2011 roku Alexander Prokopiev pochodzi zbudować portret społeczny. Najpierw wstąpił do Stowarzyszenia All-rosyjskiej „producentów leków i wyrobów medycznych.” Wtedy młody przedsiębiorca trafia do członków Rady w sprawie rozwoju Science City miasta Biysk.

Takie ruchy były wyraźnie strategicznie zaplanowane, od jesieni tego samego roku kandydatury Prokopiev w wyborach parlamentarnych. Wkrótce przechodzi wszystkich swoich konkurentów i odbywa się w Dumie partii „Jedna Rosja”.

Alexander Prokopiev – Rosyjski MP

W Prokopiev Parlament reprezentuje interesy terytorium Ałtaju. Ponadto, jest on częścią Komitetu Ochrony Zdrowia. Ten element często było przyczyną pojawienia się „brudne” plotek, ale później w tej sprawie. Jako poseł do Dumy Państwowej, Alexander przede wszystkim zaangażowany w rozwój bazy rodzinnego edukacyjnego i naukowego. Wielokrotnie pomagał sierocińce i specjalistycznych ośrodków rehabilitacyjnych. Taka lojalność wobec dzieci dał mu wdzięczność wielu wyborców, którzy mają wielką przyjemność w oglądaniu aktów urzędników państwowych.

Nie mniej istotny wkład Alexander Prokopiev wykonane w rozwoju patriotyczny kraju. W szczególności, jego wysiłki w rosyjskim kalendarzu wprowadzono kolejną pamiętną datę – dzień Nieznanego Żołnierza (obchodzone w dniu 3 grudnia). Za zasługi został wielokrotnie nagrodzony dyplomów i listów z podziękowaniem. W 2016 roku ponownie ogłosił swoją kandydaturę na stanowisko zastępcy Dumy Państwowej. Prokopiev ponownie pokonał swoich konkurentów, stając się jeszcze jeden przedstawiciel partii „Jedna Rosja” w parlamencie.

Najpierw wada

Alexander Prokopiev był pierwszym zastępcą wieku dwudziestu pięciu lat. Jednak jego kampania była jedną z najważniejszych wśród innych kandydatów terytorium Ałtaju. Naturalnie, taki zakres wymaga dużych inwestycji i dostępności wpływowych znajomych, których młody przedsiębiorca oczywiście jeszcze nie mieli.

Biorąc pod uwagę to, aby było jasne, że wiele kampanii Prokopyeva Jr. finansowane ze środków matki – Larisa Aleksandrowna. Taka hojność może zrozumieć, mówimy o własnego syna. To właśnie obywatele powstaje jedno pytanie: czy miała inną, ciemniejszą motywację do tego?

Lobbing interesów matki

Najbardziej godne uwagi jest fakt, że Aleksander Prokopiev udział w tworzeniu wielu opieki zdrowotnej rachunku. Tak więc, dzięki swojej mocy, że może jakoś wpłynąć Business matkę. Oczywiście, ktoś pomyśli, że jest to niemożliwe do wykonania, gdy wszystkie rachunki są sprawdzane przez wielu ekspertów. Jednak rzeczywistość jest taka, że wraz z nadejściem Aleksandra w sprawy firmy „Evalar” polityka gwałtownie wzrosły.

Na przykład w 2016 roku Duma Państwowa Komisja Zdrowia rozpoczęła aktywną firmę farmaceutyczną prześladowanie RIA „Panda”. Należy zauważyć, że organizacja była głównym konkurentem „Evalar”. Ale najbardziej niepokojące jest to, że skład Rady Nadzorczej jest bezpośrednio odpowiedzialny za ten proces, usiadłem nie kto inny niż sam Aleksandr Prokopev.

Innym ciekawym faktem

Jednak większość dochodów publicznych oświadczył oburzony Aleksandrom Prokopevym. Na przykład, w 2011 roku, młody przedsiębiorca był w stanie wykonać około 230 milionów rubli. To pozwoliło mu podjąć 37. miejsce w rankingu najbogatszych deputowanych do Dumy Państwowej, cytowanych przez magazyn Forbes.

Ponadto, posiada on duży dwór zbudowany na działce o powierzchni 1100 m². Ponadto, zgodnie z dokumentami, że posiada pięć apartamentów, dwa lokale niemieszkalne i kilka samochodów. Fakt ten budzi wątpliwości co do uczciwości i integralności zastępca, jako funkcjonariusz publiczny wynagrodzenie nie może sobie pozwolić na taki stan.